Doll: "Megérdemelte volna a Haladás, hogy egyenlítsen" - így látták az edzők

Feltöltve: 2015, július 19 - 22:13 Frissítve: 2015, július 20 - 08:26

Thomas Doll szerint egy olyan stadionban nyertek Szombathelyen, ahol mindenki nagyon meg fog majd szenvedni, emiatt külön örült a győzelemnek, ugyanakkor hozzátette, hogy a második félidőben a Haladás rászolgált volna az egyenlítésre is. Az FTC trénere jobbulást kívánt a mérkőzésen megsérült Halmosi Péternek. Mészöly Géza sok sikert kívánt a Fradinak, és csapata szünet utáni játékával elégedett volt. Kondás Elemér szerint a DVSC sikere annak ellenére is megérdemelt volt, hogy csak a 90. percben született meg, az első békéscsabai gólt pedig "érdekesnek" találta a DVSC edzője. Értékelések.

HALADÁS – FERENCVÁROS 0-2 (Lamah 10., Sesták 95.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Mészöly Géza (Haladás): - Sok sikert kívánok a Ferencvárosnak a csütörtöki meccshez, szüksége van a magyar focinak a sikerekre! A kezdeti megilletődöttség miatt eléggé magunkra húztuk a Ferencvárost, és a váratlan megoldások, a kapuralövések is hiányoztak a játékunkból. Ezt megbeszéltük a szünetben, és a támadók a második félidőben már jól működtek együtt a középpályával, ekkor benne volt a csapatban a gól. A Fradi erősebb csapat, de pozitív jel a dominancia, amit a második félidőben mutattunk. Ugraiban és Popinban is benne volt a váratlan megoldás. Halmosi sérülése sajnos felborította a taktikánkat.

Thomas Doll (FTC): - Halmosi Péter sérülését nagyon sajnálom, remélem, hogy hamarosan felépül. Az első félidőt jól kezdte a csapat, de az első gól után nem tudtuk megszerezni a másodikat a helyzeteinkből, így megnehezítettük a saját dolgunkat. Most látszott igazán, hogy milyen kemény volt a csütörtöki Európa Liga-meccsünk, a fiúk fáradtak voltak a nagy melegben. A második játékrészben nem voltunk biztosak a labdatartásban, ekkor megérdemelte volna a Haladás, hogy egyenlítsen. Az biztos, hogy a szombathelyi csapat mindenkinek problémát fog okozni hazai pályán a jövőben. Radó András még nem ismer mindent nálunk, de meg fogja kapni a lehetőséget a jövőben is, ezért állítottam be most is. Örülök a három pontnak.

BÉKÉSCSABA – DVSC-TEVA 2-3 (Laczkó 13., Viczián 35., ill. Nagy Z. 20., Tisza 66., Korhut 90.)

Zoran Spisljak (Békéscsaba): ÉRTÉKELÉS KÉSŐBB!

Kondás Elemér (DVSC): - Erre számítottam, tudtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz az újonc otthonában. Ez egy rangadó, annak ellenére is, hogy az ellenfél csak most került fel az NB I-be. Ráadásul könnyű gólokat is engedtünk nekik, bár az első gólt majd vissza kell nézni, az egy érdekes szituáció volt. De elég hamar sikerült egyenlítenünk, az jó volt, és utána voltak helyzeteink. A második gólnál is ott hagytuk az ellenfelet. Nem érzem azt, hogy enerváltak lettünk volna a meccs elején, mi vezettük az első támadásokat, voltak lehetőségeink, lesgólunk is. Átszerveztük a csapatot a második félidőre, két támadóval játszottunk, és mindig ott voltunk a kapujuk előtt. Szerintem megérdemeltünk a győzelmet, mert többet tettünk érte. (M4 Sport)

(Fotó: haladasfc.hu)