NB I: Mindkét edzőt felhúzta ugyanaz a bíró - nyilatkozatok

Feltöltve: 2014, november 22 - 23:50 Frissítve: 2014, november 23 - 12:04

Szivics Tomiszláv, a Diósgyőr mestere az MTK legyőzését követően azt mondta, meg kell ünnepelniük, hogy négy nekifutás után végre sikerült nyerni a kék-fehérek és Garami József ellen. A Lombard Pápát irányító Lengyel Ferenc amondó, több országban és több pályán nem kiállítás az, amiért játékosa, Waltner Róbert piros lapot kapott a Honvéd ellen, de a kispestieket irányító Csábi József is megemlítette, hogy a bíró belenyúlt a meccsbe a késői tizenegyessel. Edzői nyilatkozatok.

TABELLA: Az NB I állása itt!

MTK – DIÓSGYŐR 0-2 (Griffiths 8., 31.)

Beszámoló itt! I Gólok itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Garami József (MTK): – Az első félidőben mi gyengén, a Diósgyőr jól játszott, nem volt sok helyzetük, de azokat jól használták ki. A második félidőben feljöttük játékban, azzal elégedett vagyok, hajtottak, küzdöttek, helyzeteket alakítottak ki játékosaim, ami sorra kimaradt. A futballban a ha nem játszik. A Diósgyőrben nagyon sok a mezőny fölé növő játékos van, akiket nem semlegesítettünk jól. (dvtk.eu)

Szivics Tomiszláv (Diósgyőr): – Nagyon akartam a mai győzelmet, és sikerült ezt átadni a csapatnak. Férfimunka volt. Az első játékrészben sikerült két gólt is rúgni, a második félidőben elkapkodtuk az utolsó passzokat, persze el kell ismerni, az MTK-nak is voltak helyzetei. Gratulálok a csapatomnak, négy döntetlen után ma sikerült a győzelem az MTK és Garami József ellen, ezt ma meg kell ünnepelni! (dvtk.eu)

LOMBARD PÁPA – BP. HONVÉD 1-1 (Csizmadia 94. – 11-esből ill. Baráth 56.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Lengyel Ferenc (Lombard Pápa): – Egyenrangú ellenfelei voltunk a Honvédnak, amíg egyenlő létszámmal voltunk a pályán. A kiállítást vissza kell nézni, de úgy érzem, ez több pályán és több országban nem kiállítás. Így beleszólni a meccsbe… Utána nagyon nehéz már egy csapatnak játszani. Megemelem a kalapomat a játékosok előtt. Nagyszerűen dolgoztunk az elmúlt két hétben, most pedig amit tíz emberrel műveltek… Az, hogy így sikerült a végén egyenlítenünk, mindent elmond a csapatról. A szünetben azt mondtam, hogy akár meg is nyerhetjük ezt a meccset. Ez pszichológiailag jól szokott elsülni, aztán megkaptuk a gólt, és utána már csak a döntetlen lehetett a cél. Szűkösek vagyunk, rosszul jön Csilus Tamás sérülése. Szerencsére viszont a hírek szerint nem tört el a lába, hanem csak a szalagja sérült. (Sport TV)

Csábi József (Honvéd): – Ez egy agyonnyert mérkőzés volt. Kivégezhettük volna a hazai csapatot, helyzetek tömkelegét hagytuk ki. A második félidőben megcsináltuk, amit a szünetben megbeszéltünk, és bár az első félidőben kicsit kapkodó volt a játékunk, már akkor is nekünk volna helyzeteink egyenlő létszámnál. Tanulságos meccs volt, amely után saját magunkat kell okolnunk, bár hozzáteszem, ez a második meccs, amikor a 90. perc után ítélnek ellenünk büntetőt. Ez furcsa, de nem akarok ezzel foglalkozni, mert ha berúgjuk a helyzeteket, rúghatott volna most az ellenfél bármilyen tizenegyest. Nem nyert a jobbik csapat. Az, hogy a 90. perc után belenyúlnak a meccsbe, az már egy másik történet. Nem először fordul elő. (Sport TV, Fotó: honvedfc.hu)

PUSKÁS AKADÉMIA – HALADÁS 1-0 (Tischler 35.)

Benczés Miklós (Puskás Akadémia): – Az első félidőben jól játszottunk, mindkét oldalon megbontottuk a Haladás védelmét, gólt is szereztünk. Szünet után már munkásabb futballt játszottunk, a vasiaknak akadt is egy komoly lehetőségük. Mi ebben a periódusban megpróbáltuk kiugratni gyors játékosainkat, több-kevesebb sikerrel. Örülök Tischler Patrik góljának, de senkinek sincs bérelt helye a csapatban, neki is tovább kell dolgoznia. (haladas.hu)

Szentes Lázár (Haladás): – Sajnos tovább tart a vesszőfutásunk. Az első félidőben nem, a szünet után viszont már jobban futballoztunk, ám nem voltunk meggyőzőek, hiányzott az átütőerő. A pontszerzéshez sokkal több helyzetet kellett volna kidolgoznunk. A cserékkel igyekeztem veszélyesebbé tenni a csapatot, ez viszont hátul kockázatot rejtett. Nem adjuk fel. Van még két bajnokink ősszel, mindent megpróbálunk, hogy eredményesebbé tegyük csapatunkat. A negyedik bajnokin nem lőttünk gólt. Ez viszont védhetetlen. (haladas.hu)

NYÍREGYHÁZA – PMFC-MATIAS 4-0 (Szokol 26., Pekár 67. – 11-esből, Koller 88., Pákolicz 90.)

Mátyus János (Nyíregyháza): – Speciális mérkőzés volt, az ilyen találkozók teljesen másak, mint amikor az ötödik játszik a nyolcadikkal. Különleges helyzetben van a két csapat, az ilyen szituációkra nehéz felkészülni, és valóban akadtak szünet előtt olyan pillanatok, amikor úgy látszódhatott, nehézségeink voltak. De a védelem akkor is jól funkcionált, és az első gól utáni szerkezetváltásunk is nagy szerepet játszott a győzelmünkben. Döntőnek bizonyult, hogy mentálisan az ellenfél fölé nőttünk és a második gól után már érezhető volt, ez a meccs megvan. (szon.hu)

Kulcsár Árpád (Pécs): – Egészen a hazaiak tizenegyedéig bíztam abban, hogy akár nyerhetünk is. A meccs részét mi uraltuk, majd kaptunk egy gól, éppen a már sérült Balogh Béla helyéről. Amúgy sem vagyunk túl erősek mentálisan, a második gólt követően pedig hitehagyottá vált a csapat. (szon.hu)

DUNAÚJVÁROS – MVM PAKS 1-0 (Nikházi 61.)

Csertői Aurél (Paks): – Az utolsó húsz percben három száz százalékos ziccert kihagytunk, míg ellenfelünk úgymond egyik legkisebb embere gólt fejelt, így nehéz meccset nyerni. Mondjuk volt két olyan szituáció is, ami tizenegyest ért volna a javunkra, de a játékvezető nem adta meg őket. A kilencven perc alatt akadtak olyan periódusok, amikor jobban, és olyanok is, amikor rosszabbul játszottunk. Igazi játékra a pálya talaja alkalmatlan volt, inkább a bruszt ment. Ennyi helyzet, amit mi kihagytunk, nem maradhatott büntetlenül. Az kevés, hogy eljutunk a kapuig, be is kell rúgni.
A csapatomnak egyébként csak gratulálni tudok a féléves teljesítményéhez, minden elismerést megérdemelnek az összegyűjtött huszonhat pontért!