Szuperkupa: Szenzációs döntő, a Barca ülhet fel Európa trónjára - videó

Feltöltve: 2015, augusztus 11 - 23:18 Frissítve: 2015, augusztus 12 - 09:14

A Barcelona nyerte az Európai Szuperkupát, miután hosszabbításban 5-4-re legyőzte a Sevilla csapatát. A katalánok Messi vezérletével már 4-1-re is vezettek, de a Sevillának sikerült visszajönnie a meccsbe, a csereként beálló Pedro azonban a 115. percben végül eldöntötte a trófea sorsát.

Már a találkozó 3. percében gólt láthatott a közönség, azonban meglepetésre nem a Barca, hanem a Sevilla szerzett vezetést, Banega szabadrúgásból vette be ter Stegen kapuját (0-1).

Ezt viszont nem hagyta sokáig szó nélkül a katalán gárda, vagyis egészen pontosan Lionel Messi: az argentin zseni a 7. percben előbb 17 méterről tekert a hálóba (1-1), majd nem sokkal később - ekkor már távolabbról - újfent pontrúgásból volt eredményes (2-1).

Ráadásul még a szünet előtt kétgólosra növelte az előnyét a Barca: Suárez egy az egyben vihette kapura a labdát, de nem sikerült betalálnia, a kipattanót azonban az érkező Rafinha elé tálalta, aki közelről talált be (3-1).

A fordulás után Suárez is meglőtte a maga gólját (4-1), ekkor pedig úgy tűnt, hogy végleg eldőlt a trófea sorsa. Így gondolhatta Luis Enrique csapata is, amely viszont megbosszulta magát: az 57. percben előbb Reyes érkezett jól egy beadásra (4-2), majd Gameiro büntetőből talált be (4-3), ezt követően pedig a csereként beálló Immobile centerezését Konoplyanka váltotta gólra (4-4).

A Sevillának ezzel sikerült kiegyenlítenie, a rendes játékidő pedig 4-4-el zárult, így következhetett a hosszabbítás. A párharc pedig eldőlt a ráadásban: a 115. percben a frissen beálló Pedro egy kapusról kijövő labdát közelről a kapuba vágott (5-4).

A Sevillának ezután kétszer is hatalmas lehetősége volt az újbóli egyenlítésre, de végül nem sikerült betalálniuk, így a Barcelona hódította el a Szuperkupát és ezzel felülhetett Európa trónjára.

Barcelona - Sevilla 5-4 - hosszabbítás után (Messi 7., 16., Rafinha 44., Suárez 52., Pedro 115., ill. Banega 3., Reyes 57., Gameiro 72., Konoplyanka 81.)

FC Barcelona 5-4 Sevilla HD | Full Highlights... by zidanekrisz