Bekő: "Nem az a dolgom, hogy számolgassak"; Doll még nem ért az út végére a Fradival - edzőik

Feltöltve: 2015, december 2 - 22:43 Frissítve: 2015, december 3 - 09:33

Az OTP Bank Liga 15. fordulóját követően Thomas Doll elmondta, azzal, hogy a Loki után a Vidit is legyőzték, megmutatták, hogy visszataláltak a helyes útra, a 100. meccse a Fradi élén pedig még messze nem jelenti az út végét. Horváth Ferenc arra célzott, hogy a bíró belenyúlt a meccsbe, Bekő Balázs szerint pedig a DVTK két ellentétes félidőt játszott, a számolgatás viszont nem az ő dolga. Simon Antal elmondása alapján a Vasasnál mindenki átérezte, hogy kötelező a győzelem, míg Mészöly Géza úgy véli, a Loki rutinból szerzett gólokat a Haladás ellen. Edzői értékelések.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Budapest Honvéd - Paks 0-0

Csertői Aurél (Paks): - Ketté kell osztani a mérkőzést. Az első félidőben a hazai csapatnál volt a labda, majd a másodikban, a kiállítást követően mi voltunk fölényben, de ez sajnos meddő volt. Ha a két játékrészt összeadom, akkor igazságos a döntetlen, meg, ahogy mondani szokták, idegenben jó az iksz. Nehéz volt a Honvéd felállt védelme ellen játszanunk, de ettől függetlenül fel kellett volna törnünk őket. (paksifc.hu)

Haladás - Debrecen 2-2 (Martínez 59., Németh M. 78., ill. Brkovics 52., Szakály 85.)

Mészöly Géza (Haladás): - Nagyszerű mérkőzést játszottunk. Az Újpest-meccs után ezúttal nagyon jó hozzáállással, frissen, fegyelmezetten futballoztunk. Szünet után sokat javult a játékunk minősége is, szép gólokat szereztünk, ám a vendégek talán korábbi nemzetközi rutinjuknak is köszönhetően tudták, hogy ha nem megy a játék, akkor a csúszós, nehéz talajon ívelgetésekkel lehet hatékonynak lenni. Tiszát, Baloghot kikapcsoltuk ugyanis a játékból. Két pontrúgás után szerezték góljaikat, bosszantó, hogy a másodiknál a mi játékosunk hátáról pattant a hálóba a labda. Tanulság, hogy a hátralévő meccseken még többet kell dolgozni, még többet kell tenni a győzelemért, és mellénk áll a szerencse is. Ami Németh Márió cseréjét illeti, nos, igen, vannak ilyen szerencsés dolgok, amikor így sül el egy váltás. Márió nem sértődött meg, hogy csereként kell beszállnia. Edzéseken sokat gyakoroltuk a lecsorgó labda utáni szituációkat, nagyon szép találat volt, kár, hogy nem három pontot ért. Kezünkben volt a meccs, ennek ellenére minden pontnak örülünk, emelt fővel jöhettünk le a pályáról. El kell ismerni – és ez a Loki nemzetközi rutinjának köszönhető -, ha a csapatnak nem megy annyira, akkor rutinból tud gólt szerezni. Fontos két pontot veszítettünk. (haladas.hu / haon.hu)

Kondás Elemér (Debrecen): - Az első félidőben jobban dominált a Haladás, a szünet után viszont vezetést szereztünk. Aztán fordított a Haladás, így mi először a döntetlenért, majd miután egyenlítettünk, a hátralévő rövidke időben a győzelemért mentünk előre. Szombathelyen sosem egyszerű nyerni, ezúttal is szoros, nehéz mérkőzést játszottunk. Nem azért utaztunk ilyen sokat, hogy egy pontot vigyünk haza, ám sajnos két gól is kevés volt a győzelemhez. (haladas.hu)

DVTK - MTK 1-1 (Bacsa 69., ill. Torghelle 39.)

Bekő Balázs (DVTK): - Két teljesen ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben idegesen és türelmetlenül, a nagy akarásnak nyögés lett a vége. A második félidőben azonban azt az arcát mutatta a csapat, amelyik megalkuvás nélkül küzd, szívvel játszik és jól focizik. Rengeteg helyzetünk volt, a gólt még időben rúgtuk, utána is adódtak lehetőségek, én úgy éreztem, csak idő kérdése, hogy mikor szerezzük meg a vezetést, az MTK-nak csak minimális kontralehetőséget engedtünk. Ilyen a futball, az a pici hiányzott. Azzal, hogy hány pontot kellene még szerezni, nem foglalkozom, nem is érdekel, nem az a dolgom, hogy számolgassak. Az én dolgom az, hogy úgy játszunk, mint a második félidőben. (haon.hu)

László Csaba (MTK): - Az első félidőben megnyerhettük volna a mérkőzést, de a helyzeteink kimaradtak. Szerettem volna, ha gólra gólt rúgunk, de ez sajnos nem sikerült. A Diósgyőr nagyon agresszíven jött ki a második félidőre, tíz perc után azonban kiegyenlítődött a játék. Ezután Bekő Balázs, akinek átérzem a helyzetét, szinte feladta a védelmet, sok ember-ember elleni csata alakult ki. Élvezhető meccs volt, mind a két csapat győzelemre játszott, de egyiknek sem sikerült nyerni. (haon.hu)

