NB I: Fradi, Újpest, Diósgyőr és a 40 méteres gól - itt a forduló válogatottja

Feltöltve: 2016, április 7 - 14:22 Frissítve: 2016, április 7 - 17:24

A bajnokavatón ötöt vágó Ferencváros, a fővárosi rangadót nyerő Újpest, a nagyon fontos három pontot szerző Diósgyőr, de a veresége ellenére is nagyot küzdő Vasas is két-két játékossal képviselteti magát az OTP Bank Liga 29. fordulójának válogatottjában. Az angyalföldieknél ehhez egy 40 méteres gól is kellett, de a Fradi és a DVTK egyik nyerőembere is remek találattal váltott belépőt az álomcsapatba.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A 29. forduló válogatottja

Rados (Diósgyőr)- Szivacski (Vasas), Poór (MTK), Kecskés (Újpest) – Elek (Diósgyőr) - Balogh (Újpest), Hajnal (Ferencváros), Lamah (Ferencváros), Géresi (Videoton) – Gaál (Haladás), Müller (Vasas)

Ivan Rados (Diósgyőr)
Volt 3-4 egészen nagy védése. Az ő jó formája is kellett ahhoz, hogy a DVTK legyőzze a Puskás Akadémiát.

Szivacski Donát (Vasas)
Nem először bizonyít a számára idegen poszton a 19 éves játékos. Ezúttal is megoldotta a feladatát, rengeteget, futott, becsúszott, az angyalföldiek egyik legjobbja volt.

Poór Patrik (MTK)
Hozta a tőle megszokott, magabiztos, kemény játékot. A békéscsabai támadók nem tudtak vele mit kezdeni.

Kecskés Ákos (Újpest)
A lilák védelmének legbiztosabb pontja volt a Honvéd ellen. Sallangmentesen, szinte hiba nélkül játszott, egy ízben góltól mentette meg csapatát Eppel lövését követően.

Elek Ákos (Diósgyőr)
Csapata legjobbja volt, kiválóan szűrt a középpályán, rengeteg labdát szerzett és lőtt egy szép gólt, amely végül győztes találatnak bizonyult.

Balogh Balázs (Újpest)
Főleg az első félidőben nyújtott kimagasló teljesítményt. A szünet előtti góljával megtörte a Honvédot. Nem kis érdemei voltak abban, hogy az Újpest két vesztes mérkőzés után újra nyerni tudott.

Hajnal Tamás (Ferencváros)
Vezére volt a bajnok Fradinak. Nagy kedvvel futballozott, parádés gólt szerzett és extra passzai is voltak. 65 perc is elég volt ahhoz neki, hogy kiemelkedjen a mezőnyből.

Roland Lamah (Ferencváros)
A zöld-fehérek egyik legaktívabb tagja volt. Végig gondot okozott a paksi védőknek. A végén góllal járult hozzá a bajnoki fiesztához.

Géresi Krisztián (Videoton)
21 éves kora ellenére éretten futballozott a Loki ellen. Kapura veszélyes volt, az első félidőben róla állították ki Brkovicsot, amivel tulajdonképpen el is dőlt a meccs.

Gaál Bálint (Haladás)
A Hali legjobbja volt a Vasas ellen. A második félidőben egy szép fejessel megnyerte a meccset csapatának.

Christian Müller (Vasas)
Agilisan, kapura veszélyesen játszott. Lőtt egy olyan gól Királynak 40 méterről, amit nagyon ritkán láthatunk.

A hét edzője

Horváth Ferenc (Videoton)
Négy nyeretlen mérkőzés után vezette sikerre a csapatát, ráadásul az egyik legnagyobb rivális ellen. Láthatóan rendkívül motivált volt a Vidi, egyenlő létszámban is uralta a játékot, emberelőnyben pedig nem volt kérdés, hogy begyűjti a három pontot.

A hét cseréje

Hajdú Ádám (MTK)
Már az első félidőben be kellett állnia. Hamar felvette a ritmust, a végén ő adta meg a kegyelemdöfést a Békéscsabának. (Fotó: ujpestfc.hu)

Akció: Csoportos utazás az Eb-re, belépővel és tengerparti nyaralással