NB I: Nagyot hajrázott a Vasas, mesterhármas okozta az MTK vesztét

Feltöltve: 2015, december 12 - 18:25 Frissítve: 2015, december 13 - 22:47

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában a Debrecen 3-1-re győzte le az MTK-t, méghozzá a kék-fehérek korábbi játékosa, Dr. Horváth Zsolt a mesterhármasával. A Videoton a csereként beálló Géresi Krisztián találatának köszönhetően 1-0-ra győzte le a Paksot, így győzelemmel búcsúztatta a Sóstói Stadiont, és felugrott a második helyre. Hasonlóan tett a Haladás is, amely 2-1-re győzte le a Puskás Akadémiát, a Vasas nagyot hajrázott, és szintén 2-1-re verte a Honvédot, míg a DVTK két góllal bizonyult jobbnak a Békéscsabától.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Kiegyenlített első félidőt hozott a találkozó, amely során nem sok lehetőség adódott a csapatok előtt. A Videoton próbálkozott többet az atomvárosiak védelmének a feltörésével, a legnagyobb helyzet mégis a Paks előtt adódott, Hahn távoli lövését viszont Danilovics kiszedte a léc alól.

A fordulást követően sokáig nem bírtak egymással a csapatok, a 80. percben viszont megtört a jég, és Gyurcsó szabadrúgását a csereként beálló Géresi 5 méterről a kapuba vágta, ezzel 1-0-ra győzött a Vidi a Sóstói Stadion búcsúztatóján.

Videoton – Paks 1-0 (Géresi 80.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A DVSC-MTK rangadó képét meghatározta, hogy a vendégek kihagyták első ziccerüket (Ramos közelről hibázott fejjel), míg a hazaiak dr. Horváth "flipperes" megoldásával előnybe került. A folytatásban békésen csordogált a meccs, az első félidő végén Gera jó lövése pedig a lécről kifelé pattant.

Fordulás után 10 perc elteltével Horváth megiramodott, majd higgadtan helyezett éles szögből a hosszú sarokba, majd szűk 20 perccel a vége kapásból lőtt nagy gólt 18 méterről, ezzel a kezdőcsapatba ismét beállított szélső mesterhármast ért el. A vége előtt Radosevic hibáját Ramos még kihasználta és szépített, így a Loki 3-1-es győzelmet aratott.

DVSC - MTK 3-1 (Dr. Horváth 12., 55., 73., ill. Ramos 91.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, az első percekben a Vasas helyzetei voltak a nagyobbak, Prekleté volt a legnagyobb. Az első negyedóra után viszont a Honvédnak volt egy gólhelyzete, de sem Youla, sem Prosser nem talált a kapuba. A folytatásban sem lehetett panasz az iramra, de kevesebb volt a helyzet, fölényben játszott a Honvéd. A félidő hajrájában Kamber fejese volt a legnagyobb lehetőség, egészen a 42. percig, amikor egy szabadrúgás után Kamber kotorta a kapuba a labdát. 0-1-el fordultak a csapatok.

A második játékrészt is a kispestiek kezdték jobban, de a Vasasnak is voltak lehetőségei, Debreceni fejesét bravúrral védte Kemenes, nem sokkal később a túloldalon Youla és Prosser előtt még nagyobb helyzet adódott, de Nagy is remekül védett. Ezután csendesen csordogált a játék, egészen a 75. percig, amikor Kenesei büntetőből egyenlített. Ekkor megélénkült a játék, mindkét csapat nyerni akart, azonban nagyon hamar, a 79. percben már a vezetést is megszerezte a Vasas, Debreceni révén. Izgalmas hajrá következett, a Honvéd ugyan próbálkozott, de a Vasas nagyon okos, kapura is veszélyes játékkal meg tudta őrizni előnyét.

Vasas – Honvéd 2-1 (Kenesei 75. – büntetőből, Debreceni 79., ill. Kamber 42.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Békéscsaba Calvente helyzete révén ráijesztett a hazaiakra rögtön az elején, de azt követően azt történt a pályán, amit a DVTK akart. Kisebb - kimaradt - lehetőségek után a 27. percben egy lekészített labdát Novothny vágott a felső sarokba (1-0). A folytatásban is uralta a mérkőzést a jobban játszó hazai csapat, amely félórával a vége előtt növelte az előnyét: Koman lőtte ki távolról a jobb sarkot (2-0). Nem sokkal később Piermayrt második sárgával kiállították, így végleg eldőlt a párharc, a hazaiak végül kétgólos sikert aratva szereztek fontos 3 pontot.

DVTK - Békéscsaba 2-0 (Novothny 27., Koman 61.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Két olyan csapat került szembe egymással a régi Rohonci úti stadion búcsúmeccsén, amely finoman fogalmazva sincs túl jó formában mostanság. Ennek ellenére kifejezetten jó hangulatban és iramban indult a meccs, s a félidő derekán ritkán látható góllal, egy érintés nélkül kapuba csavart szöglettel szerzett vezetést a Haladás. A Puskás AFC azonban továbbra is veszélyes tudott maradni Király kapujára, s egy kijátszott akció végén az első játékrész hajrájában ki is tudtak egyenlíteni, nem érdemtelenül. Sokadik beadása után a második félidő elején rögtön újra előnybe került a hazai csapat, s ezt meg is tudta immár őrizni a lefújásig. Nagyot küzdött ugyan a Puskás az egyenlítésért, de fellazult védelme mellett a Haladás is többször növelhette volna előnyét. A szombathelyiek minimális különbségű sikere megérdemeltnek mondható. (Fotó: vidi.hu)

Haladás – Puskás AFC 2-1 (Németh M. 24., Halmosi 49., ill. Lencse 41.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!