A Sevilla nyerte az Európa Ligát 2015-ben!

Feltöltve: 2015, május 27 - 22:40 Frissítve: 2015, július 1 - 10:20

A Varsói Nemzeti Stadionban rendezték az Európa Liga idei szezonjának döntőjét, amelyen az ukrán Dnipro szerzett vezetést a Sevilla ellen a 7. percben. Az andalúzok fordítottak, de egy szabadrúgást követően ismét egyenlő volt az állás. A 73. percben Bacca döntötte el a döntőt, a Sevilla 3-2-re nyert, és megnyerte az EL trófeáját. A meccs hajrájában Matheus ájultan esett össze, 1-2 perc is eltelt, amíg életjelet adott a középpályás.

A várakozásoknak megfelelően spanyol fölénnyel kezdődött a meccs, de a első ukrán támadás már gólt eredményezett, Matheus beadására Kalinic érkezett, és a hálóba fejelt 7 méterről (1-0). A gól után még inkább beleerősített a Sevilla, a 28. percben érkezett az egyenlítő találat: Krychowiak gyűjtött be egy elé kerülő labdát, majd 13 méterről a bal sarokba lőtt (1-1).

Három perccel később már az andalúzok vezettek: a kilépő Bacca elfektette a kapust is, és az üres kapuba helyezett (1-2). A szünet előtt nem sokkal jött az újabb találat, egy ukrán szabadrúgásnál mindenki azt várta, hogy Rotan Konopljankának gurítja le a labdát, de helyette lőtt, a jobb sarokba, a kapus picit benne volt, 2-2.

A fordulást követően valamelyest kiegyenlítettebb lett a játék képe, az ukránok is kezdeményeztek, Konopljanka próbálkozott a legtöbbször, a rá jellemző módon messziről. Idővel aztán megint a Sevilla ragadta magához a kezdeményezést, a 73. percben pedig eldöntötték a meccset: Vitolo passzát Bacca lőtte közelről a hálóba (2-3).

A 88. percben döbbent csend lett a stadionban, amikor a Dnipro futballistája, Matheus elájult, úgy, hogy senki sem volt a közelében. 1-2 percig rémisztőnek hatott, ahogyan ápolták a hordágyon - középpályás később mozgott már, amikor levitték, így a nagy aggodalom elmúlhatott.

A sokgólos döntőn végül nem született több találat, a Sevilla 3-2-re nyert a Dnipro ellen, ezzel EL-győztes lett, megvédte címét, és jövőre a BL főtábláján indulhat.

Dnipro – Sevilla 2-3 (Kalinic 7. Rotan 44., ill. Krychowiak 28., Bacca 31., 73.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!