NB I: A Loki a keleti-, az Újpest a pesti rangadót húzta be

Feltöltve: 2015, november 21 - 18:24 Frissítve: 2015, november 21 - 20:58

Az OTP Bank Liga 16. fordulójában a Debrecen Sidibe góljával 1-0-ra legyőzte a DVTK-t. Az Újpest a második félidőben megnyerte a pesti rangadót a Honvéd ellen, a Videoton 2-0-ra verte a Vasast, a Paks a szintén kétgólos sikerével a Haladáson is átlépett és magabiztosan tartja a második helyét, míg a Puskás Akadémia meglepetésre kikapott a sereghajtó Békéscsabától.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A Diósgyőr kezdte aktívabban a keleti rangadót, az első 10 percben főként Radosevicnek volt dolga: a hazaiak kapusa a legnagyobbat Novothny fejese után védte. Lüktető volt az iram, mindkét együttes gólra tört, így élvezetes párharc kerekedett ki a meccsből. Az első félidő közepén született meg a találkozót eldöntő gól: a leshatárról (?) kilépő Sidibe egy szép egyéni megoldás után talált a kapuba (1-0). Pár perccel később egyenlíthettek volna a vendégek, ám Grumic a kapufát találta el, így nem változott az állás. A második félidőben sem, hiába volt Komannak, Coulibalynak és Bódinak is egy-egy veszélyes lövése - a DVSC nyerte a rangadót.

DVSC – DVTK 1-0 (Sidibe 23.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Jó iramban kezdődött a meccs, mindkét csapat támadó szellemben lépett pályára. Az első percekben a Honvéd veszélyeztetett többet, majd fokozatosan átvette az irányítást az Újpest. A félidő nagy részében az Újpest dominált, néhány nagyobb lehetőségük adódott, Balogh és Diagne helyzete, illetve Hazard lövése volt talán a legnagyobb, de Kemenes a helyén volt. A félidő vége felé kicsit leült a játék, nem született gól az első játékrészben.

A második félidőben is többet támadott az Újpest, a 66. percben góllá érett a nyomás. Kisebb kavarodás után végül Diagne lőtt a kapuba, ezzel szerzett vezetést az Újpest. Próbált támadni ezután a Honvéd, kevés sikerrel, viszont 8 perccel később Diagne labdája után Hazard is betalált. Úgy tűnt eldőlt a meccs, de pár perccel később Bobál szépített egy szabadrúgás után, izgalmassá téve a hajrát. A hosszabbításig nem sok hazai lehetőség adódott, akkor azonban nagyon beszorult az Újpest, de az eredmény már nem változott, a 200. Honvéd-Újpest találkozón megszületett a 100. újpesti siker!

Budapest Honvéd – Újpest 1-2 (Bobál 81. ill. Diagne 66., Hazard 74.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Vasas meglepte a hazai csapatot, a vendégek kezdtek aktívabban, de nem volt szerencséjük, mert Ubiparip a kapufát találta el, Pavlov helyzeténél pedig a hazai kapus mentett. Bő tíz perc elteltével aztán vezetést szerzett a Videoton: Kovácsot nem igazán támadták, ő pedig 16 méterről szép gólt lőtt (1-0). Ezt követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ebből ismét a hazaiak jöttek ki jobban: Gyurcsó hatalmas gólt lőtt szabadrúgásból (2-0) a 33. percben. Ez a találat visszavetette az angyalföldieket és megnyugtatta a Vidit, amely a második félidőben biztosan megőrizte kétgólos előnyét, így 2-0-ra nyert.

Videoton - Vasas 2-0 (Kovács I., 11., Gyurcsó 33.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A második félidőben nyerte meg a Haladás elleni rangadóját odahaza a Paks csapata, így Csertői Aurél visszavágott egykori csapatának az augusztusi szombathelyi vereségért. Az első félidőben komoly helyzet egyik kapu előtt sem adódott. A paksiak kezdték jobban a meccset, s főleg távoli lövésekkel operáltak az első 25 percben, de sikertelenül. Ezt követően rövidebb időszakokra be tudta szorítani a kapuja elé ellenfelét a Haladás, azonban az ő próbálkozásaik meg rendre a hazai blokkban haltak el. A második félidő legelején egy remek szabadrúgás-variációból előnybe kerültek a hazai zöld-fehérek, majd a hajrában a csereként beállt Bajner Bálint bebiztosította a győzelmet a kapura ma szinte teljesen veszélytelen szombathelyiek ellen.

Paks – Haladás 2-0 (Lenzsér 49., Bajner 85.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó szakadó esőben kezdődött és egyből egy gyors gólváltással indult: a 6. percben Pekár bal oldali beadására Pauljevic érkezett középen, és a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). Két perccel rá viszont már egyenlített is a Békéscsaba: egy kapu előtti kavarodást követően Laczkó talált be (1-1).

A Puskás Akadémia ezt követően irányítása alatt tartotta a meccset, de a hazaiak jól védekeztek. Sőt mi több, a szünet után fordítani is tudtak a hazaiak: egy szabadrúgást követően Damjanovicról került a labda a kapuba (2-1). A folytatásban a felcsútiak játékából hiányzott az átütőerő, így végül a sereghajtóé lett mind a három pont. (Fotó: Újpest Facebook)

Békéscsaba – Puskás Akadémia 2-1 (Laczkó 8., Damjanovic 53., ill. Pauljevic 6.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!