Doll: "Valamiért képtelenek vagyunk gólt lőni" - edzői nyilatkozatok

Feltöltve: 2014, november 1 - 23:25 Frissítve: 2014, november 3 - 10:32

Thomas Doll, a Ferencváros mestere úgy értékelte a Paks elleni 0-0-t, hogy csapata valamiért nem tud gólt lőni a visszaálló ellenfeleknek. Szivics Tomiszláv megemlítette, hogy akkor kapott gólt a Diósgyőr Győrben, amikor azt hitte, ők fognak lőni, a pápai Kovács László pedig amondó, fejben szétestek arról, hogy emberelőnybe kerültek. Edzői nyilatkozatok.

TABELLA: Az NB I állása itt!

FERENCVÁROS – MVM PAKS 0-0

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Thomas Doll (Ferencváros): – Több átütőerőt akartam látni. Érzésre nagyjából 80 százalékban birtokoltuk a labdát, de az bosszant, hogy elől kevéssé vagyunk hatékonyak. Nem harcolunk ki elég szabadrúgást, pontrúgást a tizenhatos környékén, nem alakítunk ki elég veszélyes helyzetet. Így sehogy sem tudtunk gólt lőni a tíz emberrel védekező ellenfélnek. A Haladás ellen is 90 percen át egykapuztunk, most is, és egyik alkalommal sem nyertünk. Valami miatt nem vagyunk képesek gólokat lőni, ha pedig ez nincs meg, nem tudunk meccseket nyerni. (Sport TV, Fotó: fradi.hu)

Csertői Aurél (Paks): – Lehetett volna meccslabda is Haraszti helyzete, de el kell ismerni, hogy a Ferencváros agresszíven és helyenként jól futballozott. A pontrúgásaik nagyon veszélyesek voltak, bár az igaz, hogy kimondott támadást nem tudtak úgy vezetni, hogy annak ziccer legyen a vége. A vége felé egy kicsit könnyebbé vált a dolgunk, ahogyan az ellenfél fáradt. Ekkor egy-két kontralehetőségünk is akadt. Összességében lehet mondani, hogy kibrusztoltunk egy pontot. Támadásban több volt bennünk. Egy-egy gyors passzal lehetett volna átjátszani a letámadást, de ezek nem sikerültek. (Sport TV)

GYŐRI ETO – DIÓSGYŐR 1-1 (Priskin 71. ill. Marjanovic 79.)

Beszámoló itt! I Gólok itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Tokody Tibor (Győri ETO): – A mezőnyben egyenrangúak voltak a csapatok. A helyzetek alapján talán nekünk kicsivel több lehetőségünk volt, amiből sajnos csak egyet tudtunk berúgni. Az elmúlt hetek szokásos hibája ma is megvolt. Nekünk volt kontrázási lehetőségünk, de egy megpattanó labdából ők jöttek vissza és kaptunk egy gólt. Biztos, hogy a koncentrációban van hiba, de az az igazság, hogy a játékosoknak saját magukat kell legyőzniük, saját magukat kell rendbe tenniük. Itt profi játékosok vannak és tudomásul kell venni, hogy a terhet Győrben el kell viselni. Sokszor saját magukkal is többet kell foglalkozniuk, hogy az ilyen helyzeteket sokkal nagyobb százalékban tudják értékesíteni. A második félidő szórakoztatóbb volt, bár mi nem annyira láttuk jónak, mert elég nagy területeket hagytunk a Diósgyőrnek. Benne volt a veszély, hogy gólt rúgnak, de ilyenkor ezeket vállalni kell. (eto.hu)

Szivics Tomiszláv (Diósgyőr): – Egy jó, minőségi mérkőzés volt, ahol mindkét csapatnak szüksége volt a három pontra, ezért láthattunk óvatos játékot az első félidőben. Sok mérkőzést játszottunk az utóbbi időben mély talajon, ami sokat kivett belőlünk. Az ellenfél a Győri ETO volt, amely akkor is a Győri ETO, ha most éppen nem a tabella élmezőnyében áll, ezért veszélyes lett volna az elején rájuk támadni. A második félidőben azért hoztam be Takács Tamást, hogy több gólhelyzetet tudjunk kialakítani, ami meg is valósult, azonban sajnos megsérült. Akkor kaptunk gólt, amikor úgy éreztem, mi fogunk lőni, aztán sikerült egyenlíteni. Úgy érzem, igazságos döntetlen született, mert a mérkőzés végén mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet. (dvtk.eu)

NYÍREGYHÁZA – HALADÁS 2-0 (Koller 64., Törtei 76.)

