NB I: A Fradi a Vidin is átlépett, négyet vágott a Vasas, megint nem nyert a DVTK

Feltöltve: 2015, december 2 - 21:27 Frissítve: 2015, december 2 - 22:46

Az OTP Bank Liga pótlásra kerülő 15. fordulójának rangadóján a Ferencváros a csereként beálló Radó András góljával 1-0-ra legyőzte a Videotont. A Haladás gólgazdag döntetlent játszott a Debrecennel, a DVTK nem bírt az MTK-val, a Honvéd és a Paks találkozóján nem született gól, míg a Vasas hengerelt és négyet vágott a Békéscsabának.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Nagy mezőnyfölényben játszott a Ferencváros az elő negyedórában, a 6. percben pedig két komoly helyzete is volt a vezetés megszerzéséhez, előbb Gera lövését védte szépen Danilovic, majd Nagy Ádám tüzelt kevéssel a léc fölé.

A Vidi az idő előrehaladtával azonban egyre inkább feladta a sündisznó-taktikát (volt is öt, a támadásban jeleskedő játékosa a pályán) és akadtak veszélyes akcióik a fehérváriaknak is. A 16. percben például Nego látványos, emelt passzát követően Kovács lövését kellett kiütnie Dibusznak. Volt némi csontzene és keménykedés is a pályán, az első játékrész feszült hangulatú időszakában három gyors sárgát is kiosztott Solymosi.

A második félidőben is az FTC játszott mezőnyfölényben és a Vidi ezúttal is tudott párszor veszélyesen kontrázni. Végül a 100. Fradi-tétmeccsén a kispadon ülő Thomas Doll egyik cseréje döntött: a már a DVSC ellen is remekül beszálló Radó András a szünetben jött be, 17 perc múlva pedig Gera fejjel adott gólpasszát követően a kapuba lőtt (1-0).

A fehérváriaknak közben Oliveira, majd Suljic révén volt góllal kecsegtető helyzetük, de ezek kimaradtak. A hajrában a Fradi megduplázhatta volna az előnyét, de Lamah és Böde ziccere is kimaradt, de így is behúzta az éllovas az újabb három pontot. 31 meccse veretlen otthon már az FTC.

Ferencváros – Videoton 1-0 (Radó 62.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a kapura azonban az MTK volt a veszélyesebb. A játékrész derekán Husic még menteni tudott a gólvonalról, a hajrában viszont már megszerezte a vezetést a vendégcsapat: egy hosszú indítást követően Torghelle tört be a tizenhatoson belülre, majd a kapujából kijövő Rados fölött a hálóba emelt (0-1).

A szünet után felélénkült a DVTK játéka, Bekő Balázs csapata sorra alakította ki a helyzeteket, de nem tudtak a kapuba találni a diósgyőriek. A 69. percben azonban megtört a jég: Barczi bal oldali beadásába Griffiths belecsúsztatott, Bacsa pedig a hosszún a hálóba lőtt (1-1). A hajrát nagyon megnyomta a hazai csapat, az MTK csak védekezett, de nem sikerült újabb gólt szerezni, így maradt az 1-1-es végeredmény.

DVTK – MTK 1-1 (Bacsa 69., ill. Torghelle 39.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az első félidőben többnyire a Haladás akarata érvényesült, a Debrecen jellemzően csak kontrákból ért oda a szombathelyi kapu elé. A legnagyobb helyzet is széleken aktív hazaiak előtt adódott a 20. percben, de Martínez 10 méteres lövését Radosevic lábbal védte.

A szünet után kisebb meglepetésre megszerezte a vezetést a Loki: az 54. percben Tisza beadása után Brkovics fejelt a bal sarokba (0-1). Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre, amikor is Angyal jobboldalról érkező beadását Martínez 13 méterről vágta a hálóba (1-1).

A Loki a folytatásban jobban játszott, a szombathelyiek ennek ellenére fordítani tudtak: a 78. percben Halmosi beadását a frissen beálló Németh Márió értékesítette (2-1). Mészöly Géza együttese viszont nem tudta kihúzni a találkozó végéig: a 85. percben Szakály szélről belőtt szabadrúgása érintés nélkül jutott Király kapujába, így 2-2 lett a vége.

Haladás – Debrecen 2-2 (Martínez 59., Németh M. 78., ill. Brkovics 52., Szakály 85.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Békéscsabai kapufával kezdődött a mindkét csapat számára roppant fontos találkozó Angyalföldön, ám Punosevac fejese után kifelé pattant a labda. A folytatásban nagy csata, kemény harc jellemezte a mérkőzést, amelyen főleg az oldalszabadrúgások jelentettek némi veszélyt. Laczkónak volt egy veszélyes próbálkozása, amit védett Hermány. A félidő hajrájában vezetést szerzett a Vasas: Ádám ziccerben még a kapufát találta el, de az érkező Könyves már nem hibázott közelről (1-0), így hazai előnnyel ért véget az első 45 perc.

A fordulást követően nem sokkal megduplázta előnyét a Vasas: Vukasovic ugratta ki jól Könyvest, aki 15 méterről higgadtan emelt a kilépő kapus felett a hálóba (2-0). Az angyalföldiek ezt követően is támadásban maradtak, aminek meg is lett az eredménye: a 65. percben egy szöglet után Debreceni tette tovább a labdát, Pavlov pedig közelről a kapuba lőtt (3-0). És itt még nem volt vége a hazai góloknak, a hajrában Czvitkovicssal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, Kenesei pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt, így 4-0 lett a vége.

Vasas – Békéscsaba 4-0 (Könyves 41., 51., Pavlov 65., Kenesei 85. - 11-esből) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Honvéd kezdett jobban, az első percekben beszorították a Paksot. Több helyzetük is volt, Baráth fejese volt talán a legveszélyesebb. A folytatásban kiegyenlített mezőnyjáték zajlott, az utolsó 10 percben viszont mindkét kapu előtt volt helyzet, ekkor Kamber lövése volt a legközelebb a gólhoz, de nem született gól az első félidőben.

A második félidő elején ismét a Honvéd támadott, azonban Hidi kiállítása után hamar emberhátrányba kerültek. Utána kiegyenlítettebbé vált a találkozó, a Paks valamivel többet birtokolta a labdát, de nem tudtak kialakítani veszélyes helyzeteket egészen a hajráig, sőt, talán veszélyesebb volt a Honvéd. Az utolsó percekben már volt több paksi lehetőség, Kulcsár helyzete volt a legnagyobb, de Kemenes hárított. Összességében igazságos döntetlen született. (Fotó: vidi.hu)

Honvéd – Paks 0-0 (kiállítva: Hidi 49., Honvéd) - a meccs minden fontos mozzanata itt!