EL: Döntetlent játszott a Fradi a hollandiai odavágón - videó

Feltöltve: 2015, július 2 - 21:53 Frissítve: 2015, július 3 - 11:28

A Ferencváros az Európa Liga selejtezőjének első körében 1-1-es döntetlent ért el a Go Ahead Eagles otthonában. A Fradi már a 3. percben vezetést szerzett Gera révén, a holland együttes azonban az első félidő hajrájában egy fejessel egyenlített. A szünet után egyik csapat sem talált a kapuba, így 1-1-el várhatják a jövő heti visszavágót.

Már a 3. percben vezetést szerzett a Ferencváros: Böde húzott el a bal szélen, majd a középen üresen érkező Gera elé tálalt, aki egy átvétel után kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1). A Fradi az első félidőben kézben tartotta a mérkőzést, Gera és Lamah révén akár a második gólját is megszerezhette volna.

A zöld-fehérek már-már az öltözőben érezhették magukat, amelyre rá is fizettek, a félidő hosszabbításában ugyanis egy hazai szöglet után Vrieds fejelt Dibusz kapujába (1-1).

A szünet után meglepő módon a hollandok kezdtek aktívabban, majd a félidő nagy része a mezőnyjátékról szólt. A hajrára viszont felpörögtek az eseménye: előbb Ugrai veszélyeztetett egy lövéssel, majd Busai rontotta el a meccslabdát, de Dibusznak is résen kellett lennie egy távoli löketnél.

A vége 1-1 lett, így a jövő heti visszavágó dönt majd a továbbjutás kérdéséről. (Fotó: Europress)

Go Ahead Eagles – Ferencváros 1-1 (Vrieds 45+2., ill. Gera 3.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!