NB I: Torghelle a 93. percben lőtt gólt, de a Diósgyőr a dobogós - eredmények

Feltöltve: 2011, november 5 - 17:58 Frissítve: 2011, november 5 - 19:14

A Diósgyőr 3-2-es győzelmet aratott a Vasas otthonában az OTP Bank Ligában, ezzel megszakította saját idegenbeli nyeretlenségi sorozatát, feljött a dobogóra, véget vetett a hazaiak 9 meccs óta tartó veretlenségi szériájának, és 603 perc után bevette Ilizi kapus hálóját. A Pécsi MFC Bajzát találatával a 93. percig 1-0-ra vezetett Kispesten, akkor azonban jött Torghelle Sándor.

FRISSÍTETT TABELLA: Az NB I állása - kattints!

- pepsifoci.hu - Jóval veszélyesebben futballozott a Diósgyőr ellenfelénél a Vasas otthonában megvívott bajnoki első félidejében, és a szünetig kétgólos vezetést is szerzett. Budovinszky egy átlövésből, Abdouraman fejjel volt eredményes. Az angyalföldiek támadásban elég vérszegénynek bizonyultak, Radosnak szinte semmi dolga nem akadt.

Az újrakezdést követően Tisza gyorsan megszerezhette volna a DVTK harmadik találatát is, nagy ziccerben viszont nem tudott túljárni Ilizi eszén. Ezért nagy árat fizetett a csapat, Kulcsár egy Bárányostól kapott átadást követően szépített. Jól reagált a bekapott gólra a vendégcsapat, és szinte azonnal válaszolhatott is volna Tisza révén, aki nem találta el jól Seydi centerezését. A hajrában váratlanul még egyszer alaposan megélénkültek az események: Katona a 86. percben egyenlített, a középkezdés után nem sokkal viszont Seydi megnyerte a meccset a látogatóknak. A Vasas 603 perc után kapott újra gólt, 9 meccs után kapott ismét ki, a Diósgyőr pedig először nyert idegenben a ligában.

Vasas-Híd – Diósgyőr 2-3 (Kulcsár 62., Katona 86. ill. Budovinszky 16., Abdouraman 25., Seydi 87.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Honvéd az egész meccset megalapozhatta volna fél perc után, ám Danilo üres kapus helyzetet hagyott ki. Percekkel később Torghelle ziccerét fogta bravúrral Dibusz, a Pécs pedig egyre magabiztosabb lett. A 35. percben Botis veszélyes lövése akadt el a kapusban, a kontrából pedig Bajzát talált a kapuba (Horváth hozta kihagyhatatlan helyzetbe).

Fordulás után Hidi egyenlíthetett volna azonnal, de az üres kapu fölé fejelt. A PMFC egyre inkább betömörült, a Honvéd pedig inkább csak ívelgetett, nem volt ötlet a kispestiek játékában. Az egyenlítés így is összejöhetett volna, de Dibusz Hidi, majd Danilo próbálkozását is fogta, míg Abass közelről sem tudott a hálóba találni. A vendégek végül nem úszták meg kapott gól nélkül: az utolsó pillanatokban Torghelle értékesített egy kipattanót. (Gólok itt!) A PMFC a meccs elején átvészelte a hazai rohamokat, majd pedig sokáig higgadt játékkal tartotta meg megszerzett előnyét az idő elteltével egyre idegesebben futballozó kispestiekkel szemben, a Honvéd viszont az egy pontra azért rászolgált. (FOTÓ: HONVEDFC.HU)

Bp. Honvéd – Pécsi MFC 1-1 (Torghelle 93. ill. Bajzát 36.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!