A Diósgyőr egész ősszel az idegekkel játszott - így kezdtek és hajráztak az NB I-es csapatok

Feltöltve: 2014, november 26 - 11:59 Frissítve: 2014, november 26 - 15:13

A Diósgyőr meccsein volt a legtöbb izgalom az őszi idényben, legalábbis a statisztikák alapján: a miskolciak góljaik egyharmadát az utolsó 10 percben szerezték, egy másik klubbal egyetemben ők az NB I legjobb hajrázói - a borsodiak nem csak elöl, hátul is aktívak a meccsek végén. A PMFC rossz őszi szereplésére viszont az is egyfajta választ adhat, hogy a pécsiek borzasztóan kezdték a mérkőzéseiket, és még rosszabbul fejezték be. Akad olyan klub is, amelynek a meccsein az első negyedóra során egy gól sem született. De miben erős az Újpest, a Vidi és a Fradi? Mit (nem) csinál az ETO az utolsó 10 percben? Körkép.

Kik hajráznak a legjobban?

Két dobogóért küzdő csapat számított a legjobb hajrázónak az őszi szezon 15 fordulója során: a Diósgyőr és a Paks is góljainak mintegy harmadát lőtte az utolsó 10 percben, mindkét csapat 8-8 alkalommal talált be a 80. percet követően. Jó hajrázónak számít az Újpest és az MTK is (6-6 góllal). Az ellenpélda a Győri ETO, amely a KTE-vel egyetemben egyszer sem talált be az utolsó tíz percben a 15 forduló során, de a Haladás sem túl veszélyes ebben a periódusban (sem).

Ami a másik végletet illeti: a Pécset gyakran szórták meg az utolsó percekben, a kiesőhelyen álló együttes góljainak közel egyharmadát (9-et) szedte be a hajrában. A Dunaújváros sem áll túl jól ezen a téren, hiszen hatszor is gólt kapott a 80. perc után, csakúgy, mint a Diósgyőr, amelynek így a jelek szerint nem csak a támadósora, de a védelme is gólerős a hajrákban – a miskolciak mérkőzésein így jó eséllyel van gól az utolsó percekben.

Olyan klub nincs, amelyik ne kapott volna gólt a meccsek végén, de a Videoton, az Újpest, a Ferencváros és a Nyíregyháza 1 gólos mérlege így is dicséretes.

13-16. Videoton, Újpest, FTC, Nyíregyháza 1-1

A Dunaújváros meccsei csak 15 perc után "kezdődnek"

A hajrákban egyébként közel kétszerannyi találat született az őszi idényben, mint a meccsek elején. Az első negyedórában 30, míg az utolsó tíz percben 57 találatot értek el a csapatok. A legjobban a KTE kezdte a meccseit a góllövés terén, a lila-fehérek már öt alkalommal is betaláltak 15 perc alatt, őket a Puskás Akadémia követi 4 góllal, míg a Videoton-DVTK-Ferencváros trió a 3 korai góljával dobogós. A Dunaújváros, a Lombard és a Pécs azonban még nem lőtt gólt a mérkőzések első szakaszában.

A rossz hajrá mellett a rossz kezdés is jellemző volt a pécsiekre: a piros-feketék ötször is kapituláltak ősszel az első negyedórában, de a Lombard, a Nyíregyháza és az MTK is kezdhetne jobban (4-4 kapott gól). A Videoton, a DVSC, a Puskás Akadémia és Dunaújváros ellenben egyetlen gólt sem kapott túl korán, mindez egyben azt is jelenti, hogy az újonc őszi meccsein egy gól sem született 15 perc elteltével. (Fotó: dvtk.eu)