Nincs újabb háromszoros magyar BL-győztes - magyar bíró vezette a döntőt

Feltöltve: 2016, május 26 - 20:53 Frissítve: 2016, május 27 - 12:27

Nem jött össze a magyar Jakabfi Zsanettnek és a német Wolfsburgnak a harmadik BL-győzelem, nem úgy a Lyonnak, amely büntetőkkel megnyerte a csütörtöki, olaszországi finálét. Amelyet a szintén magyar Kulcsár Katalin vezetett, összességében remekül. A németek a hajrában egyenlítettek és válaszoltak a francia gárda korai vezető góljára, de a 11-eseket a Lyon bírta jobban. Az 59 perc után lecserélt Jakabfi így nem érte utol Puskás Ferencet a magyar örökranglistán.

INTERJÚ: "Az NB I elérése lehetetlen egy női játékvezető számára" - állítja a BL-döntő bírója » »

Hibátlan volt Kulcsár Katalin játékvezető és a Lyon védelme is az eső félidőben, a kétszeres győztes franciák ráadásul egy szép akció végén, a norvég Ada Hegerberg góljával meg is szerezték a vezetést a 12. percben.

A fordulás után is a kezében tartotta a Lyon a meccset, a német bajnok az 59. percben lecserélte egyik legjobb játékosát, a klubbal már két BL-serleget szerző magyar gólvágót, a védők által ezúttal remekül őrzött Jakabfi Zsanettet.

Úgy tűnt, nem is tud mit kezdeni a német csapat ellenfelével, de a 88. percben jött a dráma Reggio Emiliában: Alexandra Popp Wullaert beadását fejelte a hálóba, a hibázó Bouhhadi kapust megelőzve. 1-1 lett a rendes játékidő vége így.

A kétszer 30 perces hosszabbításban mindkét kapu előtt adódtak óriási helyzetek, amik ki is maradtak, a franciák pedig egy 11-est reklamáltak nem túl nagy hévvel Kulcsárnál, aki jól döntött, amikor nem adott büntetőt (igaz, szabadrúgást sem, ami talán járt volna).

Végül jöhetett a büntetőpárbaj, amit a németek bírtak jobban idegekkel: az első 11-est még elrontották, de később a német lábak remegtek meg, illetve védett kétszer is Bouhhadi.

Kulcsár Katalin összességében remekül lehozta a csütörtöki finálét, így legalább egy magyar örülhet a BL-döntőt követően.

Wolfsburg – Lyon 1-1 (Popp 88., ill. Hegerberg 12.) – 11-esekkel: 3-4

Ha ott leszel az EB-n, ezt olvasd el - fontos infók a szurkolóknak! » »