Rossi: "Lehet, hogy idióta vagyok, és a játékosok is mind azok" - edzői nyilatkozatok

Feltöltve: 2015, március 14 - 23:28 Frissítve: 2015, március 17 - 09:32

Érdekes megjegyzést tett Marco Rossi a Honvéd Puskás Akadémia elleni meccsét követően. Az olasz azt mondta, lehet, ő és játékosai egyaránt idióták, de a kispesti klubot képviselik, így arra kérte a drukkereket, hogy támogassák őket. Thomas Doll szerint az átütőerő hiányzott a Fradiból Nyíregyházán, Nebojsa Vignjevic úgy véli, hogyha továbbra is ilyen harmatosak lesznek a támadások befejezésében, sok jóra nem számíthatnak, Kondás Elemér pedig elismerte, hogy megérdemelt vereséget szenvedtek Szombathelyen. Edzői nyilatkozatok.

MTK – VIDEOTON 0-1 (Feczesin 78.)

Beszámoló itt! I Gólok itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Garami József (MTK): – A játékosok tisztességesen hajtottak, helyenként jól is játszottunk, de a lehetőségeinkkel nem éltünk. A kiállítás után nagy erőket kellett megmozgatnunk, hogy ne kapjunk gólt, hiszen a Vidi remek játékosokból áll. Próbálkoztunk támadásokkal is, sajnos nem sok sikerrel. A látottakkal az eredmény ellenére elégedett vagyok. Nem túl bő a keretünk, a sérülések és a mai kiállítás után nem lesz egyszerű a dolgunk a következő meccsen a Ferencváros ellen. (vidi.hu)

Joan Carrillo (Videoton): – A mérkőzésen több meghatározó játékosunk nem léphetett pályára, de így is sikerült megnyernünk ezt a nagyon fontos találkozót. Nem volt a legjobb a pálya talaja, ami nem kedvezett a mi játékunknak. Mai győzelmünket egy nagyon jó csapat, kemény ellenfél ellen értük el, hiszen az MTK-t technikás és gyors játékosok alkotják, ráadásul egy kitűnő edző készíti fel őket Garami József személyében. Döntő momentum volt a kiállítás, ami változtatott a meccs képén, onnantól az MTK nagyobb hangsúlyt fektetett a védekezésre, igaz, a támadásokat sem adta fel. Mindkét együttes nyerni akart, úgyhogy jó meccset láthattunk. Sokat kellett próbálkoznunk, hogy gólt szerezzünk, de végül sikerült. Örülök, hogy ezt a találatot Feczesin szerezte, hiszen napról napra rengeteget dolgozik, megérdemelte. Ugyanakkor hangsúlyozom, a csapat nyerte meg ezt a találkozót. Fontos ez a győzelem, de nem döntötte el a bajnoki cím sorsát, hosszú utat kell még megtennünk addig. Örülünk, hogy sokan elkísértek bennünket, nagyon fontos volt a szurkolók biztatása ezúttal is. (vidi.hu)

NYÍREGYHÁZA – FERENCVÁROS 0-0

Beszámoló itt! I Videó itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Mátyus János (Nyíregyháza): – Nagyon boldog vagyok. Azt azért hozzá kell tennem, hogy az első félidőben nem tetszett a játékunk, de igazi csapatként küzdöttünk, ami pontot ért. (nyiregyhaza.hu)

Thomas Doll (Ferencváros): – Nagyon csalódottak vagyunk. Elöl nem volt elég átütőerő a csapatban. Ha már átverekedtük magunkat a középpályán, akkor több szabadrúgást, szögletet kellett volna kiharcolnunk. Nem tudok szemrehányást tenni a fiúknak, mert hajtottak, próbáltak előre menni, de ma semmi sem sikerült. Ilyen pályákon, ilyen stílusú csapatok ellen nagyon nehéz sebességet nyerni és futballozni. Ez pedig ehhez hasonló mérkőzéseket eredményez. A csapatok, amelyek a túlélésért harcolnak, általában minden játékosukkal betömörülnek a kapujuk elé, így nem könnyű megtalálni a réseket. (fradi.hu)

PUSKÁS AKADÉMIA – HONVÉD 1-1 (Tóth B. 76. ill. Punosevac 37.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Benczés Miklós (Puskás Akadémia): – Nehéz helyzetben voltam, mert már az első félidőben cserélnem kellett. Zsótér Donátot nem azért cseréltem le, mert elégedetlen voltam vele, hanem mert volt egy sárga lapja és benne volt, hogy kap még egyet. Sajnos volt még egy kényszerű változtatás Danilovic sérülése után, de dicséret illeti Lubos Hajduchot, mert nagyon jól szállt be, nyugodtságot sugárzott. Tóth Balázst is nagy örömmel köszönjük újra a csapatban hosszú sérülése után. Az első meccsén rögtön fontos találatot szerzett. (pfla.hu)

Marco Rossi (Honvéd): – Nagyon köszönöm azoknak a kispesti szurkolóknak, akik itt voltak a meccsen. A csapatnál mentális problémák vannak, így fejben fog eldőlni, hogy át tudunk-e lendülni a gondjainkon és végre nyerni tudunk-e. Ehhez a szurkolóknak támogatniuk kell minket. Oké, lehet, hogy én egy idióta vagyok és a játékosok is mind azok, de ettől függetlenül a Honvédot képviseljük, és a szurkolóknak a Honvédot kell támogatniuk. A klub mellé kell állniuk. Nagyon kérek mindenkit, hogy minél többen segítsenek nekünk. (pfla.hu)

DUNAÚJVÁROS – KECSKEMÉT 0-2 (Savic 6., Novák 65.)

