NB I: Böde jól tért vissza, dobogóst vert a Vasas

Feltöltve: 2016, február 20 - 18:31 Frissítve: 2016, február 20 - 19:58

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában a Ferencváros 2-0-ra győzte le a Puskás Akadémiát. A találkozón a sérülése után újra pályára lépő Böde Dániel is eredményes volt, végül azonban öngólnak nyilvánították a találatot. A Vasas bravúros sikert aratott a Haladás ellen, a Debrecen két góllal verte a Paksot, míg a Videoton nem tudta legyőzni a Békéscsabát.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A Fradi kezdte jobban a meccset, de hamar alábbhagyott a lendületük, az első félidő nagy részében jobb volt a Puskás Akadémia, amely a gólhoz is igen közel állt, a 41. percben Pekár kihagyott egy büntetőt, ez volt ez első félidő legnagyobb lehetősége, ezen kívül itt is és ott is volt néhány helyzet.

A második félidőben Thomas Doll cseréinek köszönhetően jelentősen feljavult a Ferencváros játéka, bár voltak felcsúti helyzetek is, veszélyesebb volt a Fradi. Egy szöglet után aztán Böde gólpasszából Ramirez vezetést szerzett, két perccel később, a 66. percben pedig Böde talált be (amely a jegyzőkönyvbe végül Pauljevic öngóljaként került be), ezzel már 2-0 volt. A folytatásban kicsit leült a játék, volt lehetőség mindkét oldalon, kiegyenlített játék zajlott némi hazai fölénnyel, majd a hajrában Leandro kiállítása után már a Puskás játszott fölényben, de az eredmény nem változott.

Ferencváros – Puskás Akadémia 2-0 (Ramirez 63., Pauljevic 66. - öngól) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Kecskés veszélyes átlövésével indult a paksiak debreceni vendégjátéka, amelyen idővel a Loki kerekedett felül. Ez meg is hozta a vezető találatot: a 21. percben Sidibe büntetőből volt eredményes (1-0). Bódi növelhette volna az előnyt egy jó lövéssel, de Molnár nagyot mentett, a játékrész hajrájában azonban ő is tehetetlen volt Holman szép megoldása után. A fiatal játékos második meccsén is eredményes volt, és mint utóbb kiderült, ő állította be a végeredményt.

Fordulás után is akadtak még lehetőségek (főleg Bódinak volt 1-2 veszélyesebb próbálkozása), de újabb gól nem született, biztosan nyert a Debrecen.

DVSC - Paks 2-0 (Sidibe 21., 11-esből, Holman 44.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Vidi kezdte aktívabban a találkozót, ennek ellenére a vendégek szereztek vezetést: Laczkó tört be a tizenhatoson belülre, majd 8 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítő találatra: a 17. percben Fejes adott középre, a labda pedig Vaskóról került a hálóba (1-1).

A fehérváriak ezt követően több veszélyes lehetőséget is kialakítottak, de Poleksic meccsben tartotta a Békéscsabát. A fordulást követően kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, Sejben azonban a legvégén eldönthette volna a találkozót, de nem sikerült betalálnia, így végül megosztoztak a pontokon a felek.

Videoton – Békéscsaba 1-1 (Vaskó 17. - öngól, ill. Laczkó 9.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó első félideje nem hozott különösebb izgalmakat: a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, mindent összevetve csak Királynak kellett párszor közbeavatkoznia.

A fordulást követően Jagodics pillanatok alatt begyűjtött két sárga lapot, így emberhátrányba került a Haladás. A Vasas ezt követően sokáig nem tudott mit kezdeni a létszámfölény jelentette előnnyel, a 82. percben viszont megtört a jég: a csereként beálló Ferenczi Istvánt ugyanis lerántották a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyeshez a sértett állt oda és értékesítette is azt, így a Vasas otthon tartotta a három pontot. (Fotó: vasasfc.hu)

Vasas – Haladás 1-0 (Ferenczi 82. - 11-esből) - a meccs minden fontos mozzanata itt!