NB I: Csertői kiakadt a sajtótájékoztatón, Doll nagybetűs csapatról beszélt

Feltöltve: 2016, április 6 - 23:07 Frissítve: 2016, április 6 - 23:11

A Ferencvárostól elszenvedett 5-2-es vereséget követően a Paks vezetőedzője, Csertői Aurél rövidre zárta a sajtótájékoztatót, és igencsak ingerülten értékelte a látottakat. Thomas Doll nagybetűs csapatról beszélt a Fradival kapcsolatban, ahogy Nebojsa Vignjevic is megdicsérte az Újpestet, míg Robert Jarni amondó, semmit sem ér, hogy végig egykapuzták a meccset a DVTK ellen.

Akció: Csoportos utazás az Eb-re, belépővel és tengerparti nyaralással

Újpest - Budapest Honvéd 2-0 (Balogh 45+1., Bardhi 64.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Elégedett vagyok a csapatom mai teljesítményével és az eredménnyel is. Az első félidőben sok helyzetet dolgoztunk ki, amelyekből több találatot is szerezhettünk volna. Végül a 46. percben feltörtük a Honvéd védelmét, aminek köszönhetően a második 45 percben sokkal felszabadultabban, és magabiztosabban játszottunk. Nagyon örülök annak, hogy végre egységes csapatként működtünk a pályán, és mindenki teljes erőbedobással, maximális koncentráció mellett tette a dolgát. Szeretnék gratulálni a játékosaimnak, mert megérdemelték ezt a mai diadalt. (ujpestfc.hu)

Marco Rossi (Budapest Honvéd): - Azokon a mérkőzéseken, amelyeken nem vagyunk kellően agresszívak, és nem tartjuk a kellő távolságokat a pozíciók között, általában vereséget szenvedünk, azt láthattuk ma is. (M4 Sport)

Ferencváros - Paks 5-2 (Radó 7., Hajnal 22., Gyömbér 67., Gévay 83., öngól, Lamah 92., ill. Szakály 34., Hahn 60.)

Thomas Doll (Ferencváros): - Át kellett állnunk taktikailag, a két szélső védőnk kiesett. Hamar önmagunkra találtuk, jól kezdtünk, sokat birtokoltuk a labdát. 2-0-ra vezetünk, megérdemelten. Ahogy az elmúlt időszakban nem egyszer, az ellenfél első helyzetéből betalált. A második félidőt nem kezdtük jól. Dani nagyon fáradt volt, voltak kisebb gondjai, azért cseréltem le. 2-2 után megráztuk magunkat, majd Gyömbér-kapitányunk gyönyörű gólt szerzett. A Paks ezután egy emberét elvesztette, mi széthúztuk őket. Összességében gratulálok a motivált csapatnak. Szeretném megköszönni a szurkolóknak mindent, a csapat mellett dolgozók munkáját, ma tényleg tudtunk ünnepelni. Csukity, Gera, Gyömbér nagyon jó csapatember, segítik a munkámat, köszönöm a mai játékukat. Ez a csapat csapatjátékosokból áll. Nem engedhetünk ki, nem lehet lazsálni, nem azért dolgoztunk januárban. Eddig is adtunk lehetőséget fiataloknak, Nagy Dominik is játszott. Aki jól teljesít, megkapja a lehetőséget, a fiataloktól még egy kis plusz hiányzik ehhez. De azért nem játszatok fiatalokat, mert fiatalok, aki jól teljesít, az játszik majd. (ulloi129.hu)

Csertői Aurél kiborult a meccs utáni sajtótájékoztatón - kattints!

DVTK - Puskás Akadémia 2-1 (Koman 38. - 11-esből, Elek 40., ill. Mészáros K. 45.)

Egervári Sándor (DVTK): - Ma a győzelemmel lehetünk teljes mértékben elégedettek, nagyon fontos három pontot tartottunk itthon. Játékunk hazai pályán eddig folyamatosan fejődött, ma azonban ezen a tavaszon talán a leggyengébbre sikerült, nem tudtuk megvalósítani azt, amit szerettünk volna. Az első félidőben megfelelő előny szereztünk, az utolsó percben kapott gól elbizonytalanított minket. Az ellenfél mindent kockáztatva ránk erőltette az akaratát. A középpályás játékunkat nem tudtuk folyamatossá tenni, sok hiba csúszott a játékunkba, ezzel magunkra húztuk az ellenfelet, és kénytelen volt a védekezésre koncentrálni a csapat. A mérkőzés hajrájában voltak lehetőségeink a kinyílt védekezésük ellen, sajnos nem tudtunk élni vele. Elégedetlenek nem lehetünk, mert egy viszonylag gyengébb játékkal győztünk. A csapat jelenlegi helyzetében legfontosabb a pontszerzés, és ez ma sikerült. (dvtk.eu)

Robert Jarni (Puskás Akadémia): - Mit lehet mondani egy olyan mérkőzésről, ahol kis túlzással egy kapura ment a játék? Semmit nem ér az, hogy uraltuk a játékot, helyzeteket alakítottunk ki, és ismét kis túlzással, de leckét adtunk a játékból. A focit nem szépségre, hanem gólokra játsszák. Ma sok helyzetünk volt, amiből sajnos csak egyet sikerült értékesíteni. Szeretnék a játékosoknak gratulálni, mert 94 percig hajtottak, mindent megtettek a gólszerzésért. (dvtk.eu)

Haladás - Vasas 2-1 (Németh 56., Gaál 64., ill Müller 35. )

Michael Oenning (Vasas): - Ezen a mérkőzésen sajnos nem volt szerencsénk. Megérdemelten szereztünk vezetést, sőt utána is voltak lehetőségeink. A második félidőben az első hibánkból máris gólt kaptunk. Ennek ellenére mentünk előre, de egy újabb hiba újabb gólt eredményezett az ellenfélnek. Láttam biztató jeleket, de az eredmény miatt nem lehetek elégedett. Nagy szükségünk lett volna minimum egy pontra. Nincs sok időnk ezen rágódni, hiszen szombaton már a Videoton ellen kell helytállnunk idegenben. (vasasfc.hu)

MTK - Békéscsaba 3-0 (Nikacs 52., Gera 66., Hajdú 93.)

Teodoru Vaszilisz (MTK): - Az első félidőben kiegyensúlyozott volt a találkozó, fejben nagyon itt voltunk, és kitűnően védekeztünk. Többen hiányoztak, de fiataljaink éltek a bizonyítás lehetőségével, büszkék lehetünk rájuk. Szép jövő előtt állunk. (mtkbudapest.hu)

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): - Már az első félidőben is idegesen játszottunk, az összecsapáson nem jöttek be a megoldásaink, több esetben rosszul is passzoltunk. Az MTK Budapest könyörtelenül kihasználta rossz pillanatainkat, és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. (mtkbudapest.hu)

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!