NB I: A Vasas nyerte a sorsdöntő rangadót, nagyot lépett a Vidi az ezüst felé

Feltöltve: 2016, április 23 - 20:04 Frissítve: 2016, április 25 - 12:32

Az OTP Bank Liga 32. fordulójában a Videoton 5-0-ra kiütötte az MTK-t, ezzel a fehérváriak felléptek a második helyre. A Vasas hazai pályán 1-0-ra verte a Puskás Akadémiát, így az angyalföldiek elléptek a kieső helyekről. A Debrecen 3-1-re győzött a DVTK ellen, a Haladás gólzáporos meccsen gyűjtötte be a három pontot a Paks otthonában, míg a Békéscsaba nem volt képes bravúrra a Honvéd ellen, így biztosan búcsúzik az NB I-től.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Remekül kezdték a fehérváriak a meccset, és már az 5. percben megszerezték a vezetést: Nego indította a bal szélen Stopirát, aki egy húzás után centerezett, középen Nego kapta vissza, és 5 méterről a kapuba fejelt (1-0). A 10. percben pedig már kétgólosra növelte előnyét a Vidi: Suljic ment el a jobb oldalon, majd erősen középre lőtte a labdát, Hegedüs azonban rosszul ért bele, és a játékszer a bal kapufáról a hálóba pattant (2-0). Az MTK ráadásul tovább nehezítette a saját helyzetét, Torghelle ugyanis a 24. percben durván felrúgta Simont, amiért kiállította a csatárt a játékvezető.

A második félidőben aztán megpecsételődött az MTK sorsa: a 67. percben Tischler 25 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba (3-0). Két perccel később már négy volt közte: Suljic kapott remek labdát, elfektette Hegedüst, majd az üres kapuba gurított (4-0). Az i-re a pontot a 83. percben tette fel a Vidi: Géresi adott remek labdát Negónak, aki 10 méterről remekül lőtte el a játékszert Hegedüs mellett a kapuba (5-0). Ezzel megszerezte a második gólját, és beállította a kiütéses végeredményt.

Videoton – MTK 5-0 (Nego 5., 83., Suljic 10., 66., Tischler 64.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Jobban kezdte a találkozót a debreceni együttes, és nem kellett sokat várni a vezető találatukig sem: a 13. percben Holman ugratta ki Takácsot, aki a középen érkező Jovanovic elé tálalt, ő pedig 7 méterről nem hibázott (1-0). A Loki ezt követően tovább rohamozott, és a 19. percben növelte az előnyét: egy szögletet követően Varga bólintott kapura, Rados óriásit védett, a kipattantót azonban Takács közelről a hálóba vágta (2-0).

Az első félidő folyatásában is a DVSC volt aktívabb, ennek ellenére a vendégek szépíteni tudtak a hajrában: Egerszegit talált meg egy bal oldalról középre passzolt labda teljesen üresen, aki ezt követően 12 méterről a hálóba lőtt (2-1).

A fordulást követően a diósgyőriek egyenlő partnerei voltak a Lokinak, de a 69. percben Kondás Elemér csapata újra kétgólosra növelte az előnyét: Bódi megpattantó szabadrúgása becsapta Radost, a labda pedig a kapu bal oldalában kötött ki (3-1). A hajrában az eredmény már nem változott, így a DVSC gyűjtötte be a három pontot.

Debrecen – DVTK 3-1 (Jovanovic 13., Takács T. 19., Bódi 69., ill. Egerszegi 43.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Nagy hazai fölénnyel kezdődött a kiesési rangadó, az első percekben folyamatosan jöttek a Vasas-rohamok. 7 percig bírták a nyomást a vendégek, amikor is Korcsmár közeli találatával előnybe kerültek a hazaiak (1-0). A gól után feljött a Puskás Akadémia, inkább ők irányítottak, de a Vasasnak is volt néhány veszélyes kontrája, 2-3 alkalommal nagyon kevés hiányzott egy újabb találathoz. A túloldalon Zsótér is így járt: a 40. percben veszélyesen elvégzett szabadrúgása a kapufáról kifelé jött, így hazai előnnyel zárult az első 45 perc.

A második játékrész elején mindkét oldalon adódtak kisebb lehetőségek, majd Könyves növelhette volna az előnyt, de hatalmas ziccerben mellé gurított. A túloldalon Fiola bombája volt veszélyes, majd 20 perccel a vége előtt Castillion fejese a lécről pattant ki. A hajrában a vendégek állandósították a nyomásukat, óriási izgalmakat éltek át a szurkolók, de a Vasas hatalmasat küzdve behúzta a számukra (is) létfontosságú meccset.

Vasas - Puskás Akadémia 1-0 (Korcsmár 7.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Békéscsaba kezdett aktívabban, már a 3. percben vezetést szerezhettek volna, de Paukner nem találta el jól a labdát. Később éledezett a Honvéd is, Hidi lövése volt ennek a legnagyobb jele. A 26. percben aztán egy pontrúgást követően az addig is fölényben játszó Békéscsaba szerzett vezetést Laczkó góljával. A gól után felébredt a Kispest, Baráth remek fejessel egyenlített, ezután is támadásban maradtak a hazaiak, nem sokkal később pedig meg is fordították a meccset, Vasiljevic góljával. A félidő hajrájában is volt izgalom, mindkét csapat szerezhetett volna újabb gólt, de maradt a 2-1, remek félidő után!

A második félidő is jó játékot hozott, valamivel kevesebb izgalommal. A Békéscsaba küzdött, ment előre, a Honvéd többször is veszélyes kontrákat, gyors támadásokat vezetett. A végére kicsit leült a meccs, a hazaiak a jó védekezés mellett kevesebb támadást vezettek, Eppel a végén el is dönthette volna a meccset, de elszórakozta a helyzetét. A vendégek pedig hiába próbálkoztak, komolyabb gólhelyzetük alig akadt, ráadásul a hosszabbításban meg is fogyatkoztak Laczkó kiállítása után, így maradt a 2-1 a végére.

Honvéd – Békéscsaba 2-1 (Baráth 30., Vasziljevics 36. ill. Laczkó 26.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Paks az első percektől kezdve aktívabb volt, végig a hazaiak irányítottak az első félidőben. A fölény a félidő közepén érett góllá: Gévay talált a kapuba egy megcsúsztatott labdát követően (1-0). Koltai növelhette volna az előnyt, de előbb veszélyes lövését fogta Király, majd közeli helyzetét követően mentett kétszer is a rutinos hálóőr, így 1-0-al fordultak a csapatok.

Fordulás után Németh volt az, aki egy kemény lökettel veszélyeztetett, majd megfogyatkozott a hazai csapat Gévay kiállítása után. Ezt egy újabb kemény Németh-bomba követte, de a hosszú idő után lehetőséghez jutó Csernyánszki mentett. Tíz perccel később aztán Wils 10 méterről kiegyenlített (1-1). A Paks azonban gyorsan válaszolt, Papp talált közelről a hálóba (2-1). Ez az állás sem maradt sokáig, hiszen Ródenbücher öngólt vétett (2-2). A hajrára is maradtak még fordulatok: a hosszabbításban Szabót kiállították, majd pedig a lefújás előtt Gaál 16 méteres lövésével beállította a 3-2-es végeredményt, így a Haladás továbbra is küzdhet az Európa Ligáért. (Fotó: vasasfc.hu)

Utazz a magyar válogatott Eb-meccseire: belépő + tengerparti nyaralás » »

Paks - Haladás 2-3 (Gévay 26., Papp 76., ill. Wils 73., Ródenbücher 81., öngól, Gaál 93.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!