BL-selejtező: Emberhátrányba került, kikapott és kiesett a Vidi

Feltöltve: 2015, augusztus 5 - 21:21 Frissítve: 2015, augusztus 6 - 08:11

Kiesett a Videoton a Bajnokok Ligájából. A BATE elleni selejtező visszavágóján, az első félidő gólnélküli döntetlenje után még bizakodhatott a magyar bajnoki címvédő, de a második félidő 15. percében a bíró kiállította Luijkcx-ot, amit nem bírt el a székesfehérvári csapat. A hajrában a fehéroroszok játékosa, Nikolic fejese után a BATE nyert 1-0-ra, és ment tovább a Play-Off körbe. A Vidi az EL-be még bejuthat, de ahhoz ennél sokkal jobb teljesítményre lesz szükség.

VIDEÓ: A meccs összefoglalója - kattints!

Nem kezdett megilletődötten a Vidi a BATE Boriszov otthonában, az első negyedórában ugyanannyit birtokolta a két csapat a labdát. Idővel azonban kezdett veszélyesebben futballozni a BATE, Danilovic hatalmas bravúrt mutatott be Karnitski ziccerénél, majd Rodionov fejesét, és a többi fehérorosz próbálkozást is hárította. A Vid nem nagyon jött előre, egy-két szórványos próbálkozást láthattunk csak, lövést nem.

A szünet után tovább fokozta a tempót a hazai együttes, és Maréval sérülése sem tűnt jó ómennek, le kellett cserélni a védőt. Kovács ugyan próbálkozott egy nem túl veszélyes lövéssel, majd Gordeichuk hagyott ki helyzetet. A 60. percben jött a feketeleves, Luijcx hátulról csúszott be nagy lendülettel robogó ellenfelének, és ugyan a labdát találta el, a bíró lefújta, és második sárgával kiállította a Vidi hollandját.

Az elkövetkező időszakban Danilovic tartotta életben a Vidit, több nagy bravúrt is bemutatott a kapus, Volodko ziccere után hárított különösen látványosan. A hajrában a korábbiakhoz képest többet jött előre a Videoton, de helyzetbe sem sikerült kerülniük, nem úgy az ismerős nevű, egyébként a BATE-t erősítő Nemanja Nikolicnak, aki a bal sarokba fejelt a 82. percben.

A BATE 1-0-ra nyert, és így 2-1-es összesítéssel ment tovább. Sajnos, a fehéroroszok továbbjutása teljesen megérdemelt, a második meccsen helyzetig sem jutó Videoton ellen.

A Vidi az EL-be még bekerülhet, ha a következő párharc során továbbjut. (Fotó: vidi.hu)

BATE Boriszov – Videoton 1-0 (Nikolic 82.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!