NB I: Újpesti tripla, Vidi-siker, pontot mentett a DVTK

Feltöltve: 2015, november 28 - 18:29 Frissítve: 2015, november 28 - 20:55

Az OTP Bank Liga 17. fordulójában a Videoton Oliveira góljával 1-0-ra legyőzte az MTK-t. A DVTK emberhátrányban mentett pontot a Paks ellen, az Újpest idegenben simán, 3-0-ra verte a Haladást, a Honvéd fordítani tudott a Békéscsaba ellen, míg a Puskás Akadémia elhozta a három pontot a Vasastól.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, ám Ramos átlövése után a lécről pattant ki a labda, majd Strestík távoli lökete okozott nehézségeket Danilovicnak, a hazaiak az első 45 percben visszafogott támadójátékot mutattak be.

Fordulás után felpörgött a Videoton, de bármelyik csapat vezetést szerezhetett volna (Kanta például a kapufát találta el szabadrúgásból, míg a hazaiaknál a fiatal Géresi okozott veszélyt). Fordulópont volt a 72. percben, hiszen Gerát kiállították. Nem sokkal később büntetett is a Videoton: Oliveira 19 méteres lövésénél Hegedüs volt határozatlan (1-0). Szinte azonnal egyenlíthettek volna a kék-fehérek, ám Kanta büntetőjét megfogta Danilovic, így a hazaiak begyűjtötték a 3 pontot.

Videoton – MTK 1-0 (Oliveira 81.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Jó iramú és kiegyenlített első félidőt hozott a találkozó, amely során elsősorban a kapusoké volt a főszerep: Radosnak és Molnárnak több bravúros védést is be kellett mutatnia. A 31. percben viszont megtört a gólcsend, a Paks pedig megszerezte a vezetést: egy gyors kontratámadás során Koltai az üresen érkező Balázs elé tálalt, aki a jobb alsó sarokba helyezett (0-1).

A fordulást követően hasonlóan alakult a játék képe, majd a játékrész közepén megfogyatkozott a DVTK, miután Grumicsot egy utánrúgásért kiállították. A miskolciak emberhátrányban is nagy rohamokat vezettek az egyenlítés érdekében, és ez végül sikerült is: a 86. percben Griffiths középről fejjel átemelt egy labdát Molnár felett, így 1-1 lett a vége.

DVTK – Paks 1-1 (Griffiths 86., ill. Balázs 31.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Lendületesen kezdte a meccset a Haladás, azonban egy eladott labdát követően szűk 10 perc elteltével váratlanul hátrányba kerültek. Hazard találata után hirtelen szétesett a szombathelyiek játéka, s félóra elteltével már kettővel vezetett az egyre magabiztosabb újpesti gárda. A második félidőben Diagne szezonbeli nyolcadik találata végleg eldöntötte a találkozót, így az Újpest megelőzte a táblázaton a ma mélyen tudása alatt futballozó Haladást. A vendégek sikere igen sima, s mindenképpen megérdemelt, még ilyen arányban is.

Haladás – Újpest 0-3 (Hazard 9., Litauszki 30., Diagne 59.)
- a meccs minden fontos mozzanata itt!

Picivel aktívabban kezdett a Puskás Akadémia, de a 10. perc után a Vasas nyomása állandósult. Remili helyzete ugyan még kimaradt, de a meglepetésre a kezdőcsapatba kerülő Ádám a 23. percben már nem hibázott, szépen lőtt a hosszúba (1-0). A folytatásban is úgy tűnt, a Vasas kézben tarthatja a meccset, a félidő hajrája azonban nagyon rosszul alakult a hazaiaknak: hat perc alatt kaptak hármat. Előbb Debreceni vétett öngólt, majd Grgic fejelt Hermány hálójába, majd Tischler helyezett a kapuba (1-3), ezzel komoly előnybe került Robert Jarni csapata.

Fordulás után Ádám csökkenthette volna gyorsan a hazaiak hátrányát, de ziccerben rontott. A 73. percben Remili kiállítása után megpecsételődni látszódott a Vasas sorsa, de Czvitkovics góljával még visszajöttek a meccsbe a hazaiak. Az egyenlítés helyett aztán a Puskás Akadémia egy szép támadás végén Tischler révén biztosította be a győzelmet - a vendégek ezzel nagyon értékes 3 pontot szereztek.

Vasas – Puskás Akadémia 2-4 (Ádám 23., Czvitkovics 74., ill. Debreceni 34., öngól, Grgic 36., Tischler 40., 84.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Két góllal indult a találkozó, mindkét csapat betalált az első lehetőségéből. Egy pontrúgás után Vaskó fejelt a kispesti kapuba, három perccel később Nagy egyenlített. A gólok után ugyan mindkét csapat igyekezett támadásokat vezetni, de többek között a mély talaj miatt is főleg a mezőnyben zajlott a játék, de egy-egy lehetőség adódott a kapuk előtt. A 34. percben aztán Kemenes segítségével Birtalan újra vezetéshez juttatta a Békéscsabát. Az első játékrész utolsó 10 percét végigtámadta a Honvéd, volt néhány lehetőségük, de több gól nem született.

A második félidő elején a Honvéd dominált, de a kapuig alig-alig jutottak el. Aztán egy szögleti utáni figurából Nagy Gergő hatalmas góllal egyenlített. A gól után felélénkült a Békéscsaba, de támadott a Honvéd is, nyílttá vált a meccs. A vége felé egyre inkább csak a Honvéd támadott, és az utolsó percben egy szögletből meg is szerezték a győztes gólt Baráth révén.

Budapest Honvéd – Békéscsaba 3-2 (Nagy Gergő 6., 63., Baráth 91. ill. Vaskó 3., Birtalan 34.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!