Elnapolták a bajnokavatást az NB II-ben - videó

Feltöltve: 2016, május 8 - 17:04 Frissítve: 2016, május 9 - 09:02

Két vereség és közben egy edzőváltás után, épp a másodosztály legjobb csapata, a Gyirmót ellen támadt fel a ZTE és 3-0-ra verte a listavezetőt. Daru az első félidő végén szerzett vezetést, Városi remek gólpasszát követően, majd Wittrédi a második játékrész közepén duplázta meg a zalai előnyt. Bár a hazaiak Króner kiállítását követően tíz emberre fogyatkoztak, Babati emberhátrányban is betalált egy látványos, üres kapus találattal. Győzött a második helyen álló Kisvárda is, de mint ismeretes, ők a zalaiakkal ellentétben nem juthatnak fel licenc hiányában az NB I-be.

TABELLA: Az NB II állása itt - kattints!

Az első félidőben a bajnoki címre hajtó Gyirmót előtt is adódtak lehetőségek, de a ZTE szerezte a gólt: a 41. percben Városi Viktor nagyszerű labdát varázsolt Daru Bence fejére, aki közelről nem is hibázott (1-0).

A taktikusan és fegyelmezetten futballozó egerszegiek a második félidő közepén duplázták meg előnyüket, Wittrédi egy védelmi megingást kihasználva iramodott meg, majd egy remek cselt követően, 15 méterről szépen kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

Krónert a gólhelyzetben kitörő Vass felvágása miatt kiállították, de a Zalaegerszeg tíz emberrel is gólt szerzett még a 87. percben, Babati egy hosszú indítást követően, a kapujából kifutó Rusákot is kicselezve lőtt távolról az üresen maradt hálóba (3-0).

Miután a másik, 15 órakor kezdődött találkozón a Kisvárda is győzött, elmaradt a bajnokavatás az NB II-ben, a Gyirmót azonban így is 10 pontos előnnyel vezeti a tabellát, a feljutásra pályázó, jelenleg harmadik ZTE pedig lépéselőnybe került a Mezőkövesddel szemben. (Fotó: zaol.hu)

TOVÁBB: Három súlyos sérült a gyirmóti szurkolók balesetében, a részletek itt - kattints!