"Őrült meccs volt, de ennyi gólt nem vártam"; Miriuta Tarsolynak mondott köszönetet és búcsúzott - így látták az edzők

Feltöltve: 2015, május 23 - 22:05 Frissítve: 2015, május 24 - 10:06

Nebojsa Vignjevic előzetesen is sok gólra számított a Puskás Akadémia ellen, de kilenc találatot ő sem várt az általa őrültnek titulált meccstől. Miriuta László köszönetet mondott Tarsoly Csabának, amiért Győrbe hozta őt, ugyanakkor a szakember elárulta, kilencven százalék, hogy távozik Magyarországról, idehaza csak az ETO-nál, a Fradinál, vagy a Vidinél lenne vezetőedző. Mátyus János Gratulált a Diósgyőrnek, míg Vitelki Zoltán külön megemlítette győztes góllal bemutatkozó fiatal újoncát, Boros Gábort.

TABELLÁK: Az NB I és az európai topligák állása itt!

PUSKÁS AKADÉMIA – ÚJPEST 4-5 (Tischler 5., 18., 45., 66. ill. Heris 11., Andric 13., 53., Kelic 68. – öngól, Nego 79.)

Beszámoló itt! I Gólok itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Benczés Miklós (Puskás Akadémia): – Nagyon szomorú vagyok a vereség miatt és azért is, hogy Tischler Patrik csodálatos egyéni teljesítménye nem ért egy pontot sem. A csapatnak jobban meg kellett volna hálálnia, hogy négy gólt szerzett. Voltak sajnos kifejezetten rossz egyéni teljesítmények is a sorainkban, ennek eredményeképpen az Újpest könnyen került a védelmünk mögé, és a lehetőségekből ötöt ki is használt. Azt kellett volna előnyben csinálni, ami a mi csapatunkra egyébként is jellemző. Nyugodtan kellett volna járatni a labdát, de ez különböző okok miatt nem sikerült. Ha már belementünk a rohanásba, akkor fegyelmezettebben kellett volna védekezni. A középpályásoknak közelebb kellett volna helyezkedniük a védőkhöz, egymást jobban kellett volna segítenünk. Ez nem valósult meg, így az egy az egy ellen igen jó újpesti támadókat nem tudtuk semlegesíteni. (Sport TV)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Mondtam a meccs előtt is, hogy mivel a Puskás Akadémia is ugyanúgy támadófocit játszik, mint mi, sok gólt várok. Ennyit viszont nem vártam... Jó, őrült meccs volt, amit a szurkolók is nagyon élvezhettek. A játékosok megmutatták, hogy van bennük tartás, hiszen többször is hátrányból álltunk fel. Gratulálok a játékosaimnak, hiszen agresszíven, jól futballoztak, de a másik oldalon dolgozó kollégámnak is jár az elismerés. Amikor a szezon előtt kerestük a labdarúgókat, a tudás mellett a jellem is szempont volt pont amiatt, amit ma láttunk. Olyanokat keresünk, akik minden nap jobbak akarnak lenni, és akiket nem elsősorban a pénz motivál. (Sport TV)

MTK – HALADÁS 2-0 (Torghelle 35., 87.)

Garami József (MTK): – A Haladás az első félidő első részében nagy lendülettel játszott, voltak nagy helyzeteik is, de azokat megúsztuk. Aztán elkezdtünk nyugodtan játszani, és már mi is alakítottunk ki lehetőségeket. A második félidőben inkább már mi domináltunk, így megérdemelten nyertük meg a találkozót. Több fiatal is pályára léphetett: ők velünk edzenek, többször kaptak már lehetőséget, főleg a Ligakupában és Magyar Kupában, úgy gondolom, hogy ügyes gyerekekről van szó, akik a jövőben fognak még párszor jól játszani. (MTVA)

