Guardiola a BL-krimi után: A Juve csak ne bírózzon! - visszhangok

Feltöltve: 2016, március 17 - 10:06 Frissítve: 2016, március 17 - 13:12

Az európai szaksajtóban több helyen is focikrimiként méltatott, csak a hosszabbításban eldőlt Bayern-Juve BL-nyolcaddöntőt (4-2) követően Pep Guardiola saját csapatát és ellenfelét is méltatta, ugyanakkor azt is hozzátette újságírói kérdésre, hogy szerinte nincs miért foglalkoznia a torinóiaknak sem a játékvezetéssel. Allegri nem is bírózott a találkozót követően, inkább csapatát dicsérte és az elszalasztott lehetőségeket átkozta, miközben az olaszok német középpályása azt mondta, hogy a Bayernnek két normális akciója volt 90 perc alatt. Barcelonában mindenki az MSN-t ajnározta, Wenger szerint az álomtrió művészi szintre emeli a labdarúgást.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐK, SZERDA:

Bayern München - Juventus 4-2 (Lewandowski 73., Müller 90., Thiago 108., Coman 110., ill. Pogba 6., Cuadrado 28.) - hosszabbítás után - összesítésben: 6-4

Barcelona - Arsenal 3-1 (Neymar 18., Suárez 65., Messi 88., ill. Elneny 51.) - összesítésben: 5-1

NYILATKOZATOK:

Pep Guardiola (Bayern): - Nagyszerű meccset láthattak a szurkolók. Az előző évi döntőssel játszhattunk és tudtuk, milyen nehéz dolgunk lesz, megemelem a kalapom a Juventus előtt. Nagyon nehéz 0-2-ről győzni, pláne egy olasz csapat ellen. Ilyen a foci: az egyik pillanatban még világverő vagy, a másikban már katasztrofális. Ha egy csapat BL-t akar nyerni, le kell győznöd a nagy klubokat. A Juventus túl nagy csapat ahhoz, hogy a játékvezetést okolja. A vereség után csak egyet tehetsz: gratulálsz az ellenfélnek és hazamész!

Thomas Müller (Bayern): - Hát ezt nem így terveztük, az biztos, hogy egy egészen őrült és furcsa meccset játszottunk. Majdnem a 80. percig 0-2-re álltunk, kevés esély mutatkozott a sikerre, mert a Juventus nagyon masszívan védekezett. Nem figyeltünk eléggé hátul.

Massimiliano Allegri (Juventus): - Természetesen rendkívül csalódott vagyok, nagyon fáj a kiesés, de egyben gratulálok is a csapatomnak. Az egyik nagy esélyes ellen játszottunk, méghozzá sokkal jobban, mint az első mérkőzésen, 60-65 percig mi uraltuk a játékot, és volt lehetőségünk arra, hogy még a kapuba találjunk. Sajnos hibáztunk a rendes játékidő hosszabbításában, ott jobban kellett volna figyelnünk. Mostantól a bajnokságra koncentrálunk, vasárnap jön a torinói derbi. A játékvezetésről nincs értelme beszélni, csak a csapatommal foglalkozom.

Sami Khedira (Juventus): A Bayernnek összesen két jó akciója volt a 90 perc alatt...nagyon pechesek voltunk, jobban ki kellett volna használnunk a helyzeteinket, egy harmadik góllal eldönthettük volna a továbbjutást. Nagyon jó mérkőzést játszottunk, teljesen megleptük a Bayernt, továbbjuthattunk volna. Nekik talán több lehetőségük volna a minőségi cserékre, mint nekünk. Keserű nap ez így a számunkra.

Elsőre furcsán hangozhat, de Angliában is örülhettek a Juventus szerdai BL-kiesésének: mindez azt jelenti ugyanis, hogy egy olasz klub maradt az európai színtéren, így viszont a Serie A nem előzheti meg a Premier League-et az UEFA-koefficiensek tekintetében, azaz a 2017/2018-as idényben is négy angol csapat indulhat majd a BL-ben. A szigetországiak jelenleg 3,97 pontos előnnyel vezetnek az olaszok előtt, és hiába nyerne a Lazio akár Európa Ligát is, 2,5 egységnél többet nem gyűjthet – számolgatott az ESPN.

Luis Enrique (Barcelona): - Nagyszerű esténk volt, a hátunk mögött a szurkolóinkkal, akik végig remekül támogattak minket. Az, hogy zsinórban kilencedszer ott vagyunk a BL-negyeddöntőben, az egészen fantasztikus, nem is tudom, van-e rajtunk kívül olyan csapat, akinek ez sikerült. Teljesen mindegy, ki lesz az ellenfelünk a legjobb nyolc között, egy csapatot szeretnénk elkerülni: a Barcelonát, de őket ugye nem is kaphatjuk...örülök Guardiola sikerének a Bayernnel, sosem adja fel a küzdelmet a csapata. Azon a meccsen két BL-esélyes játszott egymás ellen, az egyik most kiesett, ami így jó hír a számunkra. Messi, Neymar és Suárez nagyszerűen alakítja ki a helyzeteket, de a védekezésből is kiveszik a részüket, egészen különleges játékosok, nagyon örülünk, hogy a mi csapatunkat erősítik.

Arsène Wenger (Arsenal): - Nagy meccset játszottunk egy nagy csapat ellen, örülök a mai produkciónknak, de csalódott vagyok az eredmény miatt. Egy olyan ellenfelünk volt, amelyben a legjobb támadótrió játszott, amelyet valaha láttam, hihetetlenek, a semmiből is képesek helyzetbe kerülni. 1-1-nél lehetett volna esélyünk a vezetés megszerzésére, de sajnos kimaradtak a lehetőségeink. Ellenfelünk játékának színvonala és kreativitása egészen különleges, három olyan játékosuk is van, akik művészetet csinálnak a fociból.