Messi és Suárez nélkül is nagyot lépett a Barca a kupaelődöntő felé - videó

Feltöltve: 2016, január 20 - 23:58 Frissítve: 2016, január 21 - 09:42

A spanyol Király Kupa negyeddöntőjének első felvonásában a Barcelona idegenben 2-1-re legyőzte az Athletic Bilbao együttesét. A Messit és Suárezt is nélkülözni kényszerülő katalánok El Haddadi és Neymar találatával már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amelyre a hazai csak a hajrában tudtak válaszolni.

A Barcelona Lionel Messit és Luis Suárezt is kénytelen volt nélkülözni az Athletic Bilbao elleni Király Kupa-negyeddöntő mérkőzésen. Az argentin klasszis sérülés miatt nem léphetett pályára, míg az uruguayi támadó eltiltását töltötte.

A katalánok ennek ellenére Munir El Haddadi 18. percben szerzett góljával hamar megszerezték a vezetést (0-1). Sőt mi több, nem kellett sokat várni az újabb találatra, a 25. percben Neymar volt eredményes (0-2).

A Barca sokáig tartotta a kétgólos előnyét, a 89. percben viszont összejött a szépítés a hazaiaknak, Aritz Aduriz talált be (1-2). A katalánok ezzel 2-1-re győztek, és nagyot léptek az elődöntő felé.

Az Atlético Madrid ezzel szemben nem tudott győzni, Diego Simeone csapata gól nélküli döntetlent játszott a Celta Vigo otthonában, így a visszavágóra maradt a döntés.

Athletic Bilbao - Barcelona 1-2 (Aduriz 89., ill. El Haddadi 18., Neymar 25.)

Celta Vigo - Atlético Madrid 0-0

All Goals HD - Ath. Bilbao 1-2 Barcelona 20.01... by zidanekrisz