"Nem érdemeltünk többet" - Szivicsék két pontot vesztettek, Rossi szerint gyávák voltak - edzőik

Feltöltve: 2015, február 28 - 22:24 Frissítve: 2015, március 1 - 10:55

Az OTP Bank Liga szombati játéknapján 5 találkozót rendeztek. A DVTK edzője, Szivics Tomiszláv úgy véli, két pontot vesztettek a Haladás ellen, míg Szentes Lázár szerint szörnyű volt ilyen dadogós pályán játszani. Mátyus szerint megérdemelten győzték le a Honvédot, Marco Rossi pedig amondó, gyáván futballozott csapata. Bekő Balázs szerint tükörsima volt a Pápa elleni meccs, Benczés Miklós pedig úgy véli, megérdemelten kaptak ki a Debrecentől. Nebojsa Vignjevics elmondta, nem érdemeltek többet, és számítottak a szurkolók csalódottságára. Edzői nyilatkozatok.

HALADÁS – DIÓSGYŐR 1-1 (Németh M. 63. ill. Krstic 16.)

Beszámoló itt! I Gólok itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Szentes Lázár (Haladás): – Ez inkább egy ikszes meccs volt, az első félidőben kijött, amiről az egész felkészülésünk szólt, pontos, lapos passzok, sok játék. A félidőben tudtam váltani, és a cserék is azt a célt szolgálták, hogy nem lehetett mit csinálni, fel kellett rúgni a labdát ezen a talajon, nem tudtuk játszani a játékunkat, de örülünk az egy pontnak. Szörnyű volt ez a dadogós pálya, az egy pontnak tudunk csak örülni. (Duna TV)

Szivics Tomiszláv (Diósgyőr): – Veszítettünk két pontot, nagyon csalódott vagyok, nem tudom, hány ziccer kell, hogy berúgjuk. Azok a játékosok, akik állandóan kérik a lehetőséget, most megkapták, mégsem tudtak élni a lehetőségekkel, úgyhogy nem tudom, mi kell, hogy gólt lőjünk még. Az a véleményem, hogy veszítettünk két pontot. Mezőnyjátékról ezen a pályán nem lehet beszélni, csak csodajátékról, több ziccerünk volt, amiből gólt kellett volna rúgnunk és az pontokat eredményezett volna. Nem szoktam örülni soha egy pontnak, most sem teszem. Javítani kell a helyzetkihasználáson és akkor meglesz a három pont is. (Duna TV)

NYÍREGYHÁZA – BUDAPEST HONVÉD 2-0 (Abdouraman 23., Seydi 86.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Mátyus János (Nyíregyháza): – Több okból is különleges mérkőzés volt, hiszen először játszottunk itthon a tavasszal, ráadásul a szeretett volt csapatom ellen, és először léphettek fel azok a futballisták, akiket én választottam ki és hoztam ide. Teljesen megérdemelten nyertünk, ugyan lehetett volna nagyobb is a különbség, de így is büszke és boldog vagyok. Az elmúlt két meccs fényében kijelenthetem, hogy a Szpari jó úton jár. Ami viszont nem tetszett, az a kiállítás utáni játékunk, amellett azért nem fogok elmenni szó nélkül. (szon.hu)

Marco Rossi (Honvéd): – Az első félidőben nem játszottunk jól, nem értem, hogy miért. Majdnem ugyanazok a játékosok voltak a pályán, mint a DVTK elleni Ligakupa-meccseken, mégsem hasonlítottunk arra a csapatra, amelyik a miskolciak ellen továbbjutott. Átütőerő nélkül tették a játékosaim a dolgaikat. Szünet után megpróbáltunk feljönni és egyenlíteni, amikor úgy nézett ki, hogy lehet esélyünk, kiállították Holendert és megpecsételődött a sorsunk. Tizenegy a tizenegy ellen még lett volna esélyünk az egalizálásra, a második sárga lap után már nem. Az önbizalom és a bátorság hiánya látszott a csapaton, gyáván futballoztunk. (honvedfc.hu)

KECSKEMÉT – LOMBARD PÁPA 3-2 (Kitl 20., Bebeto 37., 53., ill. Seye 77., Waltner 79.)