Vasas - Békéscsaba 4-0 (Könyves 41., 51., Pavlov 65., Kenesei 85. - 11-esből)

Simon Antal (Vasas): - Tudtuk a Békéscsabáról, hogy Zoran Szpisljak egy nagyon masszív csapatot épít, és azt is tudtuk, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés elé nézünk. Szerencsénk volt az elején a kapufánál, ha ott befelé pattan a labda, nagyon nehéz lett volna ezt a Békéscsabát megverni. A csapat második félidőben jobban játszott, de leginkább a harmadik gól volt az, ami megnyugtatott bennünket. Át kellett éreznie ezúttal mindenkinek, hogy mindenképpen meg kell nyerni ezt a mérkőzést, egy öngólos sikernek is örültünk volna. Azt, hogy 4-0-ra sikerült nyernünk, talán a játék képe nem tükrözte teljesen. Nagyon egységesek voltunk, nagyon akartak a fiúk. Ennél jobb dolog nem történhet a folytatáshoz, mint egy biztos siker. (vasasfc.hu)

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): - Először is gratulálok a Vasasnak. Jól kezdtük az első félidőt, ki is alakítottunk helyzeteket, a kapufát is eltaláltuk. Talán egy pár játékos lazára vette utána a meccset, így nem meglepő, hogy a Vasas előnybe tudott kerülni. Fontos lett volna, hogy ne kapjunk gólt, mert egy esély azért mindig van a gólszerzésre. Aki idén a legjobb játékosunk volt a szezonban, Fabio, egy nagy hibát elkövetett a második félidő elején, ami után már nagy hátrányba kerültünk. Innentől már nem a mi kezünkben volt a találkozó, felszabadultan játszott a Vasas, szép akciókat vezetett. Nekünk még sokat kell tanulni, az ilyen meccseken kellene pontokat gyűjteni. Sok mérkőzés van még hátra, lehet még pontokat szerezni a szezon végéig. Hétről hétre tapasztaljuk, milyen nehéz az NB I-ben helytállni. Bizonyos posztokon erősíteni is kell, illetve idén a két mérkőzésen minél több pontot szerezni. (vasasfc.hu)

Ferencváros - Videoton 1-0 (Radó 62.)

Thomas Doll (Ferencváros): - A várakozásoknak megfelelően nehéz mérkőzést játszottunk. Az első 10-15 percben egész jól kezdtünk, ezt követően kissé elveszítettük a türelmünket, sok labdát középre lőttünk és könnyen el is veszítettünk… Pont ezt szerettük volna elkerülni, mert tudtuk, hogy a Videotonnak vannak gyors játékosai, és nagyon nehéz előlük levédekezni a területeket. Fontos volt, hogy a szünetre gólnélküli döntetlennel mentünk. Ezt követően Gera Zolit egy picit hátrébb húztuk, Nagy Ádám mellé, így nagyobb stabilitást tudtunk elérni. Előrefelé is voltak helyzeteink, a kispadról be tudtam cserélni Radó Andrást, Varga Rolandot, akik képesek helyzeteket kidolgozni, veszélyt okozni. A második félidő sokkal jobb volt, jobban járattuk a labdát, vigyáztunk rá, nem adtuk el olyan könnyen. Egyértelműen jobb teljesítményt nyújtottunk a szünetet követően. Jó volt látni azt a fejlődési folyamatot, aminek köszönhetően már egy ilyen mérkőzést is meg tudunk nyerni 1-0-ra. Sikerült legyőznünk a Debrecent, a Videotont, ez fontos volt, hogy megmutassuk, ismét magunkra találtunk. Ez különösen fontos volt az MTK és a Csákvár elleni mérkőzést követően.

Thomas Doll újságírói kérdésre elmondta: büszke arra, hogy már 100 tétmérkőzésen képviselhette a Ferencvárost. A német tréner a ferencvárosi kezdetekre a sok döntetlen miatt nem tekint sikertörténetként, de büszke arra a fejlődésre, aminek köszönhetően már sok mérkőzést, sőt, kupákat is nyert a csapattal. Thomas Doll úgy zárta szavait: még nem ért az út végére. (fradi.hu)

Horváth Ferenc (Videoton): - Jó meccs volt, nagyon fegyelmezetten játszottunk, az egyetlen hibánkon kívül az történt, amit elterveztünk. A Fradinak onnantól voltak nagyobb helyzetei, hogy a kapott gól után kitámadtunk. A Ferencváros nagyon jó csapat, de ma ellenfelére talált, hiszen megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Nem akarok különösebben a játékvezetővel foglalkozni, mindenki hibázhat, viszont elgondolkodhatok azon, hogy mi lett volna, ha az első félidőben megítél a javunkra egy tizenegyest, a hazaiaknak pedig kioszt egy piros lapot. Tartást adhat a továbbiakra a mai teljesítményünk. Gratulálok a Ferencvárosnak! (vidi.hu) (Fotó: fradi.hu)