Messi-góllal nyerte meg a Barca a focithrillert - videó

Feltöltve: 2015, február 2 - 00:07 Frissítve: 2015, február 2 - 15:19

Fordulatos és izgalmas meccsen győzött 3-2-re a Barcelona vasárnap este a Villarreal ellen, ezzel ismét egy pont lemaradással követi a tabellán az éllovas és egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridot. A vendégek nagy küzdelemre késztették a katalánokat, kétszer is vezettek a Nou Campban, de egy őrült öt perces gólváltás végén fordított és nyert a Barca a második félidő elején, Messi ragyogó lövése döntött.

Négy(!), kisebb-nagyobb Suárez-helyzettel és Barcelona-fölénnyel telt el az első félóra, amelynek a végén azonban a Villarreal szerzett vezetést. A Real Madridtól kölcsönkapott orosz Cserisev egy rosszul eltalált lövésbe tette bele a lábát egy kontra végén (0-1).

A katalánok továbbra is zakatoltak előrefelé, amire majdnem ráfizettek megint, Bravónak kellett fontos védést bemutatnia egy fejesnél, két percre rá viszont egyenlítettek a hazaiak, Rafinha, a kapusról kipattanó lövését terelte a hálóba Neymar. 1-1-gyel fordultak a felek.

A szünet után nem sokkal másodszor is jött a hidegzuhany a gránátvörös-kékek számára, az 51. percben a korábban Barcelonában futballozó Giovani Dos Santos remekül készítette elő Vietto közeli gólját (1-2). Erre is volt válasza azonban a Luis Enrique-csapatnak, az 53. percben, az ide-oda pattogó labdát Rafinha vágta a léc alá 9 méterről (2-2).

És ezzel még nem vége a fordulatoknak, az 56. percben Messi ragyogóan csavart a felső sarokba 16 méterről (3-2), és mint kiderült, ezzel el is döntötte a vasárnap esti csatát a Nou Campban.

Barcelona – Villarreal 3-2 (Neymar 43., Rafinha 53., Messi 56., ill. Cserisev 31., Vietto 51.)

Utazz az El Clásicóra és az Atlético-Barca meccsre - kattints!