NB I: Padlón a Haladás, először nyert idén a Diósgyőr - eredmények

Feltöltve: 2015, május 2 - 20:28 Frissítve: 2015, május 2 - 21:42

Megszületett a Diósgyőr első győzelme 2015-ben: a miskolciak hátrányból fordítva, egy hajrában szerzett találattal verték a Lombard Pápát. A Dunaújváros Szombathelyen húzta be 4-1-re a kiesési rangadót Eppel Márton mesterhármasával, a Nyíregyháza pedig az utolsó percekben két gólt szerezve aratott 2-1-es sikert Felcsúton. Beszámoló az esti NB I-es meccsekről.

A Dunaújváros alaposan meglepte a Haladást, hiszen Artner Tamás együttese támadólag lépett fel a kiesési rangadón. Eppel előtt adódott az első helyzet, a túloldalon Németh Márió szerezhetett volna vezetést, majd pedig Nikházi válaszolt egy kapufával. A kimaradt lehetőségek után aztán mégis előnybe került a Dunaújváros: az első félidő lefújása előtt Jakab labdáját fejelte Eppel a hálóba (0-1).

Fordulás után aztán beindult a dunaújvárosi henger: Jakab és Eppel újabb gólt hoztak össze, utóbbi ismét fejjel volt eredményes (0-2). Előbbi sem maradt találat nélkül, egy kiugrás után helyezett a kapuba (0-3), így az 53. percre komoly előnybe került az újonc.

A Haladás előtt még felcsillant a remény, hiszen szűk 20 perccel a vége előtt Rocchi közelről volt eredményes, de Eppel pár perc elteltével lehűtötte a kedélyeket: egy szabadrúgás talált be (1-4), így mesterhármast szerezve lett a meccs embere. Artner Tamás győzött korábbi csapata ellen, a Dunaújváros elkerült az utolsó helyről, ahová a Lombard esett vissza. A vasiak kiesőhelyről folytathatják. (Fotó: nyugat.hu)

Haladás – Dunaújváros 1-4 (Rocchi 72. ill. Eppel 45., 49., 80., Jakab 53.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Griffiths révén a Diósgyőr hagyta ki az első nagy helyzetet, a játékrész közepén viszont a Pápa szerzett gólt, mégpedig Barczi hatalmas fegyelmezetlenségét kihasználva. A futballista utolsó emberként trükközött, Seye pedig a kapuig gyalogolt. A jelenetsor megfogta a DVTK-t, de a szünet előtt Bacsa révén mégis egyenlítettek a borsodiak.

A második felvonás elején Takács fejesénél kellett nagyot mentenie Szűcsnek, de ezzel a borsodiak el is lőtték a puskaporukat. A hazaiak vontatottan, sok hibával adogattak, a látogatóknak pedig megfelelt az 1-1, így nagyon úgy tűnt, hogy ez lesz a végeredmény. Okuka azonban mesterien tekert középre egy szabadrúgást, Egerszegi pedig előrevetődve a hálóba bólintott, így a piros-fehérek megnyerték a meccset, és megszakították negatív sorozatukat.

Diósgyőr – Lombard Pápa 2-1 (Bacsa 41., Egerszegi 90. ill. Seye 25.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Jobban kezdték a vendégek a találkozót, ennek ellenére a Puskás Akadémia szerzett vezetést: Kleinheisler hosszú indítása után a 8. percben Tischler iramodott meg a jobb szélen, majd éles szögből, 10 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát (1-0). A folytatásban is a Szpari játszott mezőnyfölényben, de ezt nem tudta gólra váltani.

A szünet után némileg kiegyenlítődött a játék, helyzetekből azonban az idő múlásával egyre kevesebbet láthattunk, azok is többnyire a hazaiak előtt adódtak. A Nyíregyháza támadásaiból ugyanis hiányzott az átütőerő, és már-már úgy tűnt, hogy Benczés Miklós csapata otthon tartja a három pontot, amikor is jött a váratlan fordulat: a 88. percben előbb Halenár beadása után Pekár fejjel kiegyenlített (1-1), majd szintén Halenár adott középre, a labda pedig Tarról a saját kapujába kötött ki (1-2), így a hajrában megnyerte a meccset a vendégcsapat.

Puskás Akadémia – Nyíregyháza 1-2 (Tischler 8. ill. Pekár 88., Tar 92. – öngól) - a meccs minden fontos mozzanata itt!