Nagy meglepetés Újpesten - Duchatelet ellen tüntettek a lilák

Feltöltve: 2015, február 28 - 21:32 Frissítve: 2015, február 28 - 22:26

A Pécs meglepő győzelmet aratott Újpesten: a vendégek korán vezetést szereztek, a Nagy Gábor kiállítása miatt közel egy félidőt emberhátrányban játszó lila-fehérek végül nem tudtak kiegyenlíteni, sőt a hajrában újabb pirosat és gólt kaptak. A hazai drukkerek egy része a tulajdonos távozását követelte.

TABELLA: Így áll az NB I - kattints!

A lilák Ojo fejesével veszélyeztettek először, majd egy hazai labdavesztés után vezetést szerzett a PMFC: Márkvárt jó beadását értékesítette James. 2 perccel később Forrónak kellett nagyot mentenie, majd Andric pörgetését fogta bravúrral Poleksic. Robert Jarni csapata stabilan játszott, így az Újpest nem tudott egyenlíteni az első 45 percben.

Fordulás után még nagyobb bajba kerültek a lilák: Nagyot második sárgával kiállították. Volt még 1-2 lehetősége a hazaiaknak, a Pécs is jobban élhetett volna a kontráival, úgy tűnt, nem változik az állás. Nem így lett: Herist az asszisztens jelzésére a végén kiállították, majd Rácz egy hatalmas lövéssel állította be a 0-2-es végeredményt, ezzel a pécsiek fontos 3 pontot szereztek.

Két eseményt érdemes még kiemelni: visszatért hosszú sérülése után Kabát Péter (csereként beállva a 63. percben), a második félidőben pedig a hazai drukkerek egy része Roderick Duchatelet távozását követelte. ujpestfc.hu

Újpest - PMFC 0-2 (James 12., Rácz 91.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!