Felkészülés: Négy góllal verték a DVTK-t, kikapott az Újpest is - eredmények

Feltöltve: 2016, január 20 - 17:15 Frissítve: 2016, január 20 - 20:33

A DVTK felkészülési mérkőzésen 4-0-s vereséget szenvedett az azeri Qarabağ FK együttesétől. Az Újpest szintén alulmaradt ellenfelével szemben, a lila-fehérek a svájci FC Wil csapatától 2-1-re kaptak ki. A Vác a Vasas ellen nyert, ezzel szemben a Haladás hatot rúgott, a Paks 2-0-ra legyőzte az NB II-ben szereplő Soroksár együttesét, míg a Békéscsaba 3-1-re verte a román másodosztályú Soimii Pancotát.

Az azeriek a találkozó 27. percében szerezték meg a vezetést: egy vendégszögletet a rövid oldalon lábbal megcsúsztatta egy azeri játékos, Radoš csak kiütni tudta, a hosszún érkező Medvedev pedig közelről a kapuba lőtt.

A fordulást követően növelte előnyét a DVTK ellenfele: egy előreívelt labdát Amirguliyev lekészített Jadeyoui elé, aki visszatette lövőre Muaremnek, a támadó pedig ballal, 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Az 58. percben már hárommal vezettek az azeriek: egy baloldali beadás után Amirguliyev fejjel átívelte Radoš fölött a labdát. A végeredmény a 73. percben alakult ki: egyedül vezethette Radošra Guseynov a labdát, és nem hibázott a ziccerben, a jobb alsó sarokba gurított, így 4-0 lett a vége. (dvtk.eu)

Qarabağ FK - DVTK 4-0

Gólszerzők: Medvedev 27., Muarem 52., Amirguliye 58., Guseynov 73.

A találkozó első góljára egészen a félidő hajrájáig kellett várni: Sankovic vesztett labdát szorongatott helyzetben, majd Koller talált a lila-fehérek kapujába (1-0).

Az 58. percben Bonney tökéletes labdát adott Kabátnak, akit hátulról buktattak. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Andric magabiztosan értékesített. A 78. percben viszont újfent a svájciaknál volt az előny: Kovács az első lövést még bravúrosan hárította, de a másodiknál már tehetetlennek bizonyult, Sövlemezgiller találata pedig eldöntötte a meccset. (ujpestfc.hu)

FC Wil - Újpest FC 2 - 1

Gólszerzők: Koller 45., Sövlemezgiller 78., ill. Andric 59.

A Paks a találkozó második félidejében döntötte el a mérkőzést. A 60. percben előbb Nagy Richárd talált a kapuba, majd a hajrában Bagó is eredményes volt, így végül az atomvárosiak 2-0-s győzelmet arattak.

Paks - Soroksár 2-0

Gólszerzők: Nagy R. 60., Bagó 84.

A találkozón a Vác egy szép egyéni megoldás után vezetést szerzett Majoros révén. A folytatásban a Vasas uralta a játékot, de a Vác szervezetten védekezett.

Az angyalföldieknek így is volt lehetőségünk betalálni, ám Novák és Pavlov lövését is fogta a vendégek kapusa. A két jelenet között Ádámot sérülés miatt le kellett cserélni. Félóra elteltével egy kontra után növelte előnyét a vendégcsapat, majd Ubiparip találhatott volna be, de közelről egy kevéssel fölé fejelt.

A játékrész végén sikerült szépítenie a Vasasnak, egy kipattanót Remili értékesített. Ezzel ki is alakult az 1-2-es végeredmény, ugyan a második félidőben is voltak helyzetei a hazaiaknak, de az állás már nem változott. (vasasfc.hu)

Vasas - Vác 1-2

Zoran Spisljak gárdája gól nélküli első félidő után 3-1-re megnyerte a találkozót. A 64. percben a vendégek szereztek vezetést, amikor egy jobboldali beadást követően a vendégek Mursits keze mellett a hálóba fejelték a labdát. Nyolc perccel később azonban Oláh László fejesével egyenlítettek a lilák. A 77. percben Punosevac szabadrúgásgóljával fordított a Békéscsaba, majd a 88. percben Szalai Dániel értékesített egy kipattanót, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt. (1912elore.hu)

Békéscsaba 1912 Előre – Pankotai Şoimii 3-1

Könnyed sikert aratott a Haladás az NB II-es Ajka csapata ellen. A szombathelyiek a szünetben még csak 2-0-ra vezettek, a fordulást követően azonban megindult a gólgyártás, és végül Mészöly Géza együttese 6-1-re győzte le a másodosztályú ellenfelet.

Haladás - Ajka 6-1

Gólszerzők: Ugrai (2), Iszlai 11-esből, Németh M., Kaufmann, Petró, ill. Olasz