Gera pazar visszatérése: bombagól, 3-0 - angol eredmények

Feltöltve: 2012, augusztus 18 - 18:04 Frissítve: 2012, augusztus 18 - 23:32

Szenzációsan sikerült Gera Zoltán visszatérése a Premier League-be, a magyar középpályás hatalmas bombagóllal szerezte meg csapatának a vezetést az első játékrész végén. A második félidőben a West Brom kihagyott, majd belőtt egy büntetőt, s emberelőnyben győzött 3-0-ra.

ÁTIGAZOLÁSI HÍREK: A Fradi tesztelte, a Vasasban köthet ki - kattints!

266 nap után léphetett ismét pályára sérülése után Gera Zoltán az angol élvonalban, a magyar futballista nem tűnt elfogódottnak a hosszú szünet után, mi több, zseniális góllal szerezte meg a vezetést csapatának. A 43. percben egy szöglet után került hozzá a labda, és Gera a tizenhatoson kívülről a felső sarokba zúdította azt. VIDEÓ ITT!

A második félidőben a West Brom emberelőnybe került és 11-es harcolt ki egyszerre, de Shane Long csúnyán elhibázta azt. Nem úgy bő 10 perccel később Odemwingie, aki értékesítette a büntetőt, majd az új szerzemény, Lukaku is betalált, kialakítva a 3-0-s végeredményt a több nagyszerű labdát adó, 68 percet játszó Gera Zoltánról (is) szóló mérkőzésen.

A többi meccsen két 5-0-s siker született, az Arsenal viszont gólnélküli meccset játszott otthon a Sunderland ellen. A Championshipben is megkezdődtek a küzdelmek, a Bogdán Ádámmal a kapujában kiálló Bolton nem kapta el jól a rajtot, 2-0-ra kaptak ki a Burnley otthonában. (FOTÓ: EUROSPORT.YAHOO.COM)

Premier League 1. forduló
Arsenal – Sunderland 0-0
Fulham – Norwich 5-0 (Duff 26., Petric 41., 54., Kacanikli 66., Sidwell 87. – 11-esből)
QPR – Swansea 0-5 (Michu 8., 53., Dyer 63., 71., Sinclair 81.)
Reading – Stoke 1-1 (Le Fondre 90. – 11-esből, ill. Kightly 34.)
West Bromwich Albion – Liverpool 3-0 (Gera 43., Odemwingie 64. -11-esből, Lukaku 77.)
West Ham – Aston Villa 1-0 (Nolan 40.)
Newcastle – Totenham 2-1 (Ba 55., Ben Arfa 80. – 11-esből, ill. Defoe 76.)