Mátyus János (Nyíregyháza): – Nagyszerűen kezdtünk, az újpesti gyávaságnak, hitetlenségnek nyoma sem volt. Kihagytunk pár helyzetet, amire magára talált a Haladás. A meccs egyik fordulópontja Balogh János tizenegyes hárítása volt. Szünet után domináltunk, helyzeteink voltak, megérdemelten nyertünk. A gratuláció nem csak nekem szólt, az elődeim is jó munkát végeztek. Külön öröm, hogy győri születésűként legyőztem Szentes Lázár csapatát. (szon.hu)

Szentes Lázár (Haladás): – Nem kezdtük jól a meccset, bennünk volt az elmúlt időszak sikertelensége. Húsz perc után kezdtünk el magunkra találni, voltak is lehetőségeink. Szünet után folytatódott a kiegyenlített játék, amire nem tudtunk rátenni. Az első gól a hazaiakat segítette, nekünk gondjaink is voltak. A második gól eldöntötte a meccset, ezután már számunkra nem volt izgalom. (szon.hu)

LOMBARD PÁPA – DEBRECENI VSC 0-2 (Brkovic 56., Lázár 83.)

Kovács László (Lombard Pápa): – A tavalyi bajnok látogatott Pápára és a tabellán elfoglalt jelenlegi helyezése biztosan nem ez lesz az idény végén. Jól felkészített, remek játékosokból álló, kitűnően szervezett csapat ellen játszottunk ma. Az emberelőnyös helyzetünkben nem a Debrecen, hanem mi estünk szét fejben. Az első félidőben jobban játszottunk. Amikor megkaptuk az első gólt, már tudtam, hogy ez a mérkőzés elment. (haon.hu)

Kondás Elemér (DVSC): – Hosszú túrán vagyunk túl, Pápán szép győzelmet arattunk, jól játszott a csapat. Amikor a csapat tíz emberre fogyatkozott, akkor is küzdöttek, hajtottak, mentek előre a játékosok. Két szép gólt sikerült lőnünk, végre nem mi kaptuk a gólokat pontrúgásból. Az, hogy a kiállítás kiállítás volt-e, azt nem az én dolgom megítélni, bár úgy érzem, itt a döntésben hiba történt. (haon.hu)

DUNAÚJVÁROS – PMFC-MATIAS 3-2 (Petneházi 55., Böőr 79., Godslove 83. ill. Balogh B. 29., Márkvárt 64.)

Dobos Barna (Dunaújváros): – Gratulálok a csapatnak! Nagyon örülünk a sikernek. A mutatott játék alapján jó, izgalmas, sokgólos összecsapás volt. Viccesen azt is mondhatom, hogy a diósgyőri mérkőzéshez képest taktikát változtattunk, hiszen ott az első, míg most a második félidőben rúgtunk három gólt. Le a kalappal a csapat előtt, akik most megmutatták, hogy fordítani is tudnak. Mind mentálisan, mind fizikailag kimagaslót nyújtottunk. Az első félidőben is voltak lehetőségeink, de azokkal nem tudtunk élni, míg a fordulás után mentális erejét bizonyította be a csapat. Bebizonyítottuk, hogy vesztes állásból is fel tudunk állni. Ez hazai pályán kiemelten fontos fegyvertény. Kiegyeznénk a folytatásban is azzal, hogy három meccsenként hét pontot szerzünk, ez egy jó széria. Megyünk tovább, és bízom abban, hogy tudunk majd még bravúrokat elérni, és ezáltal el tudjuk érni a célunkat, vagyis azt, hogy legalább két csapatot megelőzzünk. Örülök annak, hogy egyre több helyzetet tudunk kialakítani, de arra kell törekedni, hogy azokból minél többet ki tudjunk használni. A legfontosabb, hogy mindig eggyel többet rúgjunk, mint az ellenfél. (dpase.hu)

Kulcsár Árpád (Pécs): – Gratulálok a csapatnak! Nagyon örülünk a sikernek. A mutatott játék alapján jó, izgalmas, sokgólos összecsapás volt. Viccesen azt is mondhatom, hogy a diósgyőri mérkőzéshez képest taktikát változtattunk, hiszen ott az első, míg most a második félidőben rúgtunk három gólt. Le a kalappal a csapat előtt, akik most megmutatták, hogy fordítani is tudnak. Mind mentálisan, mind fizikailag kimagaslót nyújtottunk. Az első félidőben is voltak lehetőségeink, de azokkal nem tudtunk élni, míg a fordulás után mentális erejét bizonyította be a csapat. Bebizonyítottuk, hogy vesztes állásból is fel tudunk állni. Ez hazai pályán kiemelten fontos fegyvertény. Kiegyeznénk a folytatásban is azzal, hogy három meccsenként hét pontot szerzünk, ez egy jó széria. Megyünk tovább, és bízom abban, hogy tudunk majd még bravúrokat elérni, és ezáltal el tudjuk érni a célunkat, vagyis azt, hogy legalább két csapatot megelőzzünk. Örülök annak, hogy egyre több helyzetet tudunk kialakítani, de arra kell törekedni, hogy azokból minél többet ki tudjunk használni. A legfontosabb, hogy mindig eggyel többet rúgjunk, mint az ellenfél. (dpase.hu)

Akciós férfi futócipők széles választékban - kattints!