A TV előtt nem lett bajnok a Fradi - a tavasz potyagólja döntött az MTK-Lokin

Feltöltve: 2016, március 20 - 18:10 Frissítve: 2016, március 20 - 20:04

Elmaradt egyelőre a bajnokavatás az NB I-ben, miután az MTK 1-0-ra legyőzte a DVSC-t az OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnapi zárómeccsén. Az első félidőben a kaput sem találták el a csapatok, a már izgalmasabb második játékrészben pedig megszületett a tavasz eddigi legnagyobb potyagólja, amely el is döntötte a találkozót. Nézd meg videón a gólt!

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

"Borzalmas" - így összegezte az első félidő történéseit Holman Dávid, a DVSC játékosa, és valóban igen alacsony színvonalú játékot hozott az első 46 perc, mindent elárult, hogy a csapatok a kapukat sem találták el ez idő alatt.

Kisebb helyzetek azért akadtak és egy sajnálatos sérülés is, az épphogy visszatérő Torghelle már a 25. percben lebicegett a pályáról.

A szünetben alighanem mindkét vezetőedző alapos fejmosást tarthatott (Kondás Elemér kettőt cserélt is, a hivatalos magyarázat szerint sérülés miatt, de Brkovic igencsak bizonytalan volt, Szakály pedig besárgult), mert felpörgött a találkozó.

A 47. és az 50. perc között háromszor is vezetést szerezhetett volna a DVSC, válaszul Kantának volt egy veszélyes fejese, majd a válogatott keretbe frissen bekerült Bese tört be ügyesen jobbról, de nem talált kaput.

A 63. percben aztán a vendégek kapusa és a hazaiak cserecsatára összehozta a találkozó egyetlen találatát: Szatmári hazaadása után Radosevic addig dédelgette a labdát, amíg Nikac oda nem ért, erre a kapus belebombázta labdát a csatárba, és a játékszer az üres kapuba pattant (1-0) - nagy potyagól volt.

A gól megfogta a Lokit, az MTK pedig fegyelmezetten őrizte előnyét, és meg is tartotta azt a lefújásig. A kék-fehérek 1-0-s sikere azt jelenti, hogy a Ferencváros egyelőre nem tudta megszerezni matematikailag a bajnoki címét, ráadásul az MTK meg is erősítette második helyét a tabellán. (Fotó: MTK Budapest / Facebook)

MTK – DVSC-TEVA 1-0 (Nikac 63.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!