BL: Nyert a Juve, fordított az MU és a City, CR: 501 - eredmények

Feltöltve: 2015, szeptember 30 - 22:40 Frissítve: 2015, október 1 - 09:00

A Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai játéknapján a Manchester United és a Manchester City is hátrányba került német ellenfele ellen, de végül minkét angol klub fordítani tudott és 2-1-re győzött. A Real Madrid C. Ronaldo duplájával nyert Malmőben, amellyel a portugál klasszis már 500 gól felett jár, a Juventus Morata és Zaza találatával verte a Sevillát, az Atlético meglepő vereséget szenvedett, míg a PSG is könnyed sikert aratott a Sahtar Donyeck ellen.

A-csoport:

A Real Madrid C. Ronaldo duplájával győzött a svéd kis csapat otthonában, amellyel a portugál klasszis nemcsak átlépte saját maga 500 gólos álomhatárát, de beérte Raúlt is a Real Madrid örökranglistáján 323 találattal.

A PSG számára nem okozott gondot a Sahtar Donyeck legyőzése, a francia fővárosiak 3-0-ra verték az ukránokat. A következő fordulóban komoly csatára van kilátás, ugyanis a Real Madrid ellen lépnek pályára, amelyen a csoportgyőzelem lesz a tét.

Malmö - Real Madrid 0-2 (C. Ronaldo 29., 90.)
Sahtar Donyeck – PSG 0-3 (Aurier 7., D. Luiz 23., Ibrahimovic 90.)

A csoport állása: 1. Real Madrid 6 pont, 2. PSG 6 p., 3. Malmö 0 p., 4. Sahtar Donyeck 0 p.

B-csoport:

A Manchester United már a 4. percben hátrányba került a Wolfsburg ellen, Mata azonban még a szünet előtt büntetőből egalizált, a fordulást követően pedig Smalling a győzelmet is megszerezte a Vörös Ördögök számára.

A CSZKA az első játékrészben már 3 góllal is vezetett a PSV ellen, a hollandok erejéből a fordulást követően pedig csak a szépítésre futotta, így 3-2 lett a vége.

CSZKA Moszkva - PSV 3-2 (Musa 7., Doumbia 21., 36. - 11-esből, ill. Lestienne 60., 68.)
Manchester United – Wolfsburg 2-1 (Mata 34. - 11-esből, Smalling 53., ill. Caligiuri 4.)

A csoport állása: 1. PSV 3 pont, 2. CSZKA 3 p., 3. Manchester United 3 p., 4. Wolfsburg 3 p.

C-csoport:

Közép-európai idő szerint 18 órától került sor az Astana és a Galatasaray összecsapására, amelyen 2 öngól is született, az újonc pedig meglepte a törököket, és 2-2-es döntetlent elérve megszerezte első pontját a BL-ben.

Az Atlético Madrid hiába szerzett vezetést, mégis meglepetésre végül 2-1-re kikapott a Benficától.

Astana - Galatasaray 2-2 (Balta 77. - öngól, Canas 89., ill. Kisa 31., Eric 86. - öngól)
Atlético Madrid – Benfica 1-2 (Correa 23., ill. Gaitán 37., Guedes 51.)

A csoport állása: 1. Benfica 6 pont, 2. Atlético Madrid 3 p., 3. Astana 1 p., 4. Galatasaray 1 p.

D-csoport:

A Juventus számára nem okozott gondot a Sevilla legyőzése, a torinóiak végig a kezükben tartották a mérkőzés irányítását, és az első félidő hajrájában Morata fejesének köszönhetően meg is szerezték a vezetést, majd a legvégén a csereként beálló Zaza beállította a 2-0-s végeredményt.

A Manchester City komoly bajba került a Mönchengladbach otthonában, de Otamendi egyenlíteni tudott, majd a 90. percben Agüero egy büntetőnek köszönhetően megmentette az angol gárdát az újabb botlástól.

Mönchengladbach - Manchester City 1-2 (Stindl 54., ill. Otamendi 65., Agüero 90. - 11-esből)
Juventus – Sevilla 2-0 (Morata 41., Zaza 87.)

A csoport állása: 1. Juventus 6 pont, 2. Sevilla 3 p., 3. Manchester City 3 p., 4. Mönchengladbach 0 p.