Mészöly Géza (Haladás): – Megvoltak azok a helyzetek, amiből mindenképpen be kellett volna találni egy ilyen meccsen. Nekünk kellett volna megszerezni az első gólt, ez kimondottan fontos lett volna, de megint nem sikerült. Lélektanilag nehéz elviselni, hogy zsinórban harmadszor megyünk vesztes állásban a félidőben az öltözőbe. Volt pedig két helyzetünk, hogy ez ne így legyen, de megint nem sikerült, ezt nagyon sajnálom. A mi kimaradt lehetőségeink után az MTK kontrákból veszélyes volt, rutinból lehozta ezeket a szituációkat, ők tudatosan arra készültek, hogy legyen nálunk a labda, ők pedig párszor gyorsan megléphessenek. Nem adják könnyen ezt a bennmaradást, de ezt tudtuk... (MTVA)

LOMBARD PÁPA – MVM PAKS 0-4 (Kecskés 18., Haraszti 34., Vági 64., Hahn 84.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Kovács László (Lombard Pápa): NYILATKOZAT HAMAROSAN!

Csertői Aurél (Paks): NYILATKOZAT HAMAROSAN!

GYŐRI ETO – PMFC-MATIAS 3-0 (Priskin 46., 91., Pátkai 88.)

Vasile Miriuta (Győri ETO): – Nagyon jó hangulatú meccsen a legfontosabb a győzelem volt. Szeretném azt megköszönni Tarsoly Csabától, hogy visszahozott oda, ahol külföldön kezdtem a pályafutásom játékosként, most meg edzőként. Nem tudok boldog lenni a győzelemért, sajnálom az egyesületet. Nagyon nehéz 2,5 hónap volt, ezt nem csak a pénz miatt mondom. Itt voltunk egész nap, becsülettel dolgoztunk. A játékosok nem tudtak tiszta fejjel futballozni, de a szívük mindig a helyén volt. Kilencven százalék, hogy nem maradok Magyarországon, itt csak a Győr, a Fradi és a Videoton edzője lennék. Nagyon sajnálom, hogy mennem kell, de ilyen az élet, remélem, egyszer még haza jövök, ez a város megérdemli az elsőosztályú focit. (Kisalföld)

Robert Jarni (Pécs): – Nyílt mérkőzés volt, főleg az elején, az eredmény nem tükrözi a pályán látottakat. A mérkőzés nagy részén mi diktáltunk és formáltuk a játék képét, de sajnos van az úgy, amikor nem a jobbik csapat nyer. Szeretnék a srácoknak gratulálni, bent maradás után is koncentráltan játszottak. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemért. (Kisalföld)

NYÍREGYHÁZA – DIÓSGYŐR 1-2 (Fodor 16. ill. Grumic 77., Boros 92.)

Beszámoló itt! I Videó itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Mátyus János (Nyíregyháza): – Az első félidőben ragyogóan játszottunk, el kellett volna dönteni a mérkőzést, de a játékosok nem érezték meg a vérszagot. Sajnos még nem vagyunk annyira jó csapat, hogy ezt megtegyük. A DVTK fölénk nőtt a második félidőben, összességében teljesen megérdemelten nyertek, gratulálok nekik! (dvtk.eu)

Vitelki Zoltán (Diósgyőr): – Két ellentétes félidőt láttunk, az első játékrészben jobban játszott a hazai csapat. A félidőben rendeztük a sorokat és egy teljesen más felfogású DVTK lépett a pályára a folytatásban. A cserék jól szálltak be és döntő szerepük volt abban, hogy meg tudtuk fordítani a találkozót. Külön gratulálok az első élvonalbeli mérkőzését játszó Boros Gábornak az első NB I-es góljához és további sok sikert kívánok neki. Gratulálok ellenfelünknek is, mert egy nagyon jól felkészített csapattal találkoztunk, ma nekünk jött ki a lépés, de további sok sikert kívánok nekik! (dvtk.eu) (Fotó: eto.hu)