NB I: A 93. percben dőlt el az Újpest-DVTK, elgázolták a Lokit

Feltöltve: 2016, március 12 - 18:28 Frissítve: 2016, március 12 - 20:58

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában az Újpest a 93. percben döntött a DVTK ellen. A Honvéd idegenben mért komoly verést a Debrecenre, az MTK 3-1-re győzte le a Haladást, a Paks begyűjtötte mind a három pontot a Vasas ellen, míg a Videoton nem bírt a sereghajtó Békéscsabával.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Veszélyesen kezdett az Újpest, később viszont leült a meccs, a félidő nagy részében a mezőnyben zajlott a játék, néhány helyzetet jegyezhettünk fel, a hazaiaknál Lencse, a vendégeknél Bognár veszélyeztetett.

A második félidő is hazai fölényt hozott, de komoly helyzetek nélkül egészen a 70. percig, amikor Andric a meccs helyzetét hagyta ki öt méterről. Ezután két lövéssel a DVTK is veszélyeztetett. A hajrában is az Újpest irányított, de fölényük meddőnek bizonyult, de Andric az utolsó percben eldöntötte a meccset, így küzdelmes meccsen nyert az Újpest 1-0-ra.

Újpest – DVTK 1-0 (Andric 93.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Szinte azonnal vezetéshez jutott a Honvéd: egy szabadrúgást követően Eppel fejelt a hálóba (0-1). A gól teljesen megfogta a Lokit, amely tompán futballozott a folytatásban is. Nem úgy a kispestiek, akik remekül kontráztak, ez pedig újabb gólt ért: a félidő közepén egy levágódó labdát Eppel szerzett meg, majd a bal alsóba helyezett a lábak között-alatt (0-2). És ezzel még nem volt vége: a játékrész végén Hidi hatalmas gólt lőtt, 17 méterről lőtte ki ballal a jobb felső sarkot (0-3), érett tehát a nagy meglepetés az 45 perc után.

Fordulás után is a Honvéd volt veszélyesebb, főleg Vasziljevics lövései jelentettek gondot. Nagyjából egy óra kellett a hazaiaknak az első kaput eltaláló kísérlethez, de Holman lökete sem volt igazán veszélyes. A túloldalon Holender kétszer is betalálhatott volna, míg a Lokiból Tiszának volt egy remek szabadrúgása, amit Baráth nagy mentése követett. A második félidőben végül nem született újabb gól, Marco Rossi együttese bravúros győzelmet aratott.

DVSC - Honvéd 0-3 (Eppel 4., 26., Hidi 38.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Nagy csatát, kemény játékot, ám kevés helyzetet hozott a Paks-Vasas meccs első félideje. Ebből a hazaiak jöttek ki jobban, a 35. percben Bertus lőtt jól távolról, egy védőn irányt változtatott a labda, ezzel előnybe került Csertői Aurél együttese. Bartha növelhette volna egyből az előnyt, de Nagy G. nagyot védett, míg a túloldalon Vida ígéretes lövése zárta a félidőt.

Fordulás után is inkább a küzdelem dominált, a legnagyobb lehetősége Vidának volt az egyenlítésre, aki azonban 15 méterről egy kevéssel a jobb kapufa mellé lőtt a 70. percben. Ebben a periódusban nyomott a Vasas, amely Ferenczit ismét bevetette a hajrára, de ez nem ért most gólt. Sőt, a hazaiak egy szép kontra végén eldöntötték a meccset: Balázs remek passza után Hahn lőtt szép gólt, beállítva ezzel a 2-0-s végeredményt.

Paks - Vasas 2-0 (Bertus 35., Hahn 81.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Aktívabban kezdett a Vidi, ennek ellenére a Békéscsaba szerzett vezetést: a 9. percben egy szögletet követően Laczkó fejelt kapura, Kovácsik még beleért, de hárítani már nem tudott (0-1). A fehérváriak az első félidő hátralévő részében is irányították a játékot, de a vendégek védelme állta a sarat.

A fordulást követően Kovácsik bravúrokkal tartotta meccsben a hazaiakat, a Vidinek pedig az 58. percben már összejött a szépítés: egy szép támadás végén Stopira 15 méterről a jobb alsóba lőtt (1-1). Horváth Ferenc csapata ezt követően is nyomást gyakorolt az ellenfelére, de helyzetek leginkább a csabaiak előtt adódtak. Gólt azonban már egyik csapat sem tudott szerezni, így végül megosztoztak a pontokon a felek.

Videoton – Békéscsaba 1-1 (Stopira 57., ill. Laczkó 9.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó eleje egy gyors gólváltással indult: a 12. percben Ugrai otthagyta a védőjét, majd higgadtan a hosszú alsóba lőtt (0-1), néhány perccel később viszont Thiam kiegyenlített (1-1).

Ezt követően fokozatosan nőtt az MTK mezőnyfölénye, a vezetést azonban csak a szünet után tudták megszerezni: az 58. percben Bese átverekedte magát a szombathelyi védelmen, majd centerezett Strestíknek, akinek már csak a kapuba kellett passzolnia (2-1). A három pont sorsa a 78. percben dőlt végleg el: Gera esett el a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Strestík értékesítette (3-1).

MTK – Haladás 3-1 (Thiam 16., Strestík 58., 78. - a másodikat 11-esből, ill. Ugrai 12.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!