Bekő Balázs (Kecskemét): – Érdekes meccs volt, 70 percig ragyogóan játszottunk, szép gólokat rúgtunk, uraltuk a meccset, nagyobb különbséggel is vezethettünk volna. Utána kaptunk egy elkerülhető gólt, ami picit megkevert minket, így sajnos a végén már csak a túlélés volt bennünk. Ennek az okát igazán nem tudom, ezt mindenképpen elemeznünk kell, hiszen ez a meccs tükörsima volt nagy részben. Ilyen a foci, egy pillanat alatt meg tud változni minden. Szerencsére ezért ma nem fizettünk nagyobb árat. (kecskemetie.hu)

Lengyel Ferenc (Lombard Pápa): – Szomorúak vagyunk, gratulálok a Kecskemétnek, de összességében pontot érdemeltünk volna. A mérkőzés nagyobb részében érzésem szerint jobban játszottunk, ez főleg a második félidőre igaz. A labdabirtoklás megdöbbentő fölényben a mi javunkra dőlt el, de a tavaly is jellemző védekezési problémáink sajnos nem csitulnak. Szisztematikus munkával tovább tudunk lépni, és szép eredményeink lehetnek még az évben. (kecskemetie.hu)

PUSKÁS AKADÉMIA – DEBRECENI VSC 0-1 (Tisza 55.)

Benczés Miklós (Puskás Akadémia): – Úgy gondolom, hogy több volt ebben a találkozóban. A második félidőben a Debrecen jegyzett egy nagy helyzetet Tisza révén, amit gólra is váltott. Nekünk is megvolt ez a Lencse Laci révén, amiből sajnos nem lett gól, aztán volt egy-két veszélyesebb beadásunk, ami alakulhatott volna másképpen. Nem így lett, így az egy góllal azt kell mondjam, megérdemelten nyert a Debrecen. (Sport TV)

Kondás Elemér (DVSC): – Felcsúton mindig ilyen nehéz mérkőzést játszunk, megvoltak a helyzeteink, azokat kellett volna pontosabban kihasználni, viszont a mérkőzés összképe alapján, a helyzetek alapján úgy érzem, hogy megérdemeltük a győzelmet, mégha egy góllal is. Büntetőt is hibáztunk, az ellenfélnek is volt egy nagy helyzete, de Novakovic helyén volt. Úgy érzem, hogy sokat tettek a srácok a győzelemért, és teljesen megérdemelték. (Sport TV)

ÚJPEST – PMFC-MATIAS 0-2 (James 12., Rácz 91.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Az első pillanattól kezdve zavartan játszottunk, egy szerencsétlen sérülés, és az is, hogy Suljic nem tudott pályára lépni, hátráltatott minket. Az első gól után annak köszönhetően, hogy sok labdát eladtunk hátul kicsit összezavarodott a csapat. A második félidőben tovább folytatódott ez a tendencia, nem érdemeltünk többet. Nyilván a szurkolók is szerették volna, hogy az első bajnoki mérkőzésen győzelemmel kezdjünk. Számítottunk arra, hogy ha ez nem sikerül, negatív lesz a reakció, de ez még ennél is több. (Sport TV)

Robert Jarni (Pécs): – Egy fantasztikus mérkőzés volt, tudtuk, hogy egy nagyon jó csapat ellen játszunk, úgyhogy tartottuk magunkat a megbeszéltekhez. Óriási akarat és tűz kellett a győzelemhez. Télen megváltozott sok minden, új szemlélettel álltunk neki az egésznek, úgyhogy gratulálunk a játékosoknak, nagyon bízunk bennük. (Sport TV) (Fotó: nb1.hu)