MTK: "Az a célunk, hogy a csapat kijusson az európai porondra"
Feltöltve: 2015, december 30 - 10:49
Frissítve: 2015, december 30 - 10:50
Nyomtatás |
Cikk elküldése |
Hozzászólások |
RSS

Milyennek értékeled a csapat őszi szezonját?
– Úgy érzem, hogy jó félszezont futottunk. Próbáltunk mindig egységes csapatként fellépni a pályán. Voltak jó és kevésbé jó mérkőzések, de összességében megfelelően teljesített a társaság.
László Csaba személyében új vezetőedző érkezett az MTK Budapesthez. Mekkora változást hozott mindez a csapat életében?
– Minden edzőnek megvan a saját elgondolása a játékról. László Csaba, a kétcsatáros felállást részesíti előnyben, emellett sokat gyakoroljuk a csapat szervezett, együtt történő mozgását. Talán ezt tudnám kiemelni változásként, az elmúlt időszakhoz képest.
Hogy vagy megelégedve a saját teljesítményeddel?
– Ez volt az első teljes félévem védő játékosként. Tisztában vagyok vele, hogy még vannak hiányosságaim, de az a célom, hogy ezeket minél hamarabb leküzdjem, és nagy hasznára tudjak lenni a csapatnak.
Számodra melyik volt az „ősz meccse”?
– Egyértelműen a Ferencváros elleni győzelem. Igaz, hogy nem itt mutattuk a legszebb játékot, de csapatként rendkívül jól és szervezetten működtünk együtt.
Mit vársz a tavasztól egyéni és csapat szinten? Kijuthat az MTK az európai kupaporondra?
– Mindenképpen szeretnénk az élmezőnyben végezni. Igen mondhatom, hogy mindenkinek az a célja, hogy a csapat kijusson az európai porondra. Ezért mindent meg is fogunk tenni. Én pedig szeretnék élni – továbbra is – a bizalommal, és ezt minél jobb teljesítménnyel meghálálni. (Forrás és fotó: mtk.hu)