NB I: Három kapussal szerzett pontot a Szpari

Feltöltve: 2015, február 21 - 17:55 Frissítve: 2015, február 21 - 21:00

Nem kapott ki a Nyíregyháza Pakson: az újonc 1-1-es döntetlenre végzett idegenben. Mátyus János három kapust is bevetett: Balogh kezdő volt, Ovszijenko 82 percet töltött a pályán, míg Hrabina a végén állt be. A Paks gyorsan vezetést szerzett, de nagy kapushiba után alakult ki a végeredmény.

A Szpari kezdőcsapatában az ismert előzmények után végül egy kapus is helyett kapott Ovszijenko személyében a mezőnyben. Enyhe paksi fölény után vezetést szerzett a hazai csapat: a 15. percben Haraszti beadását Vági értékesítette 5 méterről (1-0). Nem fogta meg a Szparit a kapott gól, mert azonnal egyenlített a vendégcsapat, igaz, ehhez Molnár is kellett: a hazaiak kapusa bevédte Törtei szögletét (1-1).

A folytatást az óriási csata jellemezte, hatalmasat birkóztak a csapatok, helyzetből kevés akadt, mindössze Gévay fejesénél kellett nagyot mentenie Baloghnak.

Fordulás után sem változott a játék képe: a Nyíregyháza masszívan tartotta magát, és elérte, amiért Paksra utazott: nem kapott ki a 17. fordulóból elhalasztott bajnokin. Csertői Aurél együttese a 74. percben szerezhette volna meg a győzelmet, ám Gévay nagy helyzetbe fölé fejelt.

A feljebb említett Ovszijenko egyébként 82 percet töltött a pályán, egyáltalán nem vallott szégyent, megoldásai bejöttek, több fejpárbajt is megnyert, lecserélését követően a paksi drukkerek is tapssal jutalmazták. Összesen három kapus is pályára lépett a Szparinál, mert a hajrában Hrabina is beállt két percre.

Paks – Nyíregyháza 1-1 (Vági 15., ill. Törtei 18.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!