NB I: Megégett az Újpest, hármat számolt ellenfelére a DVTK

Feltöltve: 2016, március 19 - 18:31 Frissítve: 2016, március 19 - 20:04

Az OTP Bank Liga 26. fordulójában a DVTK hazai pályán sima, 3-0-s sikert aratott a Haladás felett. A Békéscsaba egy 89. percben szerzett találattal tartotta otthon a három pontot az Újpest ellen, a Puskás Akadémia és a Videoton összecsapásán érintetlenek maradtak a kapuk, míg a Honvéd két góllal verte a Paksot.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A Haladás némileg veszélyesebben kezdett, de a 12. percben Elek szép góljával a DVTK szerzett vezetést. Ezután a Diósgyőr játszott fölényben, a hazaiak közel álltak a második gól megszerzéséhez is, Barczi vezérletével több jó támadást is vezettek. A félidő hajrájára feléledt a Haladás, de igazán nagy veszélyt nem tudott kialakítani a vendég csapat, kivéve Gaál nagyon szép egyéni akcióját.

A második félidő elejét is a Haladás kezdte jobban, de ezúttal is a DVTK talált be, Novothny gyönyörű gólt szerzett. Ezután fölényben játszott a Diósgyőr, Elek is gólt szerzett, eldöntve ezzel a meccset. Szinte végig a Diósgyőr uralta a játékot, megérdemelten nyerte meg ezt a kifejezetten jó iramú mérkőzést a hazai csapat.

Diósgyőr - Haladás 3-0 (Elek 12., 72., Novothny 52.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó első félideje alacsony színvonalú játékot hozott, a csapatok nem nagyon tudtak komolyabb helyzeteket kialakítani. Az Újpest részéről egyedül Lencse előtt adódott lehetőség, a másik oldalon pedig a Békéscsaba csak néhány távoli lövéssel veszélyeztetett, de Balajcza minden esetben résen volt.

A fordulást követően sem változott sokat a helyzet, csak átlövésekkel próbálkoztak a csapatok. A 89. percben aztán egy kissé váratlan módon a csereként beálló Paukner megszerezte a vezetést a Békéscsabának: egy kapu elé érkező labdát szép mozdulattal fejelt a hálóba, ezzel pedig beállította az 1-0-s végeredményt.

Békéscsaba - Újpest 1-0 (Paukner 89.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó elején nehezen találtak fogást egymáson a felek, az első komolyabb helyzetre majdnem fél órát kellett várni. Ekkor Feczesin fejelhetett 6 méterről, Pajovics viszont óriási bravúrt mutatott be. A Vidi csatára ezt követően is tesztelte a felcsútiak kapusát, aki azonban minden lövésnél magabiztosan avatkozott közbe.

A második játékrészben teljesen leült a találkozó, sokáig szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. A Vidi többet birtokolta a labdát, ennek ellenére a Puskás Akadémia a 93. percben eldönthette volna a meccset, de Kovácsik óriási bravúrral védte Márkvárt lövését, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Puskás Akadémia - Videoton 0-0 - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Honvéd kezdte jobban a meccset, két helyzet után a harmadikat sikerült Eppelnek gólra váltania már a 7. percben egy szép lövéssel. A folytatásban is a hazai csapat dominált, a Paks alig tudott veszélyt jelenteni a kispesti kapura, így megérdemeltnek mondható hazai előnnyel fordulhattak a csapatok.

A második félidőben is folytatódott a hazai fölény, a Paks csak szögletekig jutott. Egy szabadrúgás után Eppel megszerezte második gólját, ezzel a meccs el is dőlt. A folytatásban már kevés esemény történt, a Honvéd megőrizte előnyét.

Honvéd – Paks 2-0 (Eppel 7., 62.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!