BL: Másnapos Real, kivert fog és Marcelo hatalmas kamuja - videók, visszhangok

Feltöltve: 2016, április 7 - 09:10 Frissítve: 2016, április 10 - 15:05

Bombameglepetést, fogvesztést és az év színészi teljesítményét is bemutatták a Wolfsburg-Real Madrid Bl-negyeddöntőn (2-0), amelyet követően Zinedine Zidane elsősorban csapata első félidei produkcióját kárhoztatta a vereség miatt, és szerinte a barcelonai diadal miatt is tompább volt a madridi gárda. A németek szakvezetője szerint a Real nyitva hagyta nekik a kaput, ők pedig besétáltak és felbosszantották esélyesebb ellenfelüket. A City-nél az idegenbeli 2-2 ellenére sem tartják magukat esélyesebbnek a PSG-nél, Ibra közben felült a hullámvasútra.

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐK, SZERDA:

PSG - Manchester City 2-2 (Ibrahimovic 41., Rabiot 60., ill. de Bruyne 38., Fernandinho 72.)

Wolfsburg - Real Madrid 2-0 (R. Rodríguez 18. - 11-esből, Arnold 25.)

NYILATKOZATOK:

Zinedine Zidane (Real Madrid): - Nem vagyok boldog, elsősorban az első félidei teljesítményünk miatt. Ez történik egy csapattal, ha nem a meccs elejétől kezdve futballozik teljes intenzitással. Úgy akartunk játszani, mint szombaton, Barcelonában, amikor mindent beleadva teljesítettünk, emiatt most a szünet előtt tompán fociztunk. De a mozgásunkkal sem volt minden rendben. Egyáltalán nem számítottunk arra, hogy kikapunk 2-0-ra, meg kell néznünk, hol követtünk el hibákat, és azokon a pontokon javítanunk kell. A visszavágón van még esélyünk a továbbjutásra, három nap múlva pedig már egy bajnokink, ahol túltehetjük magunkat a történteken.

Dieter Hecking (Wolfsburg): - Amikor egy Real Madrid nyitva hagyja neked az ajtót, kutya kötelességed besétálni azon. A 11-es egyértelmű volt, buktatták Schürrlét. Henrique személyében volt egy olyan fegyverünk, amellyel nem számolt az ellenfél. Minden elismerésem a csapatomé, mindent pontosan úgy csináltak a pályán, ahogy azt megbeszéltük, felbosszantottuk a Realt, és jó helyzetbe hoztuk magunkat a visszavágó előtt.

Két elképesztő jelenet is színezte a szerdai találkozót. Az első esetnél az látható, hogyan próbálta meg a brazil Marcelo edzője, Zidane legendás fejelését leutánozni, hogy aztán ő maga játssza el a sértettet, Arnold komoly felháborodására.

A hazaiak portugál légiósa, Vierinha viszont a győzelem ellenére kellemetlen emléket is szerzett, Kroos könyököse miatt a fogorvost is útba kell ejtenie...

Laurent Blanc (PSG): - Zlatan mai meccse igazi hullámvasút volt, gólt szerzett, de kihagyott egy büntetőt és egy hatalmas helyzetet is. Sokáig azt hittük, ez nem az ő estéje lesz, de csak betalált a kapuba. Nem ez az első eset, hogy gólt kaptunk hazai pályán. Szinte mindig kapunk, de bebizonyítottuk már, hogy idegenben is képesek vagyunk gólokat szerezni és továbbjutni.

Manuel Pellegrini (Manchester City): Nem, nem vagyunk esélyesek. Két, ilyen csapat párharcában soha nincs esélyes, minden nyitott még. Nem szabad még az elődöntőről beszélnünk, úgy kell játszanunk a második meccsen is, mintha 0-0-ról indulnánk. Majd ha továbbjutottunk, akkor beszélhetünk bármi másról, mint a visszavágóról.