Emberelőnyben lett Chile döntős a Copa Americán - videó

Feltöltve: 2015, június 30 - 08:14 Frissítve: 2015, június 30 - 09:23

A házigazda Chile jutott elsőként a 2015-ös Copa America döntőjébe, miután Vargas duplájával, illetve egy öngóllal 2-1-re győzött Peru ellen. Az Uruguay elleni negyeddöntőhöz hasonlóan ezúttal is emberelőnyben fejezte be a meccset a hazai csapat, igaz, Cavaniéval ellentétben Zambrano 20. percben kapott piros lapja jogosabbnak tűnt.

Peru jobban kezdett, volt nagy lehetősége is a gólszerzésre, de a 20. percben Zambrano csúnyán hátba rúgta Aranguizt, amiért azonnali piros lappal jutalmazta a játékvezető. Amúgy is volt már figyelmeztetése a bekknek, de a bíró nem vacakolt egy újabb sárga előrántásával.

Még a szünet előtt gólra is váltotta emberelőnyét Chile, Alexis Sánchez kapufája után Eduardo Vargas talált közelről a hálóba (1-0).

Némi meglepetésre a tíz emberrel küzdő vendégek egy furcsa Medel-öngóllal egyenlítettek a 60. percben (1-1), de nem sokáig örülhettek, mert újabb öt perc elteltével megint jött Vargas, és nagy góllal vette vissza a vezetést csapatának (2-1).

Az utolsó szűk félórában növelhette is volna előnyét a házigazda, miközben Peru elkeseredett rohamai nem vezettek eredményre. Maradt a 2-1, Chile várja a fináléban az Argentína-Paraguay meccs győztesét.

Chile – Peru 2-1 (E. Vargas 42., 65., ill. Medel 60. – öngól)