NB I: Bravúros győzelemmel harcolta ki a bennmaradást a Vasas, a Vidi ért oda a második helyre

Feltöltve: 2016, április 30 - 18:33 Frissítve: 2016, április 30 - 22:54

Az OTP Bank Liga 33. fordulójában a Vasas 2-0-ra legyőzte az MTK-t, így sikerült kiharcolnia a bennmaradást az NB I-ben. A Puskás Akadémia 2-1-re verte a Honvédot, de búcsúzott az élvonaltól, a Videoton három góllal bizonyult jobbnak az Újpestnél, amely ezüstérmet ért a csapat számára. A Debrecen a békécsabai döntetlenjével a harmadik helyre ért oda, míg a bajnok Ferencváros egy öngóllal bizonyult jobbnak a Haladásnál.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A Vasas kezdett egy picit aktívabban, Novák helyzete után azonban Vadnai a gólvonal elől mentett. Az MTK Gera hatalmas bombájával válaszolt, de a lécről kifelé jött a labda. A túloldalon Remili került egyből ziccerbe, de kevéssel mellé helyezett. Ezután inkább a mezőnyben zajlott a csata, kisebb lehetőségek voltak csak: ezek közül a legnagyobbat Nikacs hagyta ki a 32. percben. A játékrész hajrájában Nováknak volt egy éles szögből leadott lövése, míg Thiam elől mentettek a vendégek.

Fordulás után Thiam egy bombával riogatott, majd éles szögből helyezett az üres kapu mellé. A 66. percben aztán megszerezte a vezetést a Vasas: Vida távolról, az oldalvonal mellől emelt a kinn álló Hegedüs felett a hálóba (0-1). A folytatásban is stabilan tartotta magát a szurkolói által támogatott angyalföldi csapat, amely a lefújás előtt Pavlov szép egyéni megoldása után biztosította be a győzelmet, és ezzel a bentmaradást.

MTK - Vasas 0-2 (Vida 66., Pavlov 91.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Puskás Akadémia azonnal magához ragadta a kezdeményezést: a 3. percben Zsótér bombája után kellett mentenie Horváthnak. Nem sokkal később Zsidai rontott hatalmas helyzetben, ám a hazaiak így is vezetést szerezték: Polonkai labdájával Bacelic-Grgic lépett ki, és nem is hibázott (1-0). Bő tíz perccel később egy szögletet követően Tar lőtt hatalmas gólt a léc alá egy kipattanó után (2-0). Szinte azonnal jöhetett volna a harmadik találat, Bacelic-Grgic került ismét helyzetbe a bizonytalan vendégvédők mellett, ám nem talált kaput, de a Puskás így is biztosan vezetett az első félidő után.

Fordulás után Pekár veszélyes szabadrúgása jelentett veszélyt, majd egy kissé magára talált a Honvéd, a vendégek azonban csak kisebb lehetőségekig jutottak. A hajrára felpörögtek az események, Bobál egy szöglet után szépíteni tudott, de nyertek a hazaiak, ám a 3 pont nem ért bentmaradást.

Puskás Akadémia - Honvéd 2-1 (Bacelic-Grgic 20., Tar 31., ill. Bobál 91.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Nem kezdték nagy iramban a csapatok a találkozót, de a Fradi kézben tartotta a meccs alakulását. A 31. percben aztán egy kis szerencsével a vezetést is megszerezték a zöld-fehérek: Varga kapott jó labdát Bödétől, akinek a keresztpasszába Kovács szerencsétlenül ért bele, a labda pedig a kapuban kötött ki (0-1).

A fordulást követően sem sokat változott a játék képe, majd az 54. percben egy vitatott szituáció következett: Németh kapott jó labdát a tizenhatoson belül, elvitte Dibusz mellett, majd elesett a kapussal érintkezve, de nem járt érte büntető. A folytatásban már nem változott az eredmény, így Thomas Doll csapata győzelemmel zárta az évet.

Haladás – Ferencváros 0-1 (Kovács L. 31. - öngól) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Nem estek egymásnak a csapatok, az első félórában nem forogtak veszélyben a kapuk, valamivel többet volt a labda az Újpestnél. A 29. percben Balajcza a 16-oson kívül kézzel ért a labdába, ezért kiállította a játékvezető. A félidő maradék részében a Videoton dominált, két Tischler lövés jelentett igazi veszélyt, Banai mindkétszer hárított.

A második félidő elejét megnyomta a Vidi, előbb Suljic és Tischler helyzeténél még védett a kapus, majd az 54. percben Nego szép gólt szerzett. Ezután is a fehérvári csapat játszott fölényben, az Újpest csak egy fejessel mutatta, hogy nem adta fel. A 75. percben Tischler ismét helyzetbe került Géresi passza után, és most már nem hibázott, ezzel kettőre növelte a vendégek előnyét. A hajrában ugyan nyomott az Újpest, de csak lesgólig jutott, az utolsó pillanatban Juhász is betalált, így a Videoton 3-0-ra nyerni tudott, és ezüstérmes.

Újpest – Videoton 0-3 (Nego 54., Tischler 75., Juhász 93.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Loki az első félidőben kézben tartotta a találkozót, de nem Kondás Elemér csapata nem tudta feltörni a békéscsabai védelmet. A második játékrész hasonló képet hozott, habár a hazaiak a 60. percben ráijesztettek a debreceniekre: Punosevac a hálóba fejelt 5 méterről, de szabálytalanság miatt kifele fúj a játékvezető. A 78. percben Kulcsár is a hálóba lőtt, de les miatt érvénytelenítették a találatot, így végül gól nélküli döntetlen lett a találkozó vége. (Fotó: vasasfc.hu)

Békéscsaba – Debrecen 0-0 - a meccs minden fontos mozzanata itt!

SPORTIMÁDÓK: Az utazó szurkolói klub! Csatlakozz hozzánk itt! » »