NB I: Kilenc magyar és Vasas-fölény a forduló válogatottjában

Feltöltve: 2016, május 3 - 13:41 Frissítve: 2016, május 3 - 17:11

Ezúttal az MTK ellen bennmaradást érő győzelmet arató Vasas uralja a forduló válogatottját három játékossal és egy edzővel. Az Újpesten 3-0-ra nyerő Videoton, valamint a Diósgyőrben sikert arató Paks is 3-3 játékossal képviselteti magát a legjobbak között. Íme, a forduló válogatottja.

SPORTIMÁDÓK: Az utazó szurkolói klub! Csatlakozz hozzánk itt! » »

A 33. forduló válogatottja

Király (Haladás) – Juhász (Videoton), Korcsmár (Vasas), Damjanovics (Békéscsaba) – Nego (Videoton), Vida (Vasas), Papp (Paks), Kecskés (Paks), Gera (Ferencváros), Bartha (Paks) - Tischler (Videoton)

Király Gábor (Haladás)
Több nagy védése volt a Fradi ellen, a bekapott gólról nem tehetett. A válogatott kapusa a teljes szezonban kiemelkedő produkcióra volt képes.

Juhász Roland (Videoton)
Magabiztosan játszott Újpesten, védekezésben és támadásban is hatékony volt. A hosszabbításban tőle szokatlan módon távolról szerzett nagy gólt.

Korcsmár Zsolt (Vasas)
A tavaszi szezon második felére utolérte magát súlyos sérülése után. Ezúttal is igazi vezére volt csapatának.

Slavko Damjanovics (Békéscsaba)
Kemény volt és határozott, a Debrecen támadói nem tudtak vele mit kezdeni.

Loic Nego (Videoton)
Tavasszal bombaformában futballozott a Vidi játékosa. Ezúttal is csapata egyik legjobbja volt, a második félidőben lőtt egy bombagólt.

Vida Máté (Vasas)
Az angyalföldiek fiatal tehetsége egy 40 méteres, ritkán látható góllal szerzett vezetést csapatának az év meccsén. Az volt az első NB I-es találata. Erre mondják, hogy soha jobbkor.

Papp Kristóf (Paks)
A 22 éves játékos alapemberré nőtte ki magát Pakson. Diósgyőrben is keményen, agilisan játszott.

Kecskés Tamás (Paks)
A szezon egyik legjobb meccsén van túl, szinte hiba nélkül játszott. Csaknem 95 százalékos pontossággal passzolt, ami egészen kimagasló mutató. Produkcióját egy góllal koronázta meg.

Gera Zoltán (Ferencváros)
Nem véletlenül lett az MLSZ-nél az év játékosa. A szezon utolsó meccsén is kreatív volt, rengeteget futott.

Bartha László (Paks)
Az elmúlt hetekben ő is adós volt a jó játékkal, most azonban kárpótolta a szurkolókat. Az első félidő végén rúgott egy szép gólt és végig kapura veszélyesen futballozott.

Tischler Patrik (Videoton)
A mezőny legaktívabb tagja volt, hat alkalommal próbálkozott kapura lövéssel. Ő szerezte a csapat második gólját, amivel teljesen megtörte az Újpestet.

A hét edzője

Michael Oenning (Vasas):
Ez a cím nem is lehet másé, mint a Vasas német edzőjéé. A Puskás-Honvéd mérkőzés állásának tudatában dupla vagy semmit kellett játszatnia csapatával, ami bejött. Kiélezett szituációkban sem remegtek meg a játékosai, ennek köszönhetik a bennmaradást.

A hét cseréje

Jevgenyij Pavlov (Vasas):
A szünetben állt be, aktív volt a második félidőben, a ráadásban pedig végleg eldöntötte a mérkőzést és ezzel a bennmaradást is.