NB I: A Loki közelebb lépett Európához, elbukta a Puskás a kiesési rangadót

Feltöltve: 2016, április 16 - 20:03 Frissítve: 2016, április 16 - 22:35

Az OTP Bank Liga 30. fordulójában a Debrecen hazai pályán 1-0-ra győzte le az Újpest együttesét. A Videoton elhozta a három pontot a Paks otthonából, a Haladás a Honvédot verte, a DVTK jobbnak bizonyult a Vasasnál, míg a Puskás Akadémia elbukta a kiesési rangadót a Békéscsaba ellen.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Az első félidő jobbára mezőnyjátékot hozott, kevés helyzettel. A legnagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, a játékrész közepén Hazard nem sokkal helyezett a bal sarok mellé.

Fordulás után az első perceket nagyon megnyomta a Loki, de Brkovic jó helyzetből mellé fejelt, Bódi lövésénél Balajcza mentett, míg Holman a kapu fölé emelt. A lilák részéről Kabát szerezhette volna a győztes gólt, de rosszul találta el a labdát nagy helyzetben. Mégsem zárult 0-0-al a rangadó, a hajrában a csereként beállt Tisza szabadrúgása kötött ki Balajcza hálójában, így nyert a Loki.

DVSC - Újpest 1-0 (Tisza 82.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Diósgyőr kezdett veszélyesen, így nem meglepő, hogy a vendégek szereztek vezetést: a 19. percben Barczi labdája után Egerszegi fejelt a hálóba (0-1). Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Vasas, ám Korcsmár helyzete után egy védő mentett nagyot. A félidő hajrájában nagy esély kínálkozott a piros-kékek előtt, Tamást ugyanis kiállították.

A folytatás mégsem a hazaiak szája íze szerint alakult, ugyanis fordulás után gyorsan növelte előnyét a DVTK: Elek értékesítette Barczi passzát (0-2). Negyedórával később minden eldőlt: egy újabb kontra végén Egerszegi talált a kapuba (0-3), így Egervári Sándor együttese két gólt is szerzett emberhátrányban. A Vasasnak voltak lehetőségei a folytatásban, ezek közül csak egyet lőttek be a hazaiak, tíz perccel a vége előtt Ferenczi közelről volt eredményes, így a vendégek végül 3-1-re nyertek, megérdemelten.

Vasas - DVTK 1-3 (Ferenczi 80., ill. Egerszegi 19., 64., Elek 68.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Honvéd kezdte aktívabban a találkozót, de veszélyeztetett a Haladás is az első percekben. Később kissé kényelmesebb iramban zajlott a játék, Youla helyzete volt a legnagyobb lehetőség a félidő közepén.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, három szöglet után egy szabadrúgást végezhettek el, ami után büntetőhöz jutottak. A tizenegyest azonban Holender kihagyta, Király védett. Bő tíz perccel később a Haladás is büntetőhöz jutott, Iszlai értékesítette, ezzel vezetést szerzett a vendég csapat, és Botka kiállítása után emberelőnybe is került. A gól után is a hazaiaknál volt többet a labda, megvoltak a lehetőségeik is, de vagy Király védett, vagy a védelem megoldotta 10 ember ellen, így a végén nyert a Haladás.

Honvéd – Haladás 0-1 (Iszlai 65.- büntetőből) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az első félidő nem tartogatott különösebb izgalmakat, a felek rengeteget tördelték a játékot, amely miatt öt sárga lapot is kiosztásra került. A legnagyobb lehetőség Tischler előtt adódott, de miután a kapus mellett elvitte a labdát, nem tudott a hálóba lőni.

A fordulást követően a Paks állt közelebb a vezetés megszerzéséhez, Bartha ziccerét azonban Danilovics védte, majd nem sokkal később Hahn egy az egyben léphetett ki ziccerben, de nem találta el a kaput. Gólt azonban a 69. percben a Videoton szerzett: Heffler szögletét követően Vinícius vette be közelről a hazaiak kapuját (0-1), amellyel Horváth Ferenc csapata megszerezte mind a három pontot.

Paks – Videoton 0-1 (Vinícius 69.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A kiesési rangadón már a 4. percben vezetést szerzett a Békéscsaba a Pancho Arénában: Fabio végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától nem messze, a beadását pedig a hosszún érkező Vaskó közvetlen közelről a kapuba fejelte (0-1). A Puskás Akadémia ezt követően dominált az első játékrészben, helyzeteket azonban nem tudtak kialakítani.

A játék képe a második félidőben sem sokat változott: a felcsútiak mentek előre, de az utolsó passzokba vagy hiba csúszott, vagy pedig Poleksic védett. A hajrában Robert Jarni együttese nagyon közel állt az egyenlítéshez, de végül nem sikerült betalálnia a hazaiaknak, így a Békéscsaba létfontosságú pontokkal gazdagodott a bennmaradás érdekében.

Puskás Akadémia – Békéscsaba 0-1 (Vaskó 4.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Utazz a magyar válogatott Eb-meccseire: belépő + tengerparti nyaralás » »