NB I: Öt 30 éven felüli játékos a forduló válogatottjában - itt a csapat

Feltöltve: 2016, április 18 - 14:29 Frissítve: 2016, április 18 - 18:27

Ezúttal öt csapat is "duplázni" tudott a forduló válogatottjában. Az egymás ellen döntetlent játszó Ferencváros és az MTK, a Vasast legyőző Diósgyőr, a Felcsúton nyerő Békéscsaba és a Kispesten három pontot szerző Haladás is két-két játékossal képviselteti magát a legjobbak között. Rajtuk kívül a Videoton tudott még futballistát adni a forduló válogatottjába.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A 30. forduló válogatottja

Király (Haladás) – Nego (Videoton), Vaskó (Békéscsaba), Jánvári (Haladás), Fabio (Békéscsaba) – Egerszegi (DVTK) - Varga R. (FTC), Gera Z. (FTC), Kanta (MTK), Barczi (DVTK) – Torghelle (MTK)

Király Gábor (Haladás)
Több nagy védése is volt a Honvéd ellen. A második félidő elején megfogta Holender 11-esét, nem sokkal később pedig Youla fejesénél mutatott be bravúrt.

Loic Nego (Videoton)
Ezúttal is megbízhatóan és magabiztosan játszott. A második félidőben egy sorral feljebb lépett, ahonnan még hatékonyabban tudta segíteni a támadásokat.

Vaskó Tamás (Békéscsaba)
Az újonc nyerőembere volt Felcsúton. A gólja akár NB I-et is érhet a csabaiaknak.

Jánvári Gábor (Haladás)
Igazi oszlopa volt a védelemnek, hiba nélkül lehozta a meccset, 0-0-nál volt egy óriási mentése. Ráadásul védőkre kevésbé jellemző módon csaknem 90 százalékos pontossággal játszotta meg a labdákat.

Fabio de Oliveira (Békéscsaba)
A teljes csabai baloldal nagyon aktív volt a mérkőzésen. A baloldali védő adta a meccs elején a gólpasszt Vaskónak, ami végül rendkívül fontos három pontot ért, de később is volt még 2-3 nagyon ígéretes előkészítése.

Egerszegi Tamás (Diósgyőr)
Diósgyőri pályafutása első dupláját szerezte, ami védekező középpályásként kiemelkedő teljesítmény.

Varga Roland (Ferencváros)
A szünetben állt be és majdnem megnyerte a meccset a Fradinak. Kiosztott egy gólpasszt és szerzett egy gólt.

Kanta József (MTK)
A vendégek mozgatórúgója volt az örökrangadón. Az első félidőben egy szép szabadrúgásgóllal vezetést szerzett csapatának.

Gera Zoltán (Ferencváros)
Ő pedig a másik oldalon töltött be hasonló szerepkört. Szembeötlő volt, hogy szinte nem akadt eladott labdája, több mint 90 százalékos pontossággal passzolt és lőtt egy gólt.

Barczi Dávid (Diósgyőr)
Nagy kedvvel futballozott a Fáy utcában, végig aktív volt, kiosztott két gólpasszt.

Torghelle Sándor (MTK)
Sérülése után remekül tért vissza, gólja egy pontot ért idegenben a Ferencváros ellen.

A hét edzője

Zoran Szpisljak (Békéscsaba)
A csabaiak mestere komolyan gondolja, hogy benntartja csapatát az NB I-ben. A kiesés elkerülése szempontjából rendkívül fontos felcsúti mérkőzésen érett játékot mutattak, a megszerzett vezetés után játszhatták azt, amit előre elterveztek. Győzelmükkel most már reális esélyük maradt az élvonalbeli tagság megőrzésére.

A hét cseréje

Tisza Tibor (Debrecen)
Csereként beállva a mérkőzés hajrájában szerzett szabadrúgásgóljával megnyerte a Lokinak az Újpest elleni rangadót, amivel csapata tovább tapad a második MTK-ra.