NB I: Tartja a második helyét az MTK, győzött a DVTK is

Feltöltve: 2016, április 6 - 21:08 Frissítve: 2016, április 6 - 21:22

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában az MTK 3-0-ra győzte le a sereghajtó Békéscsabát. A DVTK begyűjtötte a három pontot a Puskás Akadémia ellen, míg a Haladás a Vasast verte 2-1-re.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Az első félidő nagy része kiegyenlített játékot hozott, a gólhoz azonban a Puskás Akadémia állt közelebb. Ennek ellenére a játékrész hajrájában a DVTK pillanatok alatt kétgólos vezetésre tett szert: előbb Koman értékesített egy büntetőt (1-0), majd két perccel rá Elek lőtt a hálóba a kapufa segítségével (2-0). A felcsútiak viszont nem adták fel, és még a szünet előtt szépítettek Mészáros K. révén (2-1).

A fordulást követően Robert Jarni csapata irányított, a DVTK zárt védekezésével viszont nem tudott mit kezdeni a vendégcsapat. Az eredmény a folytatásban nem változott, így a DVTK otthon tartotta mind a három pontot.

DVTK – Puskás Akadémia 2-1 (Koman 38. - 11-esből, Elek 40., ill. Mészáros K. 45.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az első játékrészben az MTK akarata érvényesült, a hazaiak azonban nem tudták bevenni a csabaiak kapuját. A fordulást követően Nikacs törte meg a gólcsendet, majd a 66. percben Gera egy szépségdíjas találattal megduplázta a kék-fehérek előnyét.

A mérkőzés legvégén még Hajdú is eredményes volt, így az MTK 3-0-ra győzött a sereghajtó Békéscsaba ellen, és továbbra is tartja a második helyét a tabellán.

MTK – Békéscsaba 3-0 (Nikacs 52., Gera 66., Hajdú 93.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Haladás valamivel aktívabban kezdett, de a Vasas fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását. Debreceni, majd Ádám révén a piros-kékek veszélyeztettek, Király azonban helyén volt. Nem úgy a 35. percben, amikor Müller mintegy 38 méterről ívelt a kapuba Király felett.

A második félidőben 10 perc sem kellett a Haladásnak, hogy megfordítsa az állást: előbb Németh értékesített egy ziccert, majd Gaál fejelt Hermány felett a kapuba.
A 77. percben Pavlovnak volt egy jó lövése, amit Király bravúrral hárított, de több gól nem esett, így 2-1-re nyert a Haladás.

Akció: Csoportos utazás az Eb-re, belépővel és tengerparti nyaralással

Haladás – Vasas 2-1 (Németh 56., Gaál 64., ill Müller 35. ) - a meccs minden fontos mozzanata itt!