A Szpari nyerte a kiesési rangadót, győzött a Loki is - eredmények

Feltöltve: 2015, február 28 - 19:07 Frissítve: 2015, február 28 - 21:33

Elhozta a három pontot a Debrecen a Puskás Akadémia otthonából. A Loki az első félidőben is közel állt a vezetéshez és egy büntetőt is hibázott, fordulás után azonban Tisza gólja győzelmet ért Kondás Elemér együttesének. Győzött a Nyíregyháza is, amely már a szünetben is előnyben volt, Seydi a hajrábeli fejes góljával pedig beállította a 2-0-s eredményt. A Kecskemét már 3-0-ra is vezetett a Pápa ellen, végül a vendégek 3-2-re zárkóztak fel.

TABELLA: Így áll az NB I - kattints!

A Loki jobban kezdett, Tisza előbb elpuskázott egy helyzetet, majd büntetőből találhatott volna be, ám Danilovic mentett. Az első félidő krónikájához tartozott, hogy egy kőkemény lövés után eszméletét vesztette Lázár Pál, akit kórházba is kellett szállítani. Gól az első 45 percben nem született, nem úgy fordulás után, amikoris egy mesteri átadás után a kilépő Tisza higgadtan helyezett a kapuba (0-1). A sokáig kapura veszélytelen hazaiak Lencse ziccere után egyenlíthettek volna, ám Novakovic mentett, a Loki pedig megőrizte előnyét, és így győzelemmel kezdte a tavaszt.
VIDEÓ: Így veszítette eszméletét a pályán a Loki védője - kattints!

Puskás Akadémia - DVSC 0-1 (Tisza 55.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Szpari kezdett sokkal veszélyesebben, de az első perceket átvészelte a Honvéd. A félidő közepén aztán vezetést szerzett a hazai csapat, Abdouraman 5 méterről helyezett a kapuba. A kispestiek sorsa a 72. percben pecsételődött meg, amikor is Holendert egy butaság miatt második sárgával kiállították. A fővárosiak ennek ellenére próbáltak egyenlíteni, de újabb gólt a Nyíregyháza szerzett: a csereként beállt Seydi fejjel állította be a hajrában a 2-0-s végeredményt. Mátyus János csapata megérdemelten győzött.

Nyíregyháza - Bp. Honvéd 2-0 (Abdouraman 23., Seydi 86.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Nem ígérkezett könnyűnek a találkozó a csapatok számára, az esőzések miatt ugyanis igencsak felázott a pálya talaja. Ez azonban nem zavarta a veszélyesebben kezdő hazaiakat, előbb Vukasovic lövése ment el nem sokkal a kapu mellett, majd Novák fejesénél kellett Szűcsnek bravúrt bemutatnia. A 20. percben pedig meg is szerezte a vezetést a KTE: Vukasovic próbálta kiugratni Bebetót, a labda viszont Kitl elé került, aki magabiztosan a jobb alsóba lőtt (1-0).

Az ezt követő percek is a hazaiakról szóltak, a 37. percben pedig már kettővel vezetett Bekő Balázs együttese: Tujvel egy rosszul elvégzett pápai szabadrúgás után azonnal rúgta előre a labdát Bebeto irányába, aki lekezelte azt, majd 15 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezte a játékszert (2-0).

A szünet után sem változott a játék képe, sőt mi több, a KTE gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát: az 53. percben Vukasovic indította remekül Bebetót, aki a kilépő Szűcs felett a kapuba emelte a labdát (3-0).

A folytatásban leült a mérkőzés irama, a hajrában azonban a hazaiak túlságosan is kiengedtek, a Pápa pedig élt a lehetőséggel. A 77. percben előbb Waltner beadása után Seye fejelt a jobb felső sarokba (3-1), majd két perccel később Popin lefejelt labdáját Waltner sodorta a hálóba (3-2). Újabb gól viszont már nem született, így a Kecskemét összességében megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Kecskemét - Lombard Pápa 3-2 (Kitl 20., Bebeto 37., 53., ill. Seye 77., Waltner 79.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!