Dobos Barna (Dunaújváros): – Szerettünk volna pontokat szerezni, ez nem sikerült. A meccs elején kihasználta hibánkat a Kecskemét, utána a széleken helyenként sikerült megbontanunk őket, de a beadások minősége és az érkezések nem voltak jók, illetve az átlövéseink is gyengék voltak. Ahhoz, hogy gólokat rúgjunk, plusz dolgok kellenek a játékosoktól. Megyünk tovább ezen a nehéz úton, tudtuk, hogy nem lesz könnyű. Nem így terveztük ezt a három meccset, de látszik a játékosokon, hogy mindent megtesznek, hogy bravúrral megragadjunk az NB I-ben. (kecskemetite.hu)

Bekő Balázs (Honvéd): – Nagyon masszívan és okosan futballoztunk, a pálya talaja elég rossz volt, én azt éreztem, hogy ez zavarta mindkét csapatot. Nagy súlya volt, hogy ki szerez vezetést, ez nekünk sikerült, utána egy kicsit bealudtunk. A második félidőben a ránk jellemző masszív játékot mutattuk megint, és egy kontrából eldöntöttük a meccset. Köszönjük a szurkolók támogatását! (kecskemetite.hu)

HALADÁS – DEBRECENI VSC 2-0 (Martínez 33., 42.)

Szentes Lázár (Haladás): – Canossa-járásunk után most jobb nyilatkozni. A két korábbi tavaszi meccsen hátrányba kerültünk. Jó volt hallani a közönség drukkolását, jó volt megélni a szurkolásukat. Persze előnyben ez könnyebb. Örülök, hogy gólt sem kaptunk, ez nagyon fontos volt. A második félidőben a kiállítás után a végeredményt semmi nem veszélyeztette. Bízom abban, hogy az ekkor becserélt fiatalok életre szóló élményben részesültek. Ilyen teljesítményt képzeltem el a téli munka alapján. Koncentráltak voltunk, erősített bennünket, hogy most mi kerültünk előnybe. Voltak jó egyéni teljesítmények. A két csapat lehetőségei és helyezése között nagy a különbség, most már azonban a Paks ellen készülünk. (nyugat.hu)

Kondás Elemér (DVSC): – Azt kaptam, amit vártam a Haladástól. Tudtuk, hogy nekik ez élet-halál. Túl kényelmesek voltunk, be lettünk darálva, többet tett a Haladás a győzelemért, késő volt, mire felébredtünk. Úgy érzem, ellenfelünk ma jobb volt. Ott voltunk az ellenfél kapuja előtt az elején: hosszú labdákkal próbáltunk veszélyeztetni, hiába rúgtunk sok szögletet, nem voltak jók. A Hali racionálisabban játszott, ráadásul a második gólt szöglet után kaptuk. Nem kezdtük jól a tavaszt: három meccsen csak egy gólt rúgtunk. Kimaradnak a helyzeteink, ahogy ma is, az eddigi mérkőzéseken is. A szünetben több játékost is cserélnem kellett volna, ugyanis a teljesítmény ezt indokolta volna. Nem tudtunk gólt szerezni a második félidő elején. (nyugat.hu)

ÚJPEST – PAKS 1-2 (Bardhi 45. ill. Haraszti 6., Bertus 31.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Nem rúgtuk be a helyzeteket. Meccsről-meccsre ugyanez a bajunk… A második félidőben különösen sok lehetőségünk akadt, de egyszerűen nem tudunk eredményesek lenni. A másik csapat meg 2-3 lövésből szerez 1-2 gólt, ez a nagy baj. Örülök, hogy mindent megpróbáltunk, és örülök, hogy nem játszottunk mezőnyben rosszul, de gól nélkül sokkal jobbra nem számíthatunk. (Sport TV)

Csertői Aurél (Paks): – Azért voltam ideges, mert az első félidőben simává tehettük volna a meccset, de kihagytuk a helyzeteket. Így nagyon nehéz lett a találkozó, de örülök, hogy ki tudtuk védekezni. Gratulálok a csapatnak, helytálltunk megint. A játék képe alapján meg kellett volna szereznünk a harmadik gólt. Akkor nem lett volna 1-2 a szünetben, ami felhozta a hazaiakat. A srácok viszont a második félidőben rátettek még egy lapáttal, és hősiesen küzdöttek. Ami Molnár Péter teljesítményét illeti, amikor potyát kapunk, sokkal kisebb értéke van a bravúroknak, így viszont, hogy nyertünk, gratulálok neki a produkciójához. (Sport TV)

TABELLA: Az NB I állása itt!