NB I: Gólgazdag meccsen verte a Paks a Puskást, döntetlen Debrecenben

Feltöltve: 2015, október 31 - 18:47 Frissítve: 2015, október 31 - 20:59

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában a Paks 4-2-re győzte le a Puskás Akadémiát. Az atomvárosiak részéről a fiatal középpályás, Papp Kristóf két fejes góljának köszönhetően duplázni tudott, a felcsútiak azonban előbb Márkvárt, majd Tischler révén is egyenlítettek, végül azonban Bacelic-Grigic öngóljának és Hahn hajrábeli találatának köszönhetően Csertői Aurél csapatáé lett a három pont. Debrecenben viszont nem született gól a Honvéd elleni találkozón.

TABELLA: A NB I állása itt!

Jobban kezdte a találkozót a Puskás Akadémia, ennek ellenére Csertői Aurél csapata szerzett vezetést a 23. percben: egy szögletet követően Papp fejelt a hálóba (1-0). Néhány perc múlva szinte azonnal egyenlíthetett volna a vendégcsapat, Lencse középre tartó tizenegyesét azonban Molnár védeni tudta. A 27. percben viszont ennek ellenére is összejött az egyenlítés: Márkvárt egy Lencsével történő kényszerítő után 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1).

A fordulást követően kissé leült a meccs, és egészen a 67. percig nem is történt komolyabb esemény, ekkor azonban újból megszerezte a vezetést a Paks: Papp egy szögletet követően ezúttal is jól érkezett a labdára, és a rövid felsőbe fejelt (2-1). Robert Jarni csapata azonban nem adta fel: a 80. percben Tischler egy átvételt követően óriási gólt lőtt a bal felsőbe (2-2). Nem sokkal később azonban a Paksnak szerencséje volt, Bacelic-Grgic ugyanis a saját kapujába fejelte a labdát (3-2). A hosszabbításban a vendégek kitámadtak, Hahn pedig ezt kihasználva egy kontra után betalált, így a hazaiak végül 4-2-re megnyerték a mérkőzést.

Paks – Puskás Akadémia 4-2 (Papp 23., 67., Bacelic-Grgic 84. - öngól, Hahn 91., ill. Márkvárt 27., Tischler 80.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Negyedórát kellett várni az első helyzetre Debrecenben, de sem Tisza, sem Balogh, sem Kulcsár nem tudott a kapuba találni, egy akción belül. Az újabb lehetőség Tisza előtt adódott a félidő derekán, de nem érte el az érkező labdát (a támadó 11-est reklamált az esetnél). A játékrész vége inkább a Honvédé volt, amely távoli lövésekkel veszélyeztetett - eredmény nélkül, így 0-0-al zárult az első 45 perc.

Jól kezdett a Loki fordulás után, ám Sidibe centikkel maradt le egy beadásról. A folytatásban inkább csak "gyűrték" egymást a csapatok, a kapuk alig forogtak veszélyben, így nem meglepő, hogy gól nélkül ért véget az összecsapás.