Felkészülés: ötöt rúgott a Honvéd a Tatabányának

Feltöltve: 2016, január 13 - 17:12 Frissítve: 2016, január 13 - 17:28

A Budapest Honvéd felkészülési mérkőzésen 5-2-re győzte le az NB III-ban szereplő Tatabánya csapatát.

A találkozón az első gól a 29. percben esett. Holender jobb oldalról végzett el szabadrúgást, a belőtt labdára Baráth érkezett, és a kimozduló kapust megelőzve 7 méterről a kapu közepébe vágta a labdát, 1-0. A második kispesti gólt a csapat masszőre egyszerűen csak „atomvillanásnak” minősítette. Gyors, korszerű támadás futott a baloldalon Holender Vasziljeviccsel kényszerítőzött, a visszakapott labdát remekül kanyarította középre, az érkező Youla pedig előre vetődve, 9 méterről védhetetlenül fejelt a hálóba, 2-0. A 38. percben Portilla értékesített egy büntetőt, 2-1.

A szünetben csaknem teljes sort cserélt Marco Rossi, csak Hidi és Holender maradt az első félidei csapatból. Három fiatal is lehetőséget kapott, Fehér Imre, Constantinescu és Kovács Dániel, utóbbi villámgyorsan bemutatkozott, egy perc elteltével, 18 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 3-1. A 60. percben lépett pályára a pár napja igazolt Eppel Márton, és hamarosan megszerezte első kispesti gólját. A 70. percben King verekedte fel magát a jobb oldalon, tőle Eppelhez került a labda, a csatár egy szép csellel elvitte a kapus mellett a bőrgolyót és az üresen maradt kapuba gurított, 4-1. A 75. percben újra Eppel volt a főszereplő. A büntetőterületen belül az alapvonalnál buktatták, a játékvezető 11 est ítélt, amit Vernes magabiztosan értékesített, 5-1. A 82. percben a tatabányai Szabó szerzett gólt, és állította be a végeredményt, 5-2. (honvedfc.hu)

Budapest Honvéd – Tatabánya FC 5-2 (2-1)

Gólszerzők: Baráth, Youla, Kovács D., Eppel, Vernes, ill. Portilla, Szabó.

Budapest Honvéd - 1. félidő: Kemenes – Botka, Baráth, Bobál D., Sváb – Nagy G., Kamber, Hidi – Vasziljevics, Youla, Holender.

Budapest Honvéd - 2. félidő: Nagy S. – Ikenne-King, Ignjatovics, Lovrics, Fehér I. – Kovács D., Gazdag, Hidi, Constantinescu – Holender (Eppel), Vernes.