Kondás: "Jól játszottunk, dühös és szomorú vagyok" - így látták az edzők

Feltöltve: 2014, szeptember 27 - 22:54 Frissítve: 2014, szeptember 27 - 22:55

Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője szerint jól játszott csapata a Pakson 2-1-re elveszített mérkőzésen, a játékvezető viszont érdekes döntéseket hozott a kiállításoknál. Nebojsa Vignjevic egyénieskedő játékosait korholta a Lombard Pápa otthonában elért döntetlent követően, Horváth Ferenc pedig nem találta a szavakat az MTK elleni kudarc után. Olvasd el a tíz edző nyilatkozatát!

TABELLA: Az NB I állása itt!

MVM PAKS – DEBRECENI VSC 2-1 (Bartha 37., Báló 92. ill. Kulcsár 16.)

Beszámoló itt! I Gólok itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Csertői Aurél (Paks): – Nem úgy kezdtünk, ahogyan szerettünk volna. Az első 20 percben bealudtunk, addigra rendeztük a sorainkat és már nekünk is voltak helyzeteink. Azt nem lehet mondani, hogy nagyon jól játszottunk, de a szerencse most velünk volt. Tény, nem tudtuk lefocizni a Debrecent. A győzelemhez a szerencse is kellett. Főleg a szélen voltak veszélyesek a debreceniek. (haon.hu)

Kondás Elemér (DVSC): – Dühös és szomorú vagyok, jól játszott a csapat. Ebben a meccsben a győzelmünk volt, nem a vereségünk. Két kiállítás, három sérülés… Tudjuk a probléma okát, kondícióban nagyon jók vagyunk. Helyzeteink voltak. Nagyon kellett volna a győzelem, hogy a csapat ki tudjon lábalni a hullámvölgyből. Mentális oldalon vannak gondjaink. Ennek megszüntetése persze nem megy egyik hétről a másikra. A helyzeteink megvoltak, a kapus kezébe fejeltük többször a labdát. Számomra érthetetlen Zsidai második sárgája, futottak a labdáért, húzták a játékosok egymást. Ugyancsak érdekes Kulcsár második sárgája, amikor az ellenfél játékosa nem engedte, hogy a bedobásnál játékba hozzuk a labdát. Könnyen kaptuk most a sárgákat. (haon.hu, Fotó: dvsc.hu)

GYŐRI ETO – MTK 1-2 (Strestik 57. ill. Strestik 81. – öngól, Hrepka 86.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Horváth Ferenc (Győri ETO): – Azt hittem, ez egy egygólos mérkőzés lesz. Az MTK nem jelentett veszélyt a kapunkra. Ami az utolsó tíz percben történt, arra nehéz mit mondani. Balszerencsésen kaptuk az első gólt és ez megpecsételte a sorsunkat. (MTK / Facebook)

Garami József (MTK): – A küzdő jelleg dominált a mérkőzésen. Rudolfot és a többi remek győri támadót nehezen tartottuk, de szerencsére most elég határozottan futballoztunk és, emiatt nyerhettük meg a találkozót. Elégedett vagyok a látottakkal. (MTK / Facebook)

LOMBARD PÁPA – ÚJPEST 0-0

Kovács László (Lombard Pápa): – Utólag elégedett vagyok az eredménnyel. Ez ellen a kiváló játékosokból álló, jó formában lévő Újpest ellen értékes a döntetlen, nekünk pedig minden pontra szükségünk van. Csak azt nem tudom, hogy a meg nem adott gólunk gól volt-e vagy nem. Valószínűleg nem, ha a bíró nem adta meg... Az utolsó két meccs buta hibákból ment el, most ezeket nem követtük el. Hősiesen védekeztek a játékosok, de erre lehet alapozni a továbbiakban. (Sport TV)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Szörnyű az eredmény. A három pontért jöttünk, de nem játszottunk jól. Kicsit fáradtak voltak a játékosok az elmúlt két meccs miatt, de nem annyira, hogy ezzel takarózni lehetne. Sajnos különösen az első félidőben elmaradtunk az elmúlt mérkőzéseken mutatott játéktól. Sok mindenről megfeledkeztünk, főleg védekezésben. Nem segítettünk egymásnak. Emellett sok volt az egyénieskedés. Azt hittük, hogy magától jönni fog a három pont, de a Pápa megharcolt minden labdáért, mi viszont nem. A végén kijött, hogy fáradtak vagyunk, Szűcs Lajos ellen pedig nagyon jó lövésekre van szükség, ha valaki be akar találni. (Sport TV)

PUSKÁS AKADÉMIA – DUNAÚJVÁROS 3-2 (Lorentz 61., Szakály D. 69., Tischler 78. ill. Orosz 40., Peric 45.)

Benczés Miklós (Puskás Akadémia): – Volt egy-két gyengébb teljesítmény a csapatban, de sikerült úgy váltani, hogy átbillenjünk eredményességben. Attól csapat egy csapat, hogy ezeket a dolgokat ki tudja javítani. Külön örülök annak, hogy az akadémista Lorentz Márton szerezte azt a gólt egy beindulás után, ami visszaadta a hitet a csapatomnak. Az a legfontosabb, hogy a második félidő miatt nagyon büszke vagyok a játékosokra. (pfla.hu)

Dobos Barna (Dunaújváros): – A vereség fő oka az, hogy a második félidőben nem tudtuk ugyanazt a teljesítményt nyújtani, mint az elsőben. Megpróbáljuk kijavítani a hibákat, és akkor remélem, idegenben is képesek leszünk pontot szerezni vagy akár mérkőzést nyerni. (pfla.hu)

KECSKEMÉT – NYÍREGYHÁZA 1-0 (Bebeto 35.)

Bekő Balázs (Kecskemét): – Azt a stabilitást hoztuk, ami az elmúlt fordulókban is jellemző volt ránk. Masszívak voltunk, egy kicsit lehettünk volna agresszívabbak. Amire készültünk, azt maximálisan megvalósítottuk, annyi hiányérzetem van, hogy a labdaszerzésekből jobban is kijöhettünk volna. Ez lehet a kritika, de a mai meccsen a legfontosabb az volt, hogy megszerezzük a három pontot. (kecskemetite.hu)

Csábi József (Nyíregyháza): – Nehéz bármit mondani, fontos meccsen maradtunk pont nélkül. Az első 30 perc alapján ez nem volt benne, de sajnos nem vagyunk olyan jó csapat, hogy 2-3 helyzetből gólt rúgjunk. Buta, elkerülhető gólt kaptunk a semmiből, ez kedvezett a KTE második félidei játékának. Azt a szervezett védőjátékot hozták, amit Debrecenben is, éppen ezért volt fontos az első gól. Ezt nem mi rúgtuk, a fordulópontból jobban jött ki a hazai csapat. (kecskemetite.hu)

Akciós férfi futócipők széles választékban - kattints!