Messi könnyed sikerrel és góllal jubilált az 500. Barca-meccsén - videó

Feltöltve: 2015, december 30 - 23:25 Frissítve: 2015, december 31 - 10:01

A spanyol bajnokság 17. fordulójában a Barcelona hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Real Betis együttesét. A katalánok egy furcsa módon megítélt büntető után szereztek vezetést, majd nem sokkal rá Messi is betalált a Barca színeiben lejátszott 500. tétmeccsén. A második félidőben Suárez előbb három-, majd négygólosra növelte az előnyt, a nagyobb zakótól pedig csak a többször is megzörrenő kapufa mentette meg a vendégeket.

TABELLA: A spanyol bajnokság állása itt - kattints!

Eseménytelenül kezdődött a találkozó, egészen a 29. percig, amikoris felgyorsultak a történések: egy előreívelést követően Messi ütközött Adánnal a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető érdekes módon büntetőt ítélt, holott a vendégek kapusa szabályosan, a labdát ütötte el.

A megítélt tizenegyeshez Neymar állt oda, aki azonban elcsúszott, a lövése a felső lécről kifelé pattant, a menteni igyekvő Westermann viszont a saját kapujába helyezte a labdát (1-0).

A Real Betis játékosai nehezen dolgozták fel az esetet, a vendégek edzőjét ráadásul a heves reklamálás miatt a lelátóra küldte a játékvezető, sőt, időközben két játékosukat sérülés miatt le is kellett cserélni.

Percekkel később gyakorlatilag eldöntötte a meccset a Barca, miután Neymar passzát Messi váltotta gólra (2-0), aki így góllal jubilált az 500. meccsén a katalán együttes színeiben.

A fordulást követően azon nyomban tovább növelte az előnyét a Barcelona Suárez révén (3-0), majd a folytatásban is sorra dolgozta ki a helyzeteket Luis Enrique csapata - többször is csak a kapufa mentette meg a vendégeket. Az uruguayi csatár a hajrában duplázni tudott (4-0), így a katalánok a három pont megszerzésével újra az élre ugrottak a tabellán.

SPANYOL BAJNOKSÁG, 17. FORDULÓ:

Barcelona - Real Betis 4-0 (Westermann 29. - öngól, Messi 33., Suárez 46., 83.)

Celta Vigo - Athletic Bilbao 0-1 (Raúl Garcia 71.)

Getafe - Deportivo 0-0

Las Palmas - Granada 4-1 (Tana 32., Araujo 50., Viera 80. - 11-esből, Lomban 90. - öngól, ill. Penaranda 57.)

Korábban játszották:

Sevilla - Espanyol 2-0 (Immobile 16., Banega 41.)

Eibar - Sporting Gijon 2-0 (Keko 55., Baston 62.)

Rayo Vallecano - Atlético Madrid 0-2 (Correa 88., Griezmann 90.)

Real Madrid - Real Sociedad 3-1 (C. Ronaldo 42., 67. - az elsőt 11-esből, Vazquez 87., ill. Bruma 49.)

Levante - Malaga 0-1 (Duda 79.)

Barcelona 4-0 Real Betis HD All Goals and... by zidanekrisz