Elkerült a kieső helyről a Haladás - Radó és Halmosi góljaival fordítottak

Feltöltve: 2015, május 15 - 21:01 Frissítve: 2015, május 15 - 21:30

Az OTP Bank Liga 28. fordulójában a Haladás fogadta a Nyíregyházát, a találkozón a vendégek szereztek vezetést, Halenar szinte nulla fokos szögből leadott lövése után. A második félidőben erősített a hazai csapat, előbb Radó egyenlített, majd az ő gólpasszából szerezte meg a vezető gólt Halmosi a Haladásnak. A szombathelyiek a hajrában is betaláltak Radó révén, így 3-1-re győztek, és jelenleg már nincsenek kieső helyen.

TABELLÁK: Az NB I és az európai topligák állása itt!

Az első félidőben eleinte főképp csak küzdelmet láthattunk, majd a 19. percben jött el az első komoly lehetőség, ekkor Németh Márió szabadrúgását védte bravúrral Ovszijenko. A 34. percben megszerezte a vezetést a vendég együttes, Seydi fejese után Halenar szinte az alapvonalról rúgott gólt (0-1). Seydi a gólpassz után maga is könnyen eredményes lehetett volna, de nagy helyzetben nem talált kaput.

A fordulást követően valamelyest megélénkült a játék az első félidőben látottakhoz képest, a csereként beálló Rocchi helyzete volt az első esemény, majd két percre rá egyenlítettek a hazaiak: Iszlai pazar labdájával Radó mehetett, és látványos lövéssel váltotta gólra a helyzetet (1-1).

Halenar óriási helyzete után védett nagyot Rózsa, majd a 72. percben Radó cselezte szabadra magát a baloldalon, a beadást Halmosi vágta a hálóba (2-1). A hazai együttes a hajrában nemcsak meg tudta tartani az előnyét, Radó révén még egyszer eredményesek voltak (3-1), így a kiesés elleni harcban nagyon fontos három pontot szereztek, a péntek esti állás szerint elmozdultak a kieső helyről. (Fotó: haladas.hu)

Haladás – Nyíregyháza 3-1 (Radó 51., 91., Halmosi 72., ill. Halenar 34.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!