Harmadik lett a Honvéd a szlovákiai focitornán

Feltöltve: 2015, július 4 - 17:55 Frissítve: 2015, július 5 - 11:53

Bronzérmet szerzett a Budapest Honvéd a szlovákiai Stefana Hronca Emléktornán. Marco Rossi csapata az elődöntőben 2-1-es vereséget szenvedett a Lokomotiva Zvolentől, a harmadik helyről döntő összecsapáson viszont simán, 3-1-re legyőzte a Rimavska Sobota együttesét.

Miután az elődöntőben kikapott a Honvéd, a Stefana Hronca Emléktorna bronzmérkőzésén az MŠK Rimavska Sobota várt Marco Rossi csapatára.

A klub honlapjának beszámolója szerint már a 9. percben megszerezte a vezetést a Honvéd: Botka ment el szépen a bal oldalon, középre adott, Youla a védőjétől szorongatva, öt méterről lőtt a hálóba (1-0).

Az 50. percben már kettővel ment a Honvéd, és ismét Youla villant: Hiditől kapta támadónk a passzt, szépen átvette a labdát, egyedül tört kapura, becsapta a kapust és az üres hálóba gurított (2-0). A harmadik magyar gól a 70. percben született, Nagy Gergő 25 méterről pókhálózta ki a jobb felső sarkot, hatalmas gól volt (3-0).

A 90. percben a Rimavska Sobota még szépíteni tudott (3-1), de a hármas sípszó után a Honvédé lett a bronzérem a tornán.

Stefana Hronca Emléktorna
Budapest Honvéd–MŠK Rimavska Sobota 3-1 (1-0)

Honvéd: Kemenes (Vajda 46.) – King (Lovrics 70.), Baráth (Fejes 70.) Bobál, Botka (Erdős 62.) – Kamber (Vécsei 70.), Nagy G., Göblyös (Hidi 46.), Ihrig-Farkas (Daud 70.) – Youla (Prosser 70.), Erdélyi (Vernes).

Az elődöntőben a a szlovák Lokomotiva Zvolen ellen a magyar csapat szerzett vezetést Prosser góljával, majd tovább rohamozott, újabb gólt viszont nem tudott szerezni az első félidőben.

A fordulás után egy perc alatt fordított a szlovák együttes, előbb egy gyors kontrát vezettek végig, majd egy távoli lövés lepte meg Horváth kapust, így 2-1-es vereség lett a vége. (Fotó: honvedfc